آمازون Scooped تا اطلاعات خود را از فروشندگان به راه اندازی رقابت محصولات

آمازون.com , Inc. AMZN 1.52% کارکنان باید با استفاده از اطلاعات مربوط به فروشندگان مستقل در این شرکت پلت فرم برای توسعه محصولات رقیب عمل در تقابل با این شرکت اظهار داشت: سیاست.

این غول خرده فروشی آنلاین به مدت طولانی تصریح کرد: از جمله به کنگره است که زمانی که آن را می سازد و به فروش می رساند محصولات خود را است, آن را با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده از سایت های فردی شخص ثالث فروشندگان—اطلاعات فروشندگان آن نمایش به صورت اختصاصی.

با این حال مصاحبه با بیش از 20 کارمندان سابق از آمازون خصوصی-برچسب کسب و کار و اسناد و مدارک بررسی شده توسط وال استریت ژورنال نشان می دهد که کارکنان انجام درست آن. چنین اطلاعاتی می تواند کمک به آمازون تصمیم می گیرید که چگونه به قیمت یک آیتم که ویژگی های به کپی و یا اینکه آیا برای ورود به یک بخش محصول خود را بر اساس درآمد بالقوه به گفته افراد آشنا با این عمل از جمله یک کارمند فعلی و برخی از کارمندان سابق که در آن شرکت کردند.

در یک مثال آمازون کارکنان دسترسی به اسناد و مدارک و اطلاعات مورد پرفروشترین خودرو-trunk organizer به فروش می رسد توسط یک شخص ثالث فروشنده. این اطلاعات شامل مجموع فروش چقدر فروشنده پرداخت آمازون برای بازاریابی و حمل و نقل و چقدر آمازون ساخته شده در هر فروش. آمازون خصوصی-برچسب بازو بعد از معرفی خود ماشین-تنه دهندگان.

“مانند دیگر خرده فروشان ما در خرید و فروش و ذخیره داده ها برای ارائه به مشتریان ما با بهترین شکل ممکن تجربه” آمازون گفت: در یک بیانیه نوشته شده است. “ما به شدت منع کارکنان از استفاده غیر دولتی تعیین فروشنده-اطلاعات خاص به تعیین که محصولات برچسب های خصوصی برای راه اندازی.”

آمازون گفت: کارکنان با استفاده از داده ها از جمله به اطلاع خصوصی-برچسب تصمیمات در راه این مجله توضیح داده خواهد نقض سیاست های خود و این که این شرکت راه اندازی کرده است تحقیقات داخلی.

آمازون خصوصی-برچسب کسب و کار شامل بیش از 45 برندها با برخی از 243,000 محصولات.

عکس: لوکاس جکسون/ایسنا

Nate ساتون آمازون کاردانی مشاور عمومی گفت: کنگره در ماه جولای: “ما نمی استفاده از فرد فروشنده داده به طور مستقیم به رقابت” با کسب و کار در این شرکت پلت فرم.

آن است که مشترک استراتژی کسب و کار برای زنجیره ای مواد غذایی داروخانه ها و دیگر خرده فروشان به ساخت و فروش محصولات خود به رقابت با نام های تجاری. از جمله خصوصی-برچسب موارد به طور معمول ارائه خرده فروشان حاشیه سود بالاتر از هر دو مارک های شناخته شده و یا اقلام عمده فروشی. در حالی که تمام خرده فروشان با مارک های خود را با استفاده از داده های به حدی به اطلاع محصول خود را به تصمیم گیری های آنها به مراتب کمتر در اختیار خود را از آمازون با توجه به مدیران خصوصی-برچسب کسب و کار داده می شود آمازون عظیم شخص ثالث بازار.

Coronavirus همه گیر را فعال کرده آمازون به موقعیت خود را به عنوان یک منبع ملی قادر به ارائه کالاهای مورد نیاز به آمریکایی ها پناه در محل سپردن آن حسن نیت در واشنگتن است. این شرکت همچنان ادامه دارد اما به صورت نظارتی سوالات را به آن شیوه که تا قبل از بحران است.

سال گذشته اتحادیه اروپا را بالای آنتی تراست مجری گفت که آن را بررسی اینکه آیا آمازون در حال سوء استفاده از آن نقش دوگانه به عنوان یک فروشنده محصولات خاص خود را دارد و بازار اپراتور و آیا این شرکت به دست آوردن یک مزیت رقابتی از داده های آن را جمع آوری در فروشندگان شخص ثالث.

وزارت دادگستری, کمیسیون تجارت فدرال و کنگره آمریکا نیز در حال بررسی شرکت های بزرگ فناوری از جمله آمازون بر ضد تراست مهم است. آمازون رو موشکافی بیش از این که آیا آن را ناعادلانه استفاده می کند و اندازه آن را به پلت فرم در برابر رقبا و دیگر فروشندگان در سایت خود.

