انتخابات با شجاعت در رای گیری

یکی از نشانه های زودهنگام مرگ نهایی دیکتاتور، لحظه ای است که مردم از ترس از کینه توزی او در برابر مخالفان، دست به گریبانه می نهد. برای بلاروس، یک ملت کوچک سابق شوروی در کنار روسیه، آن لحظه ممکن است 9 اوت در انتخاباتی که می تواند تا حد زیادی تقلب به نفع حاکم خود را طولانی مدت آمده است.

به دلایلی، الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور به نامزدی اجازه داده است که او را به عنوان «فقط یک زن خانه دار» برکنار کند تا علیه او نامزد شود. شايد اون به يه دموکراسي نياز داره یا او در واقع اعتقاد دارد که بیانیه خود را که بلاروس “به اندازه کافی برای یک زن بالغ نشده است” برای تبدیل شدن به رئیسجمهور.

کمی پیش بینی کرد که سوتلانا تیخانوفسکایا، معلم و مترجم سابق انگلیسی، جمعیت بزرگی را با این کمپین به سمت خود بکشد: «حالا وقت آن است که همه بر ترس خود غلبه کنند.»

خانم تيخانوفسکايا قطعا ً خيلي چيزها براي ترس از خودش داره در ماه مه، شوهر فعال ش بعد از اعلام کردن کانديد شدنش به زندان مي فته. دو نامزد دیگر زندانی شدند یا به تبعید رفتند. در آن مرحله او تصمیم به فرار. حتی در آن زمان، تهدیدعلیه دو فرزندش شد. اوآنها را از کشور خارج کرده است.

پس از ضربه دنباله مبارزات انتخاباتی ، با این حال ، خانم یک بار خجالتی Tikhanovskaya متوجه شد که او می تواند حباب ترس در میان بلاروس ‘ 9.5 میلیون نفر ، به خصوص جوانان شهری ، فن آوری و زرنگ پاپ.

“فکر میکنی من نمیترسم؟ من هر روز می ترسم، او به جمعیت گفت. “اما من شجاعتم را از دست مي دهم، از ترس خود مرا مي ترسم و به پيش تو مي برم و براي پيروزي مي رويم”

او همچنین متوجه شد که نگرش برکناری رئیس جمهور در مورد پاندمی کوروناویروس، مردم را بیدار کرده است. او می گوید: «آنها شروع به احساس کردند که توسط افراد دیگر محافظت می شوند و نه توسط دولت، او می گوید.

محبوبیت او در اندازه جمعیت او اندازه گیری شده است – بزرگترین از زمان استقلال در سال 1991. هیچ نظرسنجی سیاسی مجاز نیست. در یک ظاهر نادر تلویزیونی، او شجاعانه در مورد زندانیان سیاسی صحبت کرد.

اومی داند که انتخابات ممکن است علیه او تقلب شود. آقاي لوکاشنکو از سال 1994 در قدرت است او از مردم می خواهد که وقتی برای رای دادن به آن می رستند با پوشیدن یک چیز سفید همبستگی نشان بدهند. همچنین از آنها می خواهد که از رای خود عکس گرفته و رای خود را در یک وب سایت مخالف ثبت کنند.

تحت رژیم های خودسر، چنین تاکتیک هایی ابزار ی قدرت ناتوان است. با این حال قدرت واقعی در اولین بار در کنار گذاشتن ترس و تجمیس کیفیت دموکراسی، مانند برابری و آزادی نهفته است.

اگر او به نوعي برنده شود، خانم تيخانوفسکايا مي گوید هدف او اين خواهد بود که ظرف شش ماه به سرعت انتخابات مشروعبرگزار کند، يکي از زندانيان سياسي آزاد شده مي تواند در آن شرکت کند و مردم از ترس کيفر دست نبندند. اون قبلا ً يه مثال از اين حرفا ميزنم

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im