ایرباس قصد دارد برای افزایش تولید خود A320neo به آنجا که 67 یک ماه توسط 2023.

عکس: نیکولاس Economou/زوما پرس

تولوز, فرانسه—ایرباس SE ramping تا تولید خود را پرفروشترین تک راهرو جت حرکت برای پر کردن یک سوراخ در بازار ایجاد شده توسط طولانی مدت پایه رقیب بوئینگ Co.’s 737 MAX.

ایرباس کرد و گفت: آن را به حال مشخص شده قصد دارد برای افزایش تولید خود A320neo به عنوان بسیاری از 67 یک ماه توسط 2023 از زمان هدف از 63 یک ماه در سال 2021. این A320neo رقابت مستقیم با حداکثر.

هر دو جت تبدیل به اسب های کاری بسیاری از شرکت های هواپیمایی’ تجاری ناوگان. این سوخت جت با گسترش محدوده و کم مسافر و بار محبوب شده اند با شرکت های هواپیمایی برای انعطاف پذیری خود را.

ایرباس نشده است مادی بهره مند از پایه حداکثر ، چرا که هر دو جت شده است چنان محبوب است که خود را سفارش کتاب کشش برای سال. ایرباس تلاش کرده است با مسائل مربوط به تولید برای بسیاری از جت های ساخت آن را دشوار است به سطح شیب دار تا خروجی A320neo.

تأکید فشار جدید بر روی بوئینگ وال استریت ژورنال در اوایل روز شنبه گزارش نیجریه سبز آفریقا ایرویز در حال نزدیک شدن به یک معامله به صورت عمده سفارش ایرباس کوچکتر A220 باریک-بدنه جت. شرکت هواپیمایی قبلا قرار داده شده یک تعهد برای تا 100 بوئینگ حداکثر جت, سفارش است که در حال حاضر در معرض خطر با توجه به افراد آشنا با این موضوع.

مرتبط

  • ایرباس در عملیاتهای مقابله با نیجریه هواپیمایی برای حدود 50 A220s
  • بوئینگ رزرو جدید Jetliner سفارشات در ماه ژانویه

سبز آفریقا ایرویز سفارش می تواند بعد اعلام می شود یکشنبه, با توجه به مردم است. نیجریه راه اندازی تبدیل به ایرباس میان عدم قطعیت در مورد زمانی که آن را شروع به دریافت آن حداکثر جت پس از به تعویق انداختن هواپیمایی, راه اندازی, با توجه به یک شرکت اجرایی است.

در روز پنج شنبه ایرباس نیز گفت: آن موافقت کرده بود برای خرید کردن شریک زندگی خود را در A220. این مجله قبلا گزارش شده ایرباس نزدیک شدن مقابله با بمب افکن, Inc. به اکثریت مالکیت این برنامه قبلا به نام CSeries. در روز پنج شنبه ایرباس گفت: این امر خرید بمب افکن است سهام خود را برای $561 میلیون دادن به آن 75% سهام. دولت کبک را حفظ 25 درصد سهام.

بوئینگ مبتنی بر آخرین نسخه از 737 در سال گذشته پس از دو سقوط جت که تا حدودی مقصر در معیوب پرواز-سیستم کنترل. پایه تمدید شده است به میانه این سال است.

بوئینگ متوقف تولید این هواپیما در اواخر سال گذشته شده است و مجبور به قطع برنامه ریزی شده تحویل هواپیما. آن را تلاش برای برنده شدن معاملات آن هواپیما در میان حداکثر بحران است. آن جهت مصرف در سال گذشته کاهش یافت و به 16 سال کم است. شرکت رزرو هیچ سفارشات جدید در ماه گذشته.

ایرباس گفت: به طور کلی خود را تحویل این سال را به 880 هواپیما با شکوه سال گذشته 863. هنوز که نشان دهنده نرخ کندتر از رشد به عنوان شرکت کمر در تحویل آن گسترده بدن جت.

تقاضا برای آن بزرگتر هواپیما کاهش یافته است به عنوان هواپیماهای مسافربری شدند به سوی کوچکتر nimbler جت مانند A320neo. ایرباس گفت: این امر دست بیش از 40 از آن بزرگتر A330s در این سال 13 خجالتی 2019 کل. تولید آن A350 دو راهرو نگه داشته شود فقط خجالتی از آن قبل از 10-یک-ماه هدف است.

حرکت آن را دنبال دو جداگانه کاهش ساخته شده توسط شرکت بوئینگ به آن 787 Dreamliner. این برنامه تلاش کرده است با کاهش تقاضا از چین خطوط هوایی میان آمریکا و چین.

ایرباس نیز هنوز در حال اجرا در حدود شش ماه در پشت برنامه در باریک بدن تحویل اجرایی گیوم Faury گفت: در تماس با تحلیلگران. تاخیر انتظار می رود برای ادامه برای یکی دیگر از 12 تا 18 ماه او گفت:.

این شرکت شده است مبارزه برای تحویل آن قابل تنظیم بزرگتر و طولانی تر-محدوده نوع A321neo ساخته شده است که آن را مشکل تر ساخت جت با استفاده از یک کوکی-برش رویکرد است. موتور اشکالات نیز برگزاری تحویل. ایرباس تا به حال به کشتی جایگزینی موتورهای موجود اپراتورهای پیش از توزیع بیش از جدید جت آقای Faury گفت.

ایرباس گفت: این چرخش به از دست دادن در سال 2019 پس از مصرف زیادی مسئول برای حل و فصل آمریکا و فرانسه اتهام رشوه خواری. ایرباس گزارش یک سال از دست دادن خالص از €1.36 میلیارد دلار ($1.48 میلیارد دلار) در مقایسه با سود خالص €3.05 میلیارد دلار در سال 2018 است.

هواپیما ساز توافق ماه گذشته به یک €3.6 میلیارد دلار حل و فصل با دادستان که گفته ایرباس استفاده می شود به واسطه پرداخت به دولت و مقامات هواپیمایی برای برنده شدن سفارشات. ایرباس اقامت بود نیاز به اعتراف و یا انکار اتهامات و اجتناب ممکن است پیگرد قانونی در ایالات متحده و اتحادیه اروپا است. آن گفته را گزارش پرداخت به محققان با آنها همکاری و اتحاد خود را تغییر شیوه های کسب و کار برای جلوگیری از افزایش نامناسب پرداخت.

ایرباس گفت: همچنین در زمان €1.2 میلیارد دلار هزینه مربوط به آن A400M هواپیماهای نظامی است. بخشی از آن به دلیل کاهش انتظارات برای آینده فروش از جمله از “بارها و بارها تمدید” بان کی مون توسط آلمان-صادرات به عربستان سعودی.

این شرکت گفت: در آن سال فروش افزایش 11 ٪ تا €70.48 میلیارد دلار است.

ایرباس را تعدیل سود قبل از بهره و مالیات—که نوار یک بار اقلام—افزایش 19 درصد به €6.95 میلیارد از €5.84 میلیارد دلار است. خود را برای سه ماهه چهارم, تنظیم کسر در آمد در €2.81 میلیارد دلار است.

نوشتن به بنیامین کاتز در ben.katz@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su