ایرباس همکاری با مقامات معنای خوب آن قطع شد و در نیمه دادستان گفت. عکس: والدو Swiegers/مهر نیوز

ایرباس SE توافق با ایالات متحده به دفاع از جهانی کسب و کار نظارت توسط یک خارجی انطباق افسر—بخشی از یک جارو €3.6 میلیارد دلار (4 میلیارد دلار) در مقابله با آمریکا و انگلیس و فرانسه دادستان است که حل و فصل به اتهام رشوه خواری و صادرات و کنترل تخلفات در برابر هواپیما ساز.

ایرباس اعلام شرایط مالی این قرارداد بزرگترین های بین المللی حل و فصل بیش از اتهام رشوه خواری همیشه در اوایل این هفته. دادستان و مقامات در هر سه حوزه های قضایی در جزئیات اتهامات جمعه منتشر شد گفت: این شرکت ساخته شده پرداخت های غیر قانونی برای سال ها به واسطه به امن قرارداد خود را برای هواپیماها و دیگر محصولات.

در یک مثال انگلیسی دادستان گفت: Airbus پرداخت 50 میلیون دلار بین اکتبر 2013 و ژانویه 2015 به حمایت از یک تیم ورزشی به طور مشترک متعلق به دو AirAsia مدیران در مالزی. ایرباس گفته شده پرداخت امن جهت 180 هواپیما. یک AirAsia نماینده نبود فورا در دسترس است برای اظهار نظر.

در برخی از موارد ارتباطات مربوط به پرداخت گفته می شود مبدل جعلی با استفاده از نام و کد گذاری ایمیل. انگلیسی, دادستان ها می گویند پرداخت در یک نمونه به عنوان شد “داروها و دوزهای تجویز شده توسط دکتر براون”—دکتر براون به عنوان یک نام مستعار برای یک ایرباس اجرایی و دوز مرجع فاکتورها. در همان معامله در زمان های مختلف ارشد خطوط هوایی اجرایی شد به عنوان ون گوگ و جزئیات معامله شد اشاره شده به عنوان “نقاشی” دادستان گفت.

ایالات متحده همچنین متهم ایرباس نقض صادرات-کنترل قوانین مرتبط با فروش دفاع دنده با آمریکا اجزاء. این ادعا ایرباس تا به حال دقت فاش سیاسی سهم هزینه ها و کمیسیون در ارتباط با دفاع و فروش و تا به حال موفق به حفظ سوابق از تجهیزات نظامی منوط به آمریکا صادرات-قوانین کنترل.

به عنوان بخشی از حل و فصل وزارت امور خارجه ایالات متحده گفت: Airbus موافقت به پرداخت بخش 10 میلیون دلار. آن گفت: آن را به حالت تعلیق درآورد 5 میلیون دلار است که اگر مجازات ایرباس صرف مقدار در ایالات متحده تایید انطباق بهبود.

ایرباس همچنین توافق برای تعیین یک خارجی انطباق افسر برای حداقل دو سال برای نظارت بر این شرکت دست زدن به دفاع از آن مربوط به فروش و آشکار در سراسر جهان است. هواپیما ساز نیز باید انجام دو جداگانه ممیزی از آن دفاع فعالیت های در طول یک دوره سه ساله. این شرکت می تواند تحت پیگرد قانونی قرار اگر نتواند به طور کامل مطابق با توافق نامه در طول دوره وزارت امور خارجه گفت:.

دفاع-کسب و کار نظارت بر نشان دهنده های غیر معمول به عنوان مثال در ایالات متحده موظف به نظارت از شیوه های کسب و کار بزرگ خارجی صنعتی سنگین وزن. ایرباس یک فرانسه و آلمان حمل و نقل هوایی غول پیکر است که رقابت در سطح جهان به صورت تجاری و دفاع از کسب و کار با شرکت های آمریکایی از جمله رقیب Boeing Co.

ایرباس مستقر در تولوز فرانسه نشده است تعیین می شود که در آن رعایت افسر خواهد شد. به عنوان بخشی از معامله آن با فرانسه و انگلیس دادستان ایرباس توافق به طور جداگانه به اجازه می دهد نظارت توسط یک فرانسوی به رهبری انطباق تیم به اطمینان این شرکت مطابق با شرایط گسترده تر کرد.

