پس از آمریکا و افغان دیدن جاده های طولانی برای صلح است. آنها امید.

مقامات ایالات متحده منادی نقطه عطفی توافق با طالبان روز شنبه با عنوان “به یاد ماندنی” گام به سوی پایان دادن به امریکا طولانی ترین-همیشه در حال جنگ است. اما مشروط گام به گام روند املای در سند امضا شده با چنین هیاهو شنبه در دوحه قطر بسیار خاص در برداشت از “تمام نیروهای خارجی” در حالی که بسیار مبهم چگونه داخل افغانستان در مورد مذاکرات آشتی دشمنان قسم خورده.

در واقع روز پس از امضای رئیس جمهور اشرف غنی که دولت مانده بود از ایالات متحده-مذاکرات طالبان – را رد کرده و از آزادی زندانیان طالبان در ازای دولت بازداشت شدگان برگزار شده توسط طالبان که معامله نیاز است. در پاسخ طالبان روز دوشنبه اعلام کرد این امر از سرگیری عملیات علیه نیروهای امنیتی افغان.

“در این کتاب که نوشته شده در مورد روند صلح که امیدوارم به پایان می رسد و برطرف 40 سال جنگ در افغانستان [دوحه معامله] این مقدمه این است که حتی یک فصل می گوید:” اندرو واتکینز یک افغانستان تحلیلگر.

“هر کس می خواهد صلح و ما امیدواریم این توافق می گوید:” مدیر یک کابل سالن عروسی زخمی در یک بمب گذاری طالبان که منجر به کشته شدن بیش از ده نفر. “همه افغان ها خوشحال هستند,” او می گوید. “اما ما نمی دانیم که آینده ما است.”

افغانستان

متوسط خورشید, پارتی, در سالن های آسیب دیده در سپتامبر بمباران بازسازی شده است با همان مواد تشکیل دهنده افغان در حال حاضر تقاضا به نقطه عطفی ایالات متحده آمریکا-طالبان خروج معامله امضا شنبه: اندازه گیری و امید و یک دوز سنگین از احتیاط.

این یک طالبان حمله انتحاری در یک ایست بازرسی در نزدیکی این سالن در مرکز شهر کابل که به کشته شدن یک آمریکایی و بیش از یک دوجین از دیگران و درخواست رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به طور ناگهانی پایان نزدیک به یک سال از بسته-درب مذاکرات با طالبان به عنوان آنها در آستانه یک معامله است.

امروز این عروسی محل تعمیر شده – آن دسته از جعلی گل ترمیم آن کوچک شیشه ای لوستر rehung – با این امید که مراسم عروسی و هزینه های شکوفا خواهد شد یک بار دیگر اگر داخل افغانستان مذاکرات با توجه به شروع مارس 10 عملکرد دراز مدت صلح است.

اما پس از جارو کردن شیشه شکست با هفت. 5 انفجار سازندگان و جایگزین آن با تخته سه لا – با پرده و کاغذ دیواری – به عنوان یک اقدام احتیاطی در مورد این صلح تلاش موفق به متوقف کردن جنگ در افغانستان و انفجار رزومه.

مقامات ایالات متحده اعلام این توافق که پس از هفت روز کاهش خشونت به عنوان یک “به یاد ماندنی” گام به سوی پایان دادن به امریکا طولانی ترین-همیشه در حال جنگ با اولیه خروج از برخی از 12000 8,600 توسط نیروهای ایالات متحده ممکن است.

اما مشروط گام به گام روند املای در چهار صفحه از سند امضا شده با چنین هیاهو شنبه در دوحه قطر بسیار خاص در برداشت از “تمام نیروهای خارجی” در 14 ماه در حالی که بسیار مبهم چگونه داخل افغانستان در مورد مذاکرات آشتی دشمنان قسم خورده با مخالفت با جهان بینی.

در واقع روز پس از امضای رئیس جمهور اشرف غنی که دولت مانده بود از ایالات متحده-مذاکرات طالبان – را رد کرده و انتشار 5000 طالبان زندانی در ازای به 1000 دولت بازداشت شدگان برگزار شده توسط طالبان که معامله نیاز به قبل از مارس 10.

