شیرین نشاط هنری تجلی زمانی شروع شد که او در سفر بازگشت به ایران در سال 1990 پس از زندگی در ایالات متحده برای 15 سال است. “این کاملا آسیب زا” او می گوید. انقلاب اسلامی در سال 1979 و جنگ ایران و عراق در سال 1980 بود که جدا از خانواده در حال تغییر جامعه است.

“در این کشور تا به حال واقعا تبدیل از آنچه که من به یاد می آورد آخرین باری که من وجود دارد … [که در آن] بود مدرن و بسیار لیبرال” او می گوید. خانم نشاط شوکه شده بود به کشف تمام زنان روکشی از سر تا پا سیاه. این کشور به نظر می رسید به سفر به عقب در زمان از یک, رنگارنگ, جامعه سکولار به یک محافظه کار حکومت دینی.

در این سفر او مواجه می شوند تصاویری از زنان ایرانی جلال توسط دولت به عنوان شهدا که می خواهم مبارزه در برابر عراق از مهاجمان. او در بر داشت آن را “وحشتناک اما نیز جالب و هیجان انگیز,” او می گوید. حتی در حالی که این زن رزمندگان,’ حقوق مدنی بودند محدود آنها هنوز هم می تواند حمل سلاح است. آنها هر دو مبارز و سکوت. تناقض او را مجذوب.

هنگامی که او کشف کرد که زنان ایرانی را از دست دادند صدای خانم نشاط در بر داشت او.

لس آنجلس

ایرانی هنرمند آمریکایی شیرین نشاط فکر نمی کند, سیاسی, هنر باید واضح و موعظه.

“این اشتباه به مردم بگویید که چه چیزی درست و چه چیزی اشتباه است. اما ممکن است به هنر است که باعث می شود مردم فکر می کنم در مورد مسائل مهم در یک راه کاملا جدید و دارای بینش های جدید,” او می گوید.

بیش از 30 سال کار حرفه ای خانم نشاط است و استخراج احساسات خود را از دررفتگی به عنوان یک تبعید. او ایجاد فراموش نشدنی عکاسی پرتره فراواقعی تصویری نصب و جوی فیلم های کوتاه با همکاران مانند ناتالی پورتمن بازیگر و آهنگساز فیلیپ گلاس. در سال 2018 او راه اندازی شد توسط گالری ملی پرتره در لندن برای ایجاد یک پرتره از فعال ملاله یوسفزی. او برنده های متعدد بین المللی هنر فیلم و جوایز.

Rodolfo مارتینز/حسن گلدستون گالری در نیویورک

شیرین نشاط

به صورت گذشته نگر از کار “شیرین نشاط: من به شما خوش آمد می گوید خورشید دوباره” به تازگی به پایان رسید و اجرای آن در گسترده ای در لس آنجلس است و انتظار می رود به سفر به هنر مدرن موزه فورت وورث در تگزاس در اوایل سال آینده. این آثار خانم نشاط تکامل از تصویر می کشد خاورمیانه افراد به آخرین پروژه ها با تمرکز در کشور به تصویب رسید. (او یک شهروند ایالات متحده در سال 1986.)

برای او مبارزه ایجاد تعادل بین “بودن به لحاظ سیاسی آگاه – پرداختن به مسائل واقعی ما با آن روبرو هستیم – و اجازه می دهد تفاسیر چندگانه تا مردم فکر می کنم در مورد آن و از بین بردن هر آنچه که آنها میخواهند.”

او کار وی رونمایی پل به جای دیواره با توجه به فرزانه میلانی معاون بخش خاورمیانه و جنوب آسیا زبان و فرهنگ در دانشگاه ویرجینیا است. خانم نشاط شاعرانه و هنر مفهومی مانند “فرش سحر و جادو است که ما را به سرزمین ناآشنا,” او می گوید: آزادی ما از “ما و روانی و فکری و سیاسی گتوها.”

در “سرزمین رویاها” از 2019 هنرمند ترکیبی از عکاسی پرتره از مردم در نیومکزیکو – مهاجران آمریکایی های بومی مردم عادی از تمام جنبه های زندگی – با فیلم که استنباط خود را رویاها و ترس. این پروژه در تلاش برای ایجاد یک پرتره از امریکا در این لحظه در وسط لفاظی های خصمانه نسبت به مهاجران و پناه جویان. پیام خود را, او می گوید: “برای تاکید بر تنوع در این کشور بین چند نژادی اقوام و مشترک بشریت است که تعریف امریکا است.” برای خانم نشاط که مفتخر به هر دو آمریکایی و یک مهاجر “در آمریکا هویت این تعدد و hybridity.”

© شیرین نشاط/حسن هنرمند, گلدستون, گالری نیویورک و بروکسل و Goodman, گالری, ژوهانسبورگ, کیپ تاون و لندن

یک ویدئو هنوز از “سرزمین رویاها” 2019 با شیرین نشاط. داستان زیر یک عکاس ایرانی (به تصویر کشیده شده توسط شیلا وند) به عنوان او تلاش برای سند رویاهای آمریکایی ها در سراسر روستایی جنوب غربی.