با موافقت با این قرارداد به نام معوق دادستان توافق ایرباس لازم نیست به اعتراف و یا انکار خاص تخلف و آن اجتناب از اتهامات جنایی که نوار آن از برنده شدن قرارداد در ایالات متحده و اتحادیه اروپا است.

شهرک “روشن کردن صفحه در شیوه های کسب و کار غیر قابل قبول از گذشته” ایرباس رئیس دنیس Ranque در بیانیه ای گفت. “تقویت ما انطباق برنامه ها در ایرباس طراحی شده است تا اطمینان حاصل شود که چنین سوء نمی تواند دوباره اتفاق می افتد.”

مربوط تصویری

خواستار تنظیم شده است برای رسیدن به بوئینگ برای تبدیل شدن به بزرگترین سازنده هواپیما توسط تحویل وال استریت ژورنال توضیح می دهد که چگونه دو jetliners—737 MAX و A320neo به پایان رسید تا در مرکز بزرگترین رقابت در حمل و نقل هوایی جهان است.

یک قاضی گفت: این شرکت ادعا شده است که پرداخت های غیر قانونی به واسطه در چین, کره جنوبی و روسیه و ژاپن و کلمبیا و دیگر کشورها است. ایالات متحده آمریکا و انگلستان دادستان صادر شده خود را ندارد. از ده به علاوه حوزه های قضایی نام بزرگترین قرارداد درگیر مشتریان چینی.

با توجه به دادستان ایرباس کمک $24.2 میلیون دلار بین سال 2012 و سال 2017 به یک نهاد به نام حمل و نقل هوایی چین همکاری صندوق که قرار بود به صندوق فعالیت هایی مانند آموزش خلبانان چینی. برخی از پول به عنوان یک دوغاب صندوق به رشوه چینی بوروکرات ها و شرکت های هواپیمایی مدیران, با توجه به حل و فصل.

یک نماینده از سفارت چین در واشنگتن نبود فورا در دسترس است برای اظهار نظر.

حل و فصل اتهامات را پوشش می دهد بین سال های 2004 و سال 2016 و شامل قرارداد در ترکیه, امارات متحده عربی برزیل و تایوان و نپال فرانسوی دادستان گفت.

فرانسوی دادستان در دادگاه گفت جمعه که به طور کلی خوب شده بود به نصف کاهش می یابد به دلیل ایرباس همکاری. فرانسه را بزرگترین سهم از حل و فصل: €2.08 میلیارد دلار است. مقامات ایالات متحده را €984 میلیون و انگلستان را €527 میلیون.

مقامات در حال تصمیم گیری که آیا به تعقیب فردی ایرباس مدیران که آنها می گویند به کارگردانی پرداخت. “ما در حال حاضر باید بررسی مسئولیت افراد” گفت: ژان-فرانسوا Bohnert, فرانسه در مالی دادستان.

ایرباس فاش پروب به گمان پرداخت حدود چهار سال پیش. در زمان آن گفت که هشدار مقامات پس از کشف بی نظمی در آن ارسالی دولت برای حمایت مالی تضمین می کند.

یک نهاد داخل ایرباس به نام استراتژی و بازاریابی سازمان است که اشتغال حدود 150 نفر بود که مسئول برگزاری این پرداخت های غیر قانونی با توجه به فرانسوی و انگلیسی دادستان. از SMO استفاده استادانه درست شده رشته پوسته شرکت در مالیات-پناهگاه متحده برای کمک به پنهان کردن هدف از وجوه واسطه ها استفاده می شود به پرداخت رشوه در هواپیما ساز از طرف با توجه به اتهامات. در علاوه بر این به صورت نقدی به اصطلاح “شرکای کسب و کار” گفته وعده داده شده مقامات هواپیمایی سفرهای لوکس و آپارتمان.

این SMO تشکیل شد در سال 2008 و به طور معمول عوامل پرداخت یک درصد از یک هواپیما معامله ارزش و یا یک مقدار ثابت در هر هواپیما با توجه به دادستان. این واحد تا به حال بودجه سالانه نزدیک به 300 میلیون دلار.

نوشتن به بنیامین کاتز در ben.katz@wsj.com و متی دالتون در Matthew.Dalton@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

آموزش سئو