آمازون اختلافات که آن را سوء استفاده از قدرت خود را و اندازه و اشاره کرد که این حساب برای یک نسبت کلی ایالات متحده خرده فروش و استفاده از خصوصی-label علامت های تجاری است که در خرده فروشی.

آمازون گفت: این محدودیت در محل برای نگه داشتن آن خصوصی-برچسب مدیران از دسترسی به اطلاعات خاص و فروشندگان در بازار که در آن میلیون ها نفر از کسب و کار از سراسر جهان ارائه کالاهای خود را. در مصاحبه کارکنان سابق و فعلی یکی گفت: کسانی که قوانین نیست یکنواخت اجرا گذاشته است. کارکنان راههایی اطراف آنها را با توجه به برخی از کارمندان سابق كه با استفاده از چنین داده شد رایج که مورد بحث قرار گرفت آشکارا در جلسات آنها حضور داشتند.

“ما می دانستیم که ما نباید” گفت: یکی از کارکنان سابق که دسترسی به داده ها و توصیف الگوی استفاده از آن برای راه اندازی و بهره مند شوند محصولات آمازون. “اما در همان زمان ما در حال ساخت آمازون محصولات مارک و ما آنها را می خواهید به فروش می رسانند.”

Nate ساتون آمازون کاردانی مشاور عمومی گفت: کنگره در ماه جولای: ‘ما نمی استفاده از فرد فروشنده داده به طور مستقیم به رقابت با کسب و کار در این شرکت پلت فرم.

عکس: پاتریک Semansky/آسوشیتد پرس

برخی از مدیران به حال دسترسی به داده های حاوی اطلاعات اختصاصی که آنها استفاده می شود به تحقیقات پرفروشترین موارد آنها ممکن است می خواهید به رقابت در برابر از جمله فردی فروشندگان در سایت آمازون. اگر دسترسی محدود بود و مدیران گاهی اوقات می پرسند آمازون تحلیلگر کسب و کار برای ایجاد گزارش شامل اطلاعات با توجه به سابق کارگران از جمله یکی که به نام عمل “رفتن بیش از نرده ها.” در موارد دیگر ظاهرا داده های جمع آوری شده به طور انحصاری یا تقریبا به طور کامل از یک فروشنده کارمندان سابق گفت.

آمازون تساوی یک تمایز بین اطلاعات فردی شخص ثالث فروشنده و آنچه در آن داده های جمع آوری که آن را تعریف می کند به عنوان داده ها با استفاده از محصولات با دو یا بیشتر از فروشندگان است. به دلیل اندازه آمازون بازار بسیاری از محصولات دارای بسیاری از فروشندگان. مشاهده اطلاعات محصول با تعدادی از فروشندگان نمی خواهد به آن بینش اختصاصی اطلاعات فروشنده از آنجا که آمار و ارقام نشان می دهد تعداد زیادی از مختلف فروشنده رفتار است.

آمازون گفت که اگر فقط یک فروشنده از یک آیتم و آمازون فروش بازگشت آسیب دیده و یا نسخه های که در مورد آن از طریق آمازون تخفیف انبار ترخیص کالا از گمرک حساب آمازون معتقد است که “کل” داده و از این رو است که خداوند برای کارکنان خود را برای بررسی.

به اشتراک گذاری افکار خود را

آیا شما خرید آمازون محصولات خود و یا نام تجاری ، پیوستن به مکالمه زیر.

آمازون خصوصی-برچسب کسب و کار شامل بیش از 45 برندها با برخی از 243,000 محصولات از AmazonBasics باتری به سنگ و پرتو مبلمان. آمازون می گوید کسانی که مارک های حساب برای 1% از آن $158 میلیارد دلار سالانه خرده فروشی شمارش نیست آمازون دستگاه های مانند آن اکو بلندگو Kindle e-خوانندگان و حلقه مفت دوربین.

مدیران سابق گفت: به آنها گفته شد اغلب توسط مدیریت است که آمازون برندها باید تا بیش از 10 درصد از خرده فروشی تا سال 2022. مدیران مختلف خصوصی-برچسب محصول دسته بندی شده اند گفت: برای ایجاد 1 میلیارد دلار کسب و کار برای بخش های خود را گفتند.

غول آنلاین

آمازون حساب برای بیش از یک سوم از تمام U. s. e-commerce.

همه دیگر e-commerce

آمازون

$600

میلیارد

500

400

300

38.6%

200

37.6%

35.9%

33.9%

100

31.5%

0

2016

’17

’18

’19

’20*

*طرح

منبع: eMarketer

آمازون دارای سابقه روابط دشوار با فروشندگان به خصوص کسانی که انتخاب می کنید به فروش محصولات خود را در سایت خود. در حالی که برخی از مسائل را درگیر کالاهای تقلبی و یا نا امیدی در مورد عدم کنترل قیمت گذاری بر روی محصولات خود را یکی دیگر از نگرانی برای برخی از است که آمازون خواهد با استفاده از اطلاعات آنها را جمع آوری به کپی کردن محصولات و سیفون فروش.

