بیش از چند سال گذشته بدتر شدن کیفیت هوا در هند و در شمال هند به طور خاص—بیدار است سیاستگذاران و جامعه مدنی به اقدام فوری.

شده اند وجود دارد برخی از تلاش به آدرس کیفیت هوا به طور خاص ملی هوای پاک برنامه (NCAP) که راه اندازی شد در ماه ژانویه 2019 با هدف بهبود کیفیت هوا استاندارد توسط 20-30 درصد در طول پنج سال آینده. در حالی که این یک گام مثبت ما نه تنها نیاز به یک بلند پروازانه تر در دستور کار بلکه قوی انطباق چارچوب است که تضمین پاسخگویی به اهداف ما تعیین کرده اند.

با افزایش تراکم در شهرها—یک روند است که تنها به احتمال زیاد به افزایش—ما نیاز به نگاه در بخش حمل و نقل به خصوص در زمانی که زیرساخت های سرمایه گذاری مانند بمبئی جاده ساحلی پروژه را کمی به عوامل محیطی. این هیچ جای تعجب است که کمتر اتومبیل در جاده ها معنی ترافیک کمتر و کمتر زمان در جاده ها و در نتیجه کمتر آلودگی هوا و قرار گرفتن در معرض.

با وجود چقدر نیاز به هنوز هم توان ما آمده اند راه طولانی در چند سال گذشته است. ما در حال حاضر در یک محل که در آن ما در حال شروع به گرفتن علم و تکنولوژی مناسب از نظر نظارت بر کیفیت هوا و درک تاثیر آن بر زندگی ما. ما باید بیشتر داده ها و شواهد از همیشه قبل از در حال حاضر ما باید تمرکز بر روی امکان استفاده از آن به شناسایی و پیاده سازی راه حل.

مبارزه برای حق تمیز کننده هوا در هند است منحصر به فرد و مهم است به دلیل آن است که دفاع از یک راه حل یا یک روش است. که متنوع مقطع از بازیکنان انتخاب شده برای ایستادن و اقدام تاکید این واقعیت است که هیچ کس محافظت شده است و هر کس یک مسئولیت است. آنچه ما امروز به آن نیاز است بیشتر ضرورت و اقدام برای اطمینان از تمیز کردن هوا در خانه ما روستاها و شهرستانها. توسعه بخش خصوص مبانی و خیر یک نقش منحصر به فرد به بازی داده شده خود را متنوع تخصص و پس زمینه.

برای شروع در اینجا مهم ترین چهار راه های هندی خیر می توانید درگیر

  1. با دقت اشاره کردن مشکل

فعلی عدم نظارت موثر و اندازه گیری عجیب و غریب است موضوع در آلودگی هوا است و همچنین یکی از مناطق که در آن سرمایه گذاران می توانند نقش معنی دار. این می تواند چند اشکال:

الف) نظارت بر کیفیت هوا

در هند بر اساس برآورد ما نیاز به حدود 4,000 نظارت مستمر ایستگاه به ما یک تصویر دقیق از مشکل آلودگی هوا—2,800 در مناطق شهری و 1200 در مناطق روستایی. در حال حاضر داده ها در دسترس می آید از کمی بیش از 600 دستی ایستگاه و کمتر از 100 نظارت مستمر ایستگاه. بودجه داده شکاف مانند این می تواند یک راه طولانی در شروع به حل کیفیت هوا مسئله در هند به دلیل بهتر داده ها نسل به معنی بهتر اطلاع مردم و سیاست. از همه مهمتر آن است که یک بشر حق هر شهروند برای دسترسی به اطلاعات مربوط به کیفیت هوا آنها در حال تنفس است.

ب) شناسایی منابع آلودگی

بمبئی مشکل آلودگی هوا یک مورد در نقطه است. نسبتا روشن آسمان از امروز بمبئی ایجاد درک در میان ساکنان که کیفیت هوا می تواند یک اولویت پایین. در عین حال یک مطالعه منتشر شده توسط مرکز علوم و محیط زیست (CSE) در دسامبر 2019 اظهار داشت که بمبئی را دارای بالاترین غلظت PM10 از 24 شهرستانها در شبه جزیره هند است. در بسیاری از نقاط شهر شاخص کیفیت هوا (AQI) خوانش اغلب ثبت نام تا 24 ساعت به طور متوسط بين 120 تا 300 طبقه بندی شده در هر نقطه بین ناسالم و خطرناک است.

