شرکت های هواپیمایی به دنبال فدرال کمک می تواند پرواز

شیکاگو میدوی فرودگاه بین المللی در روز دوشنبه.

عکس: چارلز رکس Arbogast/آسوشیتد پرس

برخی از خطوط هوایی ایالات متحده می خواهید برای به اشتراک گذاشتن داخلی پرواز بین آنها برای حفظ خدمات به شهرهای کوچکتر اما فدرال شرایط را برای دسترسی به 50 میلیارد دلار کمک در رد کردن آنچه که به طور معمول در نظر گرفته و رفتار ضد رقابتی.

حمل و نقل وزارت اولیه قوانین حاکم بر شرکت های هواپیمایی’ استفاده از خزانه پشتیبانی سه شنبه منتشر شد مجموعه ای از الزامات مورد نیاز برای حفظ پرواز داخلی برنامه. آنها اجازه نمی دهد هر گونه هماهنگی که نقض قوانین ضد تراست.

با شرکت های هواپیمایی کشتی با افت بیش از 90 درصد در تعداد مسافر در مقایسه با این زمان در سال گذشته گفت: برخی از آنها برنامه ریزی شده به منظور بالا بردن با دات موقت آرامش از قوانین مسابقات به آنها اجازه می دهد برای به اشتراک گذاشتن مسافران و تقسیم پرواز به کاهش تلفات و حفظ پرواز به شهرهای کوچکتر.

این پرواز که هنوز عامل در حال انجام این کار تنها با تعداد انگشت شماری از مسافران اضافه کردن به صنعت ضرر و زیان است. بیشتر برنامه کاهش برنامه ریزی شده در طول چند ماه آینده به احتمال زیاد به تشدید آن فشار.

این اتحادیه که نشان دهنده خدمه پرواز در هواپیمایی متحده Holdings, Inc. و چند تن دیگر حمل و گفت: نقطه باید برای کاهش “کار برکنار خدمات قرار می دهد که شرکت هواپیمایی کارگران در خطر غیر ضروری.”

اکثر پروازهای بین المللی به حالت تعلیق درآمده اما برای برخی از کسانی که هنوز در حال خدمت خطوط هوایی ایالات متحده در اتحاد جهانی مجاز به هماهنگی و به اشتراک گذاری درآمد زیر موجود معافیت از تنظیم کننده.

استرالیا رقابت آژانس هفته گذشته شرکت های هواپیمایی مجاز به مختصات پرواز و به اشتراک گذاری درآمد در تعدادی از مسیرهای داخلی به کوچکتر فرودگاه برای حفظ خدمات در بحبوحه کاهش تقاضا است. خطوط هوایی کوانتاس Ltd. ویرجین استرالیا Holdings Ltd. و برخی کوچک منطقه ای اپراتورهای نمی تواند افزایش کرایه در مسیرهای بالاتر از کسانی که به اتهام on Feb. 1.

مربوط تصویری

رئیس جمهور تهمت امضا تاریخی 2 تریلیون دلار لایحه به قانون جمعه با هدف تسکین کارگران و کسب و کار صدمه دیده رمان coronavirus بیماری همه گیر. وال استریت ژورنال می شکند چه در بسته. عکس: Ronald G. لوپز/زوما سیم

مقامات ایالات متحده تصمیم گرفتند به دنبال کت و شلوار به عنوان آنها شروع مذاکرات بیش از یک پتانسیل از 25 میلیارد دلار در کمک های مالی و همان وام برای مسافر شرکت های هواپیمایی و همچنین 8 میلیارد دلار برای محموله حامل و 3 میلیارد دلار برای فرودگاه ارائه دهندگان خدمات. بیشتر از 10 میلیارد دلار در دسترس ساخته شده برای حمایت از فرودگاه.

وزارت خزانه داری را خواست شرکت ها برای ارائه برخی از برنامه های کاربردی روز جمعه شروع به دریافت وجوه به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است.

چند شرکت های هواپیمایی گفت: آنها در حال بررسی مواد منتشر شده توسط وزارت خزانه داری و حمل و نقل بخش تعیین گام های بعدی خود را. بعضی از آنها در حال حاضر نشان داد که آنها به احتمال زیاد خواهد شد درخواست برای کمک.

سطح پرواز مورد نیاز برای دسترسی به بودجه مربوط به تنها مسیرهای داخلی. یک قاعده دارد که حامل خواهد بود محدود به کار روزانه یک پرواز به هر شهر که در آن پرواز پنج بار یا بیشتر در هفته در فوریه. 29 و یک هفتگی سرویس برای هر چیزی با فرکانس های پایین تر. آنها لازم نیست که برای حفظ خدمات در هر فرودگاه در یک شهر می تواند گسترش پروازها به هر مقصد در سراسر شهرهای متعدد.

حمل و نقل بخش نیز بررسی درخواست سقوط به زیر این آستانه اگر تقاضا کافی است.

شرکت های هواپیمایی در حال انتظار برای ادامه بحث بیش از چند روز آینده در مورد شرایط وام و در دسترس بودن تامین مالی تجاری داشتن در حال حاضر مطرح شده چندین میلیارد دلار در هفته های اخیر تضمین شده به طور عمده توسط هواپیما.

نمایندگان مجلس همچنان به دنبال شرایط دیگر به کراوات به هر گونه کمک های اعطا شده به شرکت های هواپیمایی.

یک گروه از سناتورها در روز سه شنبه گفت: آنها با فشار دادن حامل به ارائه بازپرداخت نقدی به جای کوپن به مسافرانی که پروازهای لغو شده است با توجه به این ویروس به کمک بسته های مصوب هفته گذشته است.

پیشنهاد فرودگاه بودجه می توان در یک فرمول است که شامل تعداد مسافر و سطح بدهی و که تمرکز بیشتر آن در میان 50 امکانات تنها با حداقل پرداخت برای کوچکتر محلی فرودگاه.

کریستینا Cassotis مدیر اجرایی فرودگاه بین المللی پیتسبورگ اپراتور گفت: این برنامه ریزی به درخواست برای تا 30 میلیون دلار در کمک های که او گفت را پوشش میدهد حدود نیمی از آن انتظار می رود عامل از دست دادن این سال است. فرودگاه باید برای حفظ 90 درصد از نیروی کار خود را از طریق هفت. 30 برای دسترسی به منابع مالی است.

نوشتن به داگ کامرون در [email protected] و آلیسون در Sider [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>