شرکت های هواپیمایی باید پول نقد است. در حال حاضر آنها نیاز مسافران

یک مسافر پس از رسیدن به تقریبا خالی از سکنه o’hare International Airport در 2 آوریل در شیکاگو است.

عکس: اسکات اولسون/گتی ایماژ

خطوط هوایی ایالات متحده موفق به گرفتن میلیاردها دلار از دولت فدرال کمک, اما آن را فقط آنها را خرید چند ماه: بقای خود را بستگی دارد که چگونه به سرعت مسافران بازگشت هنگامی که coronavirus محور محدودیت سهولت.

وزارت خزانه داری گفت: اواخر روز سه شنبه که آن را به حال زده توافق در اصل با 10 خطوط هوایی توزیع از 25 میلیارد دلار در حقوق و دستمزد و کمک های که کنگره تصویب شده در 2.2 تریلیون دلار بسته محرک اقتصادی فدرال در ماه گذشته.

این پول را نگه داشتن کارگران شاغل—هواپیمایی که از قبول پول محروم از تخمگذار کردن یا furloughing کارکنان تا اکتبر. آن را نیز به خزانه سهام در آینده خود از جمله به 12% در American Airlines Group , Inc. آل 2.89% اگر جهان بزرگترین حامل درآمد حاصل از آن طرح به دنبال یک دولت جداگانه وام.

اما حامل ممکن است پیدا کردن خود را در همان موقعیت وخیم در پاییز اگر تقاضا را بهبود نمی بخشد. با مردم ماندن در خانه به پیروی از دولت پناه سفارشات تقاضا پایین است تا آنجا که 95% و هواپیماهای در حال پرواز تقریبا خالی است. Delta Air Lines , Inc. دال -0.77 خوابگاه% و هواپیمایی متحده Holdings, Inc. UAL 3.11% در میان شرکت های هواپیمایی است که هشدار داده اند که آنها را مجبور به کوچک کردن برای تنظیم به بازیابی کند.

خطوط هوایی آمریکا اجرایی داگ پارکر گفت: وجود نشانه های اولیه مردم در حال فکر کردن در مورد سفر دوباره, از جمله برخی از رزرو فراتر از 90 روز و سوالات مشتریان در مورد کنوانسیون سفر در سه ماهه چهارم. اما آن می تواند ماه ها یا سال قبل از مردم در حال سفر راه آنها قبل از همه گیر آمار با توجه به شرکت های هواپیمایی و تحلیلگران.

“قطعا آن را احساس می کند مانند ما در پایین…سوال واقعی این است که چه مدت به شما اقامت در پایین” آقای پارکر CNBC گفت و اضافه کرد که دولت بودجه کافی خواهد بود بر اساس هواپیمایی پیش بینی تقاضای کم از طریق سه ماهه دوم و “بسیار تدریجی” بازیابی بعد از آن در سال.

بین المللی حمل و نقل هوایی انجمن در روز سه شنبه پیش بینی است که شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان از دست خواهد داد $314 میلیارد دلار درآمد در سال جاری 55% افت از سال 2019 به عنوان آن گنجانیده شده بدبین مفروضات در مورد تاثیر بر اقتصاد جهانی و آرامش از محدودیت های مسافرتی.

هواپیمایی سهام مخلوط شد شنبه با ایران و آمریکا تا حدود 3% و دلتا و Southwest Airlines Co. LUV -5.64% در حال سقوط.

شرکت های هواپیمایی و اتحادیه های کارگری در مبارزات انتخاباتی به شدت به کمک دولت هشدار داد که حامل خواهد نیاز به تزریق پول نقد فوری برای جلوگیری از furloughs. هنوز حقوق به احتمال زیاد کوچکتر برای بسیاری از کارگران از جمله خلبانان و خدمه پرواز که نمی تواند پرداخت بالاتر از سطح حداقل تعیین شده توسط قرارداد خود را. هواپیمایی تشویق شده اند کارمندان را به مرخصی بدون حقوق و یا بازنشستگی پیش از موعد برای کمک به کاهش هزینه ها و کشش دولت بودجه. ده ها هزار نفر داوطلب شده اند.