بدتر از آن این است که ما لازم نیست که به اندازه کافی روشن تصویر را بر روی چه چیزی باعث این اعداد. ما می دانیم که آلاینده—نتیجه ساخت و ساز جاده ها کار می کند, زباله سوز, صنعتی, فعالیت, آتش سوزی, فضایی تولید گازهای گلخانه ای و غیره—در عین حال نسبت دادن اطلاعات دقیق در اطراف منبع کمک های پیچیده است. اطلاعات مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل در زمان واقعی و نیاز به نظارت بیشتر زیرساخت برای گرانول, جمع آوری داده ها.

ج) ارزیابی سلامت اقتصادی و اثرات

بار جهانی بیماری تحلیل های منتشر شده در نوامبر سال 2017 به عنوان مثال شناسایی آلودگی هوا هر دو در خارج از منزل و در خانواده به عنوان دومین جدی ترین عامل خطر برای بهداشت عمومی در هند پس از سوء تغذیه کمک به 6.4 درصد از همه سالم سالهای از دست رفته عمر (Disability Adjusted Life Years) در سال 2016. با توجه به بانک جهانی هند از دست داده و بیش از 8.5 درصد از تولید ناخالص داخلی خود در سال 2013 با توجه به آلودگی هوا است. Anumita Roychowdhury از مرکز علوم و محیط زیست می گوید: “اگر شما اضافه کردن تعداد سال ما در حال از دست دادن به خاطر بیماری به دلیل مولد زمان همه این ها در آینده بزرگ هزینه های اقتصادی.”

امروز ما می دانیم که وجود دارد سلامت اقتصادی و عواقب ناشی از کیفیت بد هوا اما ما لازم نیست که یک تصویر جامع است که اجازه می دهد تا ما را به واقعا ارزیابی تاثیر و بسیج عمل درآمده است.

2. تعامل عمومی

الف) بالا بردن تاثیرگذار داستان

مردم در قلب از آلودگی هوا بیماری همه گیر. ما نیاز به افزایش تلاش های ارتباطی به درایو شهروند تعامل موثر از طریق داستان سرایی. در اینجا انسان دوستی می تواند نقش بسیار مهمی در افزایش آگاهی عمومی با حمایت از مبارزات هدفمند است که گسترش اطلاعات در سراسر سلامت, اثرات آلودگی هوا. از همه مهمتر ما باید تشویق ارتباطی است که ویترین چگونه سرمایه گذاری کوتاه مدت در هوای پاک را در دراز مدت تاثیری در کاهش هزینه های بهداشت و درمان در آینده است.

ب) حمایت برای تغییر سیاست ها و مقررات

هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی از کار در سمت چپ در نظر گرفتن پیام حق به حق مخاطبان مجموعه. ما نیاز به افزایش تلاش در برقراری ارتباط نه تنها مشکلات بوجود می آیند که به عنوان یک نتیجه از کیفیت هوا اما چه راه حل هستند. این کمک خواهد کرد که پل قطع ارتباط بین کار متخصصان در حال انجام در این زمینه و عملی بینش است که از آن بوجود می آیند که می تواند تاثیر تصمیم گیرندگان. شهروندان نیاز به بهتر آگاه بنابراین آنها می دانند که چگونه به تقاضا است که مقامات منتخب خود را ایجاد هوای پاک در اولویت است. این تلاش ها—آوردن داده ها و شواهد از متخصصان برای تصمیم گیرندگان و رشد تقاضای عمومی برای تمیز کردن هوا هم می تواند نقش مهمی در تغییر سیاست و موثر قوانین و مقررات.

