یک زن تحصیلکرده کلید مرفه هند

آن است که من ثروت زیادی که من عضو یکی از بزرگترین سیستم های آموزش و پرورش در جهان و از آنجایی که من یک بخشی از آن خانواده من این فرصت را به شرکت در مراسم مجلس از چندین موسسات آموزشی. من یک روند روشن که در آن دختران ما در حال ارائه بهترین عملکرد و نتایج در هر زمینه است. می شود آن را در درجه یا شماره طلا مدال آوران ما را دختران تشکیل می دهند 60 درصد از این لیست. در بسیاری از موارد این رقم نیز ممکن است به 70-75 درصد است. من این را به عنوان یک علامت مثبت است. در کشورهای توسعه یافته و پیشرفته در جهان رسیده اند ارتفاع خود را از شکوه و عظمت دادن به توجه مناسب به زنان در کشور خود.

تمام جهان در حال رفتن به جشن روز جهانی زن در 8 مارس. تاکید بر اهمیت زنان در ملت سازی و فرآیندهای توسعه و مشاهده مردان و زنان به عنوان برابر Swami Vivekananda گفته بود “در این کشور می کند که احترام آن زنان کشور است که هرگز رستگار خواهد شد.” همانطور که در کشور ما سابقه وداها را به وضوح اعلام کرد که تمام موجودات را همان روح که منطق وجود دارد باید هر گونه تبعیض بین زنان و مردان است. من همیشه اعتقاد بر این است که کل زندگی انسان وابسته است و حول محور یک زن. موفقیت هر انسان وابسته است ،

به هر حال اگر شما در آن نگاه کنید زمانی که یک نوزاد به این جهان می آید تا آن دوران نوجوانی زیاد است که متصل به مادر خود می بیند و او را به عنوان اولین گورو. این است دلیل که چرا زنان در آموزش و پرورش بسیار مهم در این کشور است. به منظور ایجاد جامعه ما کشت و سنتی آن است که نه تنها مفید بلکه الزامی برای آموزش زنان است.

برای ایجاد یک مناسب و معقول پیشرفته و برتر در جامعه ضروری است برای مردم آن به تحصیل و زنان هستند و نه فقط مهم دندانه در چرخ بلکه جدایی ناپذیر پیش شرط.

راه هر سلول می آید با هم برای ایجاد بدن انسان در همان شیوه ای کوچک هر واحد از هر خانواده می آید با هم برای ساختن جامعه است. منبع انرژی برای هر فرد و مرکز نقطه از هر خانواده یک زن است. اگر یک زن تحصیل کرده و سپس دو خانواده تحصیل کرده هستند و زمانی که هر خانواده ای تحصیل کرده در کل کشور تحصیل کرده است. این است دلیل که چرا این فیلسوف بزرگ ژان ژاک روسو بود گفت: “من صد در صد ایده آل مادران و من به شما یک ایده آل ملت است.”

ما فرهنگ هند الهام بخش ما برای احترام به زنان بسیار. سنت ما به ما یاد می دهد ‘Yatrnaaryastupoojyanteramantetatrdevata’که به معنی “خدا ساکن که در آن زنان در حال پرستش’. یک زن در ناب ترین شکل زمانی که او یک مادر است در این زمین است. به معنی ‘خالق’. یک مادر شده است در نظر گرفته می شود نسبت به حتی خدا و خالق خدا نیز یک زن است. آن است که آیا خداوند Ram, Ganesha یا Kartikeya لرد کریشنا یا گورو ناناک DevJi همیشه وجود دارد نیاز به مادران مانند Kaushalya, پارواتی Yashodha و Tripta. بسیاری از زمان من فکر می کنم که چالش های متعددی بوجود می آیند قبل از ما در قالب پرسش مهم این است که برای نسل جدید به فرو رفتن در جایی که فقدان آنها به طور سنتی و فرهنگی که ما چنین انحرافات.

اگر ما به بحث در مورد ودایی سنین سپس دانش آموزان از جمله Ghosha, Lopamudra, Sulabha, Maitreyi و Gargihave ساخته شده بزرگ علامت معنوی و فکری تعالی. ما باید بیشترین مراقبت در حالی که پیش نویس جدید سیاست آموزش و پرورش به طوری که دختران آموزش و پرورش مناسب.

کودکان معمولا اکثر متصل به خود را دارد. یک مادر و فرهنگ و رفتار و آموزش و پرورش نقش بزرگی در چگونه آنها بر ذهن کودکان. تنها یک تحصیل کرده مادر می تواند دانه گیاه از فرهنگ و سنت در ملایم و لطیف ذهن کودکان است که رفتن را از پیش رو بسیار مهم است برای جامعه و ملت است.

تنها یک تحصیل کرده و مترقی زن می تواند درک شرایط از یک خانواده و هر فرد در خانواده بر اساس نیازهای خود و مراقبت از آنها در راه حق و حمل یک خانواده رو به جلو است. سهم زنان از اهمیت زیادی برخوردار به منظور کشیدن سبد زندگی رو به جلو است. این مهم است برای زنان به تحصیل به منظور شرکت در قدرت به شیوه ای. اگر یک زن تحصیل کرده و سپس او را ناموفق در رانندگی زندگی خود را در جهان به سرعت گام. اگر او تحصیل کرده نه تنها خانواده اش زندگی آسمانی بود اما او همچنین می تواند یک نیروی هدایت برای جامعه و کشور را در مسیر پیشرفت است. در جامعه تحصیل کرده است و در نظر گرفته می شود نسبت به حتی یک گورو چرا که او می تواند کودکان خود را بهتر از بهترین.

در هند هر زمان که شده است وجود تبعیض بین زنان و مردان ما باید مجبور به پرداخت قیمت سنگین آن است. در واقع اگر ما در آن به طور جدی ما متوجه خواهد شد که یکی از دلایل اصلی پشت در هند مشکلات بوده است عدم آموزش برای زنان است. به عنوان یک نتیجه از یک کشور است که یک بار پس از یک زمان یک راهنمای برای بقیه جهان است امروز در تلاش برای اصلاح آن از دست غرور و افتخار. دولت هند بسیار تعیین شده برای اطمینان از رفاه دختران ما. بسیاری از طرح های اجرا شده برای توانمندسازی زنان مانند بتی Bachao Beti PadhaoYojana زنان تلفنی طرح UjjwalaYojana پشتیبانی به آموزش و اشتغال برنامه برای زنان (گام) طرح و توقف Mahila شاکتی KentraScheme. با دادن نمایندگی به زنان در Panchayati راج طرح های دولت در تلاش است تا نگاهی به شجاع گام به سوی توسعه و توانمندسازی زنان است. زنان آموزش گام به جلو نسبت به کشور ما رشد و موفقیت. زنان آموزش و پرورش است که نه تنها مهم بلکه ضروری برای توسعه اجتماعی-اقتصادی و رفاه هر خانواده و جامعه و کشور ما است. زنان آموزش و پرورش است که یکی از این قابلیت ابزاری است که دارای پتانسیل برای تبدیل جهان است. به اسکریپت یک فصل جدید برای ‘جدید هند’ ضروری است که هر دختر از این کشور می شود دسترسی به آموزش و پرورش و مطالعات با چنین ذوق که او می تواند به رقابت در صحنه جهانی در بهترین راه ممکن است. دولت هند به طور کامل آماده به مبارزه برای دختران ما به آنها متکی به خود و اعتماد به نفس و موفق است. بدون شک وجود دارد که در ایجاد یک جدید هند’ و برای آن توسعه اجتماعی و اقتصادی زنان آموزش می توانید یک بازی قادر کاتالیزور.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im