چشم انداز شرکت های هواپیمایی تنها به بدتر از آنجایی که آنها شروع به درخواست کمک دولت با مسافر شمارش انداختن ، در حالی که رسمی مذاکرات آغاز نشده برخی از مقامات صنعت شروع به فکر می کنم در مورد اینکه آیا دولت خواهد قدم با کمک های بیشتر.

سان فرانسیسکو در فرودگاه بین المللی است دیده می شود یک کاهش در پروازهای روزانه از coronavirus پناهگاه در محل سفارشات آغاز شد.

عکس: جاستین سالیوان/گتی ایماژ

کمک بودجه محدود تر از آنچه که شرکت های هواپیمایی بوده است, بانکی در برخی موارد. شرکت های هواپیمایی باید گفت که آنها را مجبور به بازپرداخت حدود 30 درصد از بودجه که آنها تا به حال در اصل پیش بینی در زمانی که شرکت های هواپیمایی در حال حاضر مصرف در میلیاردها دلار از بدهی های اضافی و رسم کردن خطوط اعتباری. برخی از شرکت های هواپیمایی و تحلیلگران با اشاره به این که صندوق های پوشش تنها در حدود سه چهارم از حامل هزینه های نیروی کار.

“تصویب اعطای مقدار کمتر از ما پیش بینی شده در خطوط هوایی توسط هواپیمایی اساس” Cowen & Co. تحلیلگر Helane بکر نوشت. هنوز هم برخی از ترس دولت تقاضا و حتی بیشتر در ازای پول است.

آمریکا اولین حامل برای تایید آن را به جلو بروید با یک نرم افزار دیگر برای $4.75 میلیارد وام دولت از یک جداگانه از 25 میلیارد دلار در برنامه محرک. آمریکا گفت: در یک پرونده روز شنبه که آن را موضوع حکم به خرید اضافی 38 میلیون سهام به خزانه برای وام که در علاوه بر این به وثیقه که هنوز مشخص شده است.

مقدار وام تعیین خواهد شد توسط شرکت هواپیمایی و ظرفیت المللی از جمله پرواز با هواپیما و قطعات یدکی راه ها و برنامه های وفاداری به عنوان پتانسیل اشکال وثیقه یک مقام صنعت گفت.

بیشتر در Coronavirus

  • آنچه ما می دانیم در مورد ویروس
  • چگونه برای آماده سازی
  • Covid-19 آزمایش و درمان
  • مرور زندگی خود را
  • یک راهنمای به دولت مستندات
  • زنده به روز رسانی: Coronavirus و کسب و کار
  • حقایق در مورد کوروناویروس (en Español)

دولت را باد با سهام کوچک در بزرگترین شرکت های هواپیمایی—درباره 0.5% از جنوب غربی و 1% از دلتا اگر آن را به ورزش حکم هواپیمایی در حال ارائه به عنوان بخشی از توافق است. این حکم به دولت حق خرید مقدار معینی از سهام در هفته گذشته قیمت.

در حالی که دولت بودجه تاسیسات آنها همچنین در حال حاضر جدید بار از جمله نیاز برای شرکت های هواپیمایی برای ادامه پرواز به شهرستانها در شبکه خود را.

شرکت های هواپیمایی درخواست شده است به بخش حمل و نقل به برخی استثنائات برای شهرستانها که در آن دولت و دولت های محلی در حال جلوگیری از سفر. این خدمات عبارتند از شهرستانها که در آن چند شرکت های هواپیمایی ارائه سرویس شهرستانها که نسبتا نزدیک به فرودگاه های دیگر و جاهای دیگر که در آن تقاضا خشک شده است.

“پرواز خالی یا تقریبا خالی هواپیما به نقاط که ارائه نمی دهد کسب و کار به اندازه کافی به آنها را منطقی بسیار کمتر عملی تجاری است که اتلاف منابع ارزشمند,” ایالات گفت: در یک پرونده هفته گذشته است.

مربوط تصویری

به عنوان coronavirus نیروهای می شود مسافران برای اقامت در داخل خانه سفر معاملات ظاهر شوند تا آنلاین. نمی تواند به راحتی تحت تأثیر. وال استریت ژورنال اسکات مک کارتنی می شکند چگونه برای جلوگیری از خطرناک سفر. عکس: گتی ایماژ

نوشتن به آلیسون Sider در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de