هواپیمایی دریغ بیش از کمک لحاظ

$25 میلیارد دلار برای پرداخت حقوق و مزایای همراه با بیشتر رشته از بزرگترین شرکت های هواپیمایی امیدوار بودند.

عکس: Patrick T. Fallon/مهر نیوز

به 2 تریلیون دلار بسته محرک گذشت ماه گذشته شامل همه شرکت های هواپیمایی درخواست برخی از محدودیت های آنها دشوار است برای پیدا کردن ،

کمک ارائه شامل 50 میلیارد دلار در نیمه مستقیم حقوق و دستمزد کمک و نیم در وام و وام تضمین می کند. اما از 25 میلیارد دلار برای پرداخت حقوق و مزایای این تابستان می آید با بیشتر رشته از بزرگترین شرکت های هواپیمایی امیدوار بودند. وزیر خزانه داری استیون Mnuchin گفت: مدیران ارشد از بزرگترین خطوط هوایی جمعه که 30 درصد از این پول برای بازپرداخت شود و که آنها نیاز به ارائه سهام حکم در حدود 10 ٪ از مبلغ وام است که دولت می تواند تبدیل به سهام بعد.

که تعجب برخی از صنعت هواپیمایی مقامات که بر این باور بودند که پول می تواند در قالب کمک های مالی به گفته افراد آشنا با این بحث. مدیران شرکت هواپیمایی صرف تعطیلات آخر هفته بحث در مورد نگرانی های خود را با صنعت و تجارت و به دنبال مذاکره تنظیمات به آن شرایط با وزارت خزانه داری فدرال و مقامات و شرکت هواپیمایی رهبران صنعت گفت.

مقامات وزارت خزانه داری در دفاع از این نظر کمک.

“ما اقدام به درمان همه عادلانه و قصد ندارند به فردی مذاکرات که نیاز به تغییرات در سراسر روش” برنت مک اینتاش وزارت خزانه داری وزیر در امور بین الملل گفت: در مصاحبه ای در روز یکشنبه ،

دیگر شرایط به کمک شامل یک بلوک در تخمگذار کردن کارگران یا کاهش حقوق تا اکتبر و نیاز است که شرکت های هواپیمایی حفظ سطح معینی از خدمات به شهرستانها در شبکه خود را. آنها همچنین باید خودداری از خرید سهام و یا پرداخت سود سهام و قبول محدودیت اجرایی جبران. شرکت های هواپیمایی مطرح شده در اعتراض به آن مورد نیاز است.

اتحادیه های کارگری که تحت فشار قرار دادند برای کمک های مالی حقوق و دستمزد گفت: نیاز به برخی از کمک های مالی به بازپرداخت می تواند منجر به اخراج و بار هواپیمایی با بدهی بیشتر ساخت راه خود را به بهبود بیشتر نامشخص است.

وزیر خزانه داری استیون Mnuchin گفت: مدیران ارشد از بزرگترین شرکت های هواپیمایی است که آنها نیاز به ارائه سهام حکم در یک درصد از مبلغ وام است.

عکس: جاشوا رابرتز/ایسنا

“این اشتباه است این است که آنچه در این لایحه در نظر گرفته شده گفت:” سارا نلسون رئیس اتحادیه که نشان دهنده خدمه پرواز در هواپیمایی متحده منابع Inc. و چند تن دیگر از خطوط هوایی.

آقای مک اینتاش که هماهنگی خزانه داری را به هواپیمایی کمک برنامه مخالفت با آن تفسیر است. “آن را به وضوح مطابق با قانون کنگره تصویب,” او گفت:.

این قانون به وزیر خزانه داری اختیار برای تعیین آنچه به منزله غرامت مناسب و به طور خاص اشاره به حکم گزینه ترجیحی سهام اوراق قرضه یادداشت و یا دیگر ابزارهای مالی.

برای تعیین آنچه که دولت باید برای ارائه حقوق و دستمزد به کمک وزارت خزانه داری مقامات تجزیه و تحلیل آنچه که بخشی از این بودجه در نهایت به نفع مالیات دهندگان ایالات متحده—به عنوان مثال از طریق مالیات های جمع آوری شده در بودجه و پس انداز بیمه بیکاری که رفته اند به گذاشته شدن شرکت هواپیمایی کارگران است.