او هنری تجلی زمانی شروع شد که او در سفر بازگشت به ایران در سال 1990 پس از زندگی در ایالات متحده برای 15 سال است. “این کاملا آسیب زا” او می گوید. انقلاب اسلامی در سال 1979 و جنگ ایران و عراق در سال 1980 بود که جدا از خانواده در حال تغییر جامعه است.

“در این کشور تا به حال واقعا تبدیل از آنچه که من به یاد می آورد آخرین باری که من در آنجا تحت شاه [محمد رضا شاه] بود که مدرن و بسیار لیبرال” او می گوید. خانم نشاط شوکه شده بود به کشف تمام زنان محجبه روکشی از سر تا پا سیاه. این کشور به نظر می رسید به سفر به عقب در زمان از یک, رنگارنگ, جامعه سکولار به یک محافظه کار حکومت دینی.

در این سفر او مواجه می شوند تصاویری از زنان ایرانی جلال توسط دولت به عنوان شهدا که می خواهم مبارزه در برابر عراق از مهاجمان. او در بر داشت آن را “وحشتناک اما نیز جالب و هیجان انگیز,” او می گوید. حتی در حالی که این زن رزمندگان,’ حقوق مدنی بودند محدود آنها هنوز هم می تواند حمل سلاح است. آنها هر دو مبارز و سکوت. تناقض او را مجذوب.

هنگامی که او کشف کرد که زنان ایرانی را از دست دادند صدای خانم نشاط در بر داشت او.

تا سفر به ایران, او زندگی کرده بود در نیویورک شرکت کارگردانی غیر انتفاعی تجربی فضایی به نام نمای هنر و معماری با او سپس شوهر, Kyong پارک و پرورش یک پسر. او تا به حال به دنبال مطالعات هنر در دانشگاه, کالیفرنیا, برکلی, اما او نبود و سپس تولید هنر است.

“در آن زمان من یک هنر حرفه ای” او به یاد می آورد. “من نمی باید مخاطب داشته باشید. همه چیز فقط رشد بسیار ارگانیک. انقلاب این هسته از موضوع درک چگونه این کشور شد Islamicized و پس از آن به موضوع شهادت است.”

او شروع به طراحی دست و پا و نوشتن فارسی اسکریپت در بالا از آنها. در نهایت او فکر کردم چرا که نه فقط با استفاده از عکاسی? او در نقل مکان کرد به عکس از زنان ایرانی که در حال نشان داده شده تحت پوشش به جز چشمان خود را و گاهی اوقات چهره خود را. برخی از حمل سلاح. آنها نگاه unblinkingly در بیننده. هنرمند حک چهره در عکس ها با تزئینی شکوفا و کلمات معاصر زن ایرانی شاعران. خانم نشاط می دهد کلمات به آنچه که زنان را تجربه کرده اند به تصویر می کشد حیثیت خود را به عنوان به خوبی به عنوان خود سرپیچی.

جاشوا سفید/JWPictures.com

دیوار نمایش پرتره از مصریان که عزیزانشان را از دست داده در طول سال 2011 در میدان تحریر شورش در قاهره. این عکس ها از 2014 سریال “خانه ما در آتش است” بخشی از این گذشته نگر “شیرین نشاط: من به شما خوش آمد می گوید خورشید دوباره” که در سرچشمه گسترده ای در لس آنجلس است.

مجموعه ای از پرتره عکاسی “زنان خدا” را به ارمغان آورد ،

قرار وثیقه از غیر انتفاعی مرکز حقوق بشر در ایران می گوید که “زنان خدا” “در مورد چگونه زنان در طول جنگ بودند رو به نقش آنها قبل از به حال هرگز.” این سری به طور موثر لبنان کلیشه به خصوص که از “تابع و مطیع و خانه دار یا زن در ایران می گوید:” عباس میلانی مدیر حمید و کریستینا مقدم در برنامه مطالعات ایرانی در دانشگاه استنفورد.

خانم نشاط با استفاده از هنر به عنوان یک ابزار برای اطلاع رسانی تحریک و شاید حتی آزاد و زخم التیام یابد.

او فراهم می کند یک دیدگاه تازه در مکان های که در آن او کار می کرد در علاوه بر این به ایران مانند ترکیه و مراکش و مصر و آذربایجان و مکزیک و ایالات متحده دیدن جهان از طریق چشم او نیاز به یک تجدید نظر در فرضیات.

“از طریق مشکل برخورد یا تعامل با چیزی است که شما را درک نمی کنند و اگر شما اجازه می دهد خود را به یک نرم افزار در درک این هنر می تواند یک تغییر تدریجی در چشم انداز می گوید:” اد chris chavez که سرپرستی خانم نشاط را نگر در وسیع است.

خانم نشاط هنر مظهر همهجانبه گسترده و فراملی مشاهده بشریت است.

“من گرامی من در رابطه به فرهنگ آمریکایی” هنرمند می گوید. “من زندگی می کنند یک زندگی, یک زندگی بین شرق و غرب و ایران و امریکا پس من 17. شما در حفظ چیزی از گذشته خود را, اما پس از آن شما وفق دهند به جایی که شما زندگی می کنند.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de