ج) ساخت حرکات

در نهایت هنوز هم وجود دارد یک نیاز بزرگ برای ایجاد سازگار ترد و relatable عمومی پیام در اطراف اثرات آلودگی هوا. نه تنها این کمک به جلوگیری از سردرگمی در اطراف مشکل آن را نیز افزایش فوریت برای عمل است. برای مثال نجات ببر مبارزات انتخاباتی. آنها متمرکز ارتباطات خود را در فقط یک عدد—1,411 بود که تعدادی از ببر سمت چپ در جهان است. این کافی بود برای الهام بخشیدن به فوریت و عمل است. فوتی و فوری پیام رسانی مانند این وجود ندارد و در کیفیت هوا بحث در حال حاضر. نیاز است که نوآورانه ارتباطات استراتژی برای رسیدن به توده ها—ما نیاز به اهرم رسانه های اجتماعی, شخصیت های با نفوذ و مطبوعات به طوری که مردم قادرند با دانش و ابزار عمل. این اجازه خواهد داد که کیفیت هوا بحران به رشد را به یک جنبش است.

3. فعال کردن راه حل


الف) تقویت قابلیت اجرای

بسیاری از نقاط هند در حال تجربه آلودگی هوا در سطح خطرناک. در عین حال کنترل آلودگی اقدامات در بهترین واکنشی و موقت. دادگاه و در حال حاضر دولت مرکزی و دولت باید راه اندازی کمیته های مختلف طراحی پلان و طرح و صادر prohibitory سفارشات به منظور مقابله با بحران در دست است. اما این اقدامات برای تنظیم و کنترل تولید گازهای گلخانه ای ناقص هستند.

این است که انسان دوستی و سیاست می تواند دست در دست. کارگردانی بودجه برای رسیدگی به مشکلات خاص محدود تاثیر اگر درس های آموخته شده محدود به دریافت کنندگان کمک مالی و نه منتشر شده برای خوب بیشتر. مبانی اغلب در موقعیت نخست به تاثیر سیاست های خود را به دلیل نفوذ و شبکه های. وجود دارد نیاز به پشتیبانی از انواع تلاش ها از جمله تجزیه و تحلیل و توصیه سیاست ارائه کمک های فنی به نهادهای دولتی و تقویت اجرای قابلیت های.

ب) افزایش نوآوری

راه های بسیاری وجود دارد که در آن انسان دوستی می تواند افزایش نوآوری که برخی از آنها عبارتند از: حمایت از:

  • طراحی و اجرای محصولات مالی است که incentivise كلاسيك-اتصالات آلاینده فن آوری
  • طرح های شهری است که به کاهش آلودگی حمل و نقل
  • تحقیق و توسعه به صورت متناوب در مقیاس بزرگ با استفاده از برای آلودگی در هوا و یا کشاورزی باقی مانده است که در غیر این صورت سوخته و باعث آلودگی
  1. سازمان همکاری

در نهایت خیرین می تواند نقش مهمی در تسهیل همکاری, می شود آن را بین اجرای سازمان و دانشگاهیان و پزشکان دستگاههای دولتی و عمومی و بخش خصوصی ،

انجام این کار شامل نه تنها نسبت به کار گرفتن یک جامعه بزرگتر از متنوع ذینفعان درگیر, اما همچنین کمک به آنها را به همکاری در محلی و دیگر سطوح دولت. برای مثال NCAP متصل نیست و برای این کار از کنترل آلودگی هیئت مدیره در هر دولت—پل این شکاف را قادر می سازد منابع به طور مخلوط با هم به جای داشتن افراد مشغول به کار در سوله در هم تداخل دارند و یا مسائل مشابه. به طور مشابه, خیرین همکاری کنید—مثلا یک پایه با تخصص در آلودگی هوا کار می کنند با تمرکز بر بهداشت مادر و نوزاد با توجه به اینتر-ارتباط بین دو منطقه.

کلی ضرب المثل برای انسان دوستی است که اهدا کنندگان نباید خود را محدود به مسائل مربوط به آنها می تواند تاثیر گذاری در طول عمر خود. ما در حال یادگیری است که ما نیاز به اجازه رفتن از ما اجبار به دیدن تغییر ما به دنبال. اما در مورد کیفیت هوا بحران این قضیه صادق است. ارائه شده ما را انتخاب کنید تا مرحله به حلقه این است که مبارزه ما می توانیم قطعا پیروزی در طول عمر ما. این زمان برای ما به با هم عمل می کنند در حال حاضر به دلیل هر نفس ما را به آن بستگی دارد.

(این مقاله در حال تکثیر در توافق با هند توسعه را نقد کنید. این در اصل منتشر شده در تاریخ 13 مارس سال 2020)

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de