آمریکایی ها خطر از دست دادن لینک به خانواده در خارج از کشور با محدودیت ویچت

طرح های دولت ترامپ برای محدود کردن برنامه پیام رسانی چینی -وي چت TCEHY -0.69% ممکن است تلفات فراتر از ژئوپليتيک داشته باشد: اين امر يک ارتباط حياتی را که آمريکائيان برای ارتباط با خانواده در چين استفاده می کنند قطع می کند.

وچت, TCEHY -0.69% متعلق به غول تکنولوژی چینی تنسنت هلدینگس با مسئولیت محدود، TCEHY -0.69% دارای بیش از 1.2 میلیارد کاربر در سراسر جهان است و در چین به عنوان برنامه انجام همه چیز شناخته شده است که در آن مصرف کنندگان، شرکت ها و دولت ها برای برقراری ارتباط، پرداخت، انجام کسب و کار و بیشتر.

در اوایل این ماه، رئیس جمهور ترامپ یک دستور اجرایی امضا کرد که “هر معامله ای که مربوط به وی چت باشد” توسط آمریکایی ها را که در اواخر سپتامبر موثر است، مسدود کرد. دستور جزئیات ی از آنچه در واقع به وزارت بازرگانی ممنوع خواهد شد، و شرکت های ایالات متحده می گویند که این طرح می تواند رقابت پذیری خود را تضعیف سمت چپ.

در همین حال، بسیاری از چینی آمریکایی ها و چینی های مهاجر، همراه با شرکت های انجام کسب و کار با مشتریان چینی، می گویند آنها در وی چت برای ارتباط با مردم هر دو در چین و جوامع چینی در ایالات متحده بستگی دارد. سیستم عامل های محبوب دیگر مانند گوگل، فیس بوک و WhatsApp در چین ممنوع شده اند، و برنامه های پیام رسانی مبهم تر مانند سیگنال به طور گسترده ای استفاده نمی شود.

WeChat دارای 19 میلیون کاربر فعال روزانه در ایالات متحده، با توجه به App-data provider Apptopia.

آنجلا ژو، 28 ساله، گفت که او چک وی چت هر روز. او به چند گروه تعلق دارد، از جمله یکی با خانواده گسترده خود را در چین و دیگری با همسایه های سابق پدر و مادرش در استان فوجیان.

خانم ژو، مدیر ثبت نام در یک مرکز ورزشی در استمفورد، کان گفت: «این خیلی معنی دارد. در غیر این صورت هیچ رسانه اجتماعی برای ارتباط با آنها نداشتم. آنها در فیس بوک و یا هر چیزی شبیه به آن نیست.”

خانم ژو گفت پدرش که در کنتيکت زندگی می کند و تنها خواهر و برادر خانواده اش است که چين را ترک می کند، روزانه از برنامه برای تماس با دوستان قديمی يا يکي از خواهرانش استفاده می کند. پدر و مادرش همچنین دوست دارم برای ارسال عکس های فوری از زندگی روزمره خود را، او گفت، مانند عکس از باغ سبزیجات خود را.

خانم ژو گفت: “آنها می گویند، “من باید با گروه وی چت خود را به اشتراک بگذارید، “” خانم ژو گفت. گروه جواب ميده، “اوه، ميتوني اون خيارها رو به چين بري؟”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im