چرا که 39 درصد از آمریکا خرید آنلاین رخ می دهد در آمازون با توجه به تحقیقات شرکت eMarketer بسیاری از مارک های احساس آنها نمی توانیم نه برای فروش بر روی پلت فرم. در یک بررسی اخیر از تجارت الکترونیک تجزیه و تحلیل شرکت جنگل دیده بانی بیش از نیمی از بیش از 1000 آمازون بازار فروشندگان گفت: در آمازون به فروش می رساند محصولات خود را که به طور مستقیم در رقابت با فروشنده محصولات.

“ما تا به حال یک نام تجاری می گویند که آنها می خواستند به فروش به طور انحصاری در Walmart, و هنگامی که ما پیشنهاد آمازون, آنها گفت: آنها نمی خواهند به خطر خصوصی-برچسب کپی کردن محصول خود گفت:” Kunal چوپرا, مدیر عامل شرکت etailz که کمک می کند تا فروشندگان فروش در سراسر سیستم عامل.

اوایل سال گذشته آمازون خصوصی-برچسب کارکنان مشغول کار بر روی محصولات جدید دیده مفصل گزارش فروش بر روی یک ماشین-trunk organizer تولید شده توسط یک شخص ثالث فروشنده به نام Fortem چهار فرد بر اساس بروکلین شرکت اجرا شده توسط دو 29 ساله. که کارمند نشان داد این گزارش به مجله. بیش از 33 ، 000 واحد از سازمان فروخته شد در طول 12 ماه تحت پوشش در این گزارش با توجه به کپی بررسی توسط مجله. این گزارش 25 ستون از اطلاعات دقیق در مورد Fortem فروش و هزینه های.

Fortem اختصاص 99.95% از کل فروش در آمازون برای trunk organizer برای دوره اسناد و مدارک پوشش داده ها نشان می دهد. اولگ Maslakou یکی از Fortem بنیانگذاران گفت: “هیچ کس فروش Fortem سازمان در کنار ما و آمازون انبار معاملات” یک رساله ترخیص حساب از بازگشت و یا کالاهای آسیب دیده از Fortem. “شما آمار ما با یک شگفتی بزرگ” او گفت: پس از بررسی داده های آمازون خصوصی-برچسب کارمند در نام تجاری خود را.

یک Fortem ماشین-trunk organizer فروخته شده در Amazon.com در بالا و یک رقابت AmazonBasics نسخه نیز موجود است در سایت.

آمازون گفت که وجود دارد یکی دیگر فروشنده Fortem تنه سازمان در طول دوره از داده های مجله بررسی شده است. آن را نمی خواهد اظهار نظر در مورد چگونه بسیاری از روز که فروشنده فعال بود و یا چگونه بسیاری از فروش آن ساخته شده است. مجله رسیده دیگر فروشنده Fortem تنه سازمان که گفت: برای این دوره از زمان او به فروش می رسد تنها در 17 واحد از این آیتم استفاده کنید. Fortem خود فروش و تعداد اندکی از آن را کالاهای آسیب دیده و بازگشت به فروش می رسد از طریق انبار آمازون معاملات حساب حساب برای نزدیک به 100 درصد از بیش از 33 ، 000 فروش واحد در طول دوره, داده ها نشان می دهد.

داده ها در گزارش بررسی توسط مجله نشان داد این محصول قیمت فروش به طور متوسط در طول قبلی 12 ماه حدود 25 دلار که Fortem تا به حال به فروش می رسد بیش از 800.000 دلار ارزش در دوره مشخص شده که هر یک از آیتم های تولید شده نزدیک به 4 دلار در سود آمازون است. این گزارش همچنین دقیق چقدر Fortem صرف تبلیغات در هر واحد و هزینه به کشتی هر یک تنه سازمان با توجه به اسناد و مدارک و سابق آمازون کارکنان که در توضیح مطالب خود را.

Fortem موسسان یوری Petriv چپ و اولگ Maslakou.

عکس: دانا Mattioli/وال استریت ژورنال

“ما را به عقب کار می کنند از نظر قیمت گذاری” گفت: یکی از افرادی که استفاده می شود برای به دست آوردن شخص ثالث داده است. با دانستن آمازون سود به ازای هر واحد در شخص ثالث مورد آنها می تواند اطمینان حاصل شود که تولید کنندگان آینده نگر می تواند ارائه یک حاشیه بالاتر در آمازون-مارک رقیب محصول قبل از ارتکاب به آن دیگری گفت: کسی که دسترسی به داده ها.