آقای مک اینتاش گفت: مقامات وزارت خزانه داری تعیین می شود که دولت باید برای جبران حدود 30 درصد از کمک. مقامات وزارت خزانه داری برنامه ریزی شده به بحث بیشتر با برخی از شرکت های هواپیمایی دوشنبه. هنگامی که شرکت تصمیم می گیرید که آیا برای قبول این شرایط مقامات انتظار دارند که آنها می توانید پول را به حامل به سرعت.

در این توافق تصریح شرایطی که تحت آن حکم خواهد تبدیل به سهام اما مقامات هنوز در بحث و گفتگو با شرکت های هواپیمایی بیش از آخر هفته در مورد دقیق خطوط از آن شرایط است. مقامات وزارت خزانه داری نیست تمایل به ایجاد تغییرات اساسی به شرایط دیگر.

جورج نواک رئیس جمهور از ملی هوایی حامل انجمن یک گروه تجاری است که نشان دهنده حامل های کم هزینه—که برخی از آنها تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است دریافت شرایط—گفت: برخی از مقامات هواپیمایی بودند ناگهان با شرایط ارائه شده به خطوط هوایی. “وجود دارد برخی از تعجب وجود دارد خواهد بود یک وام جزئی از اعطای عنصر قانون” آقای نواک گفت.

وزارت خزانه داری روز جمعه گفت که خطوط هوایی در خط برای کمتر از $100 میلیون نمی خواهد نیاز به تامین مالی ریسک بازپرداخت و یا در ازای کمک های مالی.

حتی با بودجه دولت هواپیمایی از جمله ایران و Delta Air Lines , Inc. هشدار داده بود که آنها به احتمال زیاد خواهد شد از بحران ظهور کوچکتر است. تقاضای سفر کرده است نابود شده است به عنوان پاسخ به کروناویروس همه گیر را ترک کرده است بسیاری از مردم خانه نشین و دولت باید بسته کردن مرزهای بین المللی. مسافر حجم کاهش یافته 95%.

بیشتر در Coronavirus

  • زنده به روز رسانی: Coronavirus و کسب و کار
  • آنچه ما می دانیم در مورد ویروس
  • اطلاعات در Coronavirus en Español
  • مرور زندگی خود را در طول یک بیماری همه گیر
  • یک راهنمای به دولت مستندات

خطوط هوایی ایالات متحده را کاهش پرواز توسط برخی از 70 درصد باقی مانده پرواز اغلب تقریبا خالی است. هزاران نفر از کارکنان خطوط هوایی داوطلب شده اند برای مرخصی بدون حقوق.

ارائه خطوط هواپیمایی تزریق پول نقد شده است ستیز پس از شرکت های هواپیمایی برای اولین بار مطرح شده این ایده در ماه مارس است.

شرکت های هواپیمایی می خواستم برای جلوگیری از اداری قطع یو پی اس ساخته شده است که آن را دشوار است برای آنها را به دسترسی به وام های دولت پس از 9/11 و آنها می خواستند برای جلوگیری از گرفتن در بدهی بیشتری است که می تواند فلج آنها را زمانی که فوری بحران عبور می کند.

اتحادیه های کارگری به نمایندگی از خدمه پرواز خلبانان و حمل و نقل هوایی دیگر کارگران دفاع و پشتیبانی مالی این استدلال که آنها را محافظت از کارگران و حفظ شغل و دست نخورده است.

جمهوری خواهان و برخی از دموکرات ها در ابتدا تمایلی به ثبت نام در آنچه که آنها تصور می شود از اتحادیه اروپا ، نهایی تصویب بندی از این قانون دقیق و به شدت مورد بحث با مجلس حل و فصل در یک ماده است که اجازه می دهد آقای Mnuchin به خطر مالی در شرکت های هواپیمایی در ازای کمک های مالی—اما نیاز نیست خود را انجام دهند.

اتحادیه های کارگری و برخی از نمایندگان مجلس تا به حال خواست آقای Mnuchin نه به تقاضای سهام عدالت در شرکت های هواپیمایی از ترس این که چنین شرایط می تواند بسیار طاقت فرسا است که خطوط هوایی ممکن است رد پول چیزی است که می تواند منجر به اخراج و یا ورشکستگی.

نوشتن به آلیسون Sider در [email protected] و کیت دیویدسون در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im