Fortem راه اندازی تنه سازمان در آمازون به بازار در ماه مارس 2016 و آن را در نهایت شماره 1 فروشنده در رده در آمازون است. در اکتبر 2019 آمازون راه اندازی سه تنه دهندگان شبیه به Fortem را تحت AmazonBasics خصوصی-برچسب با نام تجاری.

این Fortem trunk organizer مفصل در اسناد و مدارک است که هنوز هم یک کتاب پرفروش در رده آمازون اشاره کرد. Fortem صرف تا آنجا که $60,000 یک ماه در آمازون تبلیغات برای آیتم های آن به آمده تا در بالای جستجوهای گفت: آقای Maslakou.

کشیدن داده ها بر رقبا و حتی فردی فروشندگان بود “روش عملیاتی استاندارد” در هنگام ساخت محصولات الکترونیک, چمدان, لوازم ورزشی یا خطوط دیگر گفت: کسی که به اشتراک گذاشته Fortem اسناد و مدارک. چنین گزارش کشیده شد قبل از آمازون برچسب های خصوصی تصمیم به وارد خط تولید این فرد گفت.

“مشتریان رفتار خرید در فروشگاه ما فقط یکی از بسیاری از ورودی های آمازون خصوصی-برچسب استراتژی” گفت: آمازون. دیگر عوامل عبارتند از: مد و روند خرید و پیشنهادات خود را از تولید کنندگان آن گفت.

آمازون کارکنان نیز دیده, فروش اطلاعات از Austin-بر اساس Upper Echelon محصولات با توجه به داده های مورد بررسی توسط مجله. آن منشی-صندلی پشتی صندلی محبوب فروشنده در آمازون است. آمازون خصوصی-برچسب کارمند کشیده ارزش یک سال از Upper Echelon داده که تحقیق و توسعه از آمازون-مارک پشتی صندلی با توجه به کسی که مشترک داده است.

آمازون کارمند کشیده داده ها در اوایل سال گذشته است. در سپتامبر گذشته AmazonBasics راه اندازی نسخه خود را.

پس از ژورنال فاش محتویات گزارش فروش به تراویس Killian مدیر عامل شرکت هفت فرد Upper Echelon او گفت: “این یک احساس راحت دانستن است که آنها افراد داخلی به طور خاص به دنبال ما به رقابت با ما.”

آمازون گفت: وجود بیش از دو دوجین فروشندگان پله بالا پشتی صندلی در طول دوره است اما مشخص که چگونه بسیاری از واحد های این فروشندگان به فروش می رسد. آقای Killian گفت: در صورتی که مورد او مطمئن نیست چه خصوصی-برچسب اطلاعات بر روی او حساب فروشنده ارائه شده به مجله همسان خود فروش داخلی داده تا کاملا.

در خرده فروشی سنتی, یک شرکت مانند هدف Corp. یا Kroger Co. KR 1.76% مکان های هفتگی سفارش خرید با مارک های در قفسه های آن. پس از آن صاحب موجودی تنظیم قیمت و تخفیف.

به دلیل محدودیت فضای قفسه سنتی فروشندگان سهام به مراتب کمتر از محصولات آمازون صدها میلیون ها نفر از اقلام است. به طور معمول, آنها ایجاد, خصوصی برچسب محصولات برای رقابت در generic دسته بندی ها مانند کاغذ حوله و نه تقلیدی نسخه از آیتم های ایجاد شده توسط کوچکتر کارآفرینان خصوصی-برچسب مدیران گفت. آمازون گفت: اکثریت قریب به اتفاق آن خصوصی-برچسب فروش کالاهای اساسی از جمله در باتری و دستمال.

اکثر آمازون فروش از طریق فروشندگان شخص ثالث.

عکس: راس D. فرانکلین/آسوشیتد پرس

اکثر آمازون فروش—58%—از طریق شخص ثالث فروشندگان عمدتا کوچک و متوسط اندازه شرکت هایی که لیست اقلام خود را برای فروش در آمازون بازار پلت فرم. (آمازون نیز اقدام به خرید اقلام به طور مستقیم از تولید کنندگان به فروش می رساند و آنها را به طور مستقیم در “اول” فروش.)

آمازون شروع به ساخت آن محصولات خود را در سال 2007 با آن Kindle e-reader و آن را پیوسته اضافه شده دسته بندی جدید و برچسب اختصاصی با نام تجاری. برخی از آن خصوصی-برچسب محصولات مانند باتری شده اند خانه اجرا می شود. شرکت سرمایه گذاری SunTrust رابینسون هامفری برآورد آمازون است در مسیر به پست 31 میلیارد دلار در خصوصی-برچسب فروش 2022 و یا نزدیک به دو خرده فروش Nordstrom , Inc.’s JWN 7.48% 2019 درآمد.

نوشتن به دانا Mattioli در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de