در پاسخ به سخنگوی طالبان روز دوشنبه اعلام کرد که کاهش خشونت شد که شورشیان گروه خواهد رزومه “عادی” عملیات علیه نیروهای امنیتی – هر چند که آمریکا در اهداف.

به عنوان یک نتیجه بسیاری از افغان ها معتدل خود امیدواریم و می دانیم که بلند کردن اجسام سنگین برای پایان دادن به درگیری ها در اینجا به سختی آغاز شده است.

“هر کس می خواهد صلح و ما امیدواریم این توافق می گوید:” محمد نجیب Nasrat, مدیر سالن عروسی که هنوز هم خرس عمیق گلوله زخم در پای خود را از انفجار.

“نه تنها ما – همه افغان ها خوشحال هستند,” او می گوید. “اما ما نمی دانیم که آینده ما است.”

هیچ آتش بس در مقابله

که عدم اطمینان شده و تقویت شده توسط ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله برای بسیاری از افغان ها بودند که شگفت زده به عنوان خوانده شده که “دائم و جامع آتش بس” – در یک جنگ است که در کشتن و زخمی 10,000 شهروندان یک سال پس از 2014 – بیش از یک مورد در دستور کار مذاکرات بین طالبان و “افغانستان طرف.”

معامله نمی کند, با نام رسمی ایالات متحده-حمایت دولت از رئیس جمهور که طالبان به عنوان رد نامشروع, اما خواهد شد که ضرورت رهبری تیم در داخل افغانستان شد.

و نیروی جهادی که آمریکا به خلع از قدرت در سال 2001 در هفته بعد از 9/11 حملات توضیح داده شده است elliptically در متن به عنوان “امارت اسلامی افغانستان است که به رسمیت شناخته شده توسط ایالات متحده آمریکا به عنوان یک دولت و شناخته شده است به عنوان طالبان” – یک مشروعیت بخشیدن اشاره به طالبان اصرار که آنها نامیده می شود با نام سابق خود دولت اسلامگرای.

Rahmat Gul/AP/فایل

نیروهای ناتو حذف یک خودرو آسیب دیده پس از یک خودروی بمب گذاری, انفجار در کابل, افغانستان, Sept. 5, 2019.

طالبان بارها و بارها ارسال پیام به برآورد خود 80,000 مبارزان که خروج معامله نشانه یک پیروزی برای آنها و تسلیم شدن به یک ابرقدرت.

طالبان ستاد در پاکستان نیز ارسال پیام های صوتی تشویق مبارزان به ربودن مقامات محلی برای افزایش اهرم برای یک زندانی ارز.

توسط sundown در ولایت غزنی به طالبان دژ در جنوب غربی کابل مقامات گزارش داد که سه پلیس و 55 شهروندان ربوده شده بود.

توافق به عنوان مقدمه

“در این کتاب که نوشته شده در مورد روند صلح که امیدوارم به پایان می رسد و برطرف 40 سال جنگ در افغانستان [دوحه معامله] این مقدمه این است که حتی یک فصل می گوید:” اندرو Watkins, تحلیلگر ارشد افغانستان برای گروه بین المللی بحران.

معامله اوج دشوار 18 ماه روند او اشاره می کند و دو مخالف در افغانستان طرف هنوز حتی نشستن در همان جدول است.

در شرایط جهانی حل تعارض از آن نقطه از چهره-به-چهره مذاکرات به بعد از آن زمان چهار سال برای رسیدن به صلح در کلمبیا شد و چند سال فرآیندها در هر دو فیلیپین و جنوب سودان – با وجود مراتب ضعیف تر شورش در هر مورد.

تحلیلگران و افغان ها به طور یکسان توجه داشته باشید که عظیم حتی وجودی مسائل باقی می ماند از روی شکل هر دولت موقت و نهایی قدرت های ساختار ساز و احتمالا ادغام طالبان و نیروهای امنیتی افغان پس از سال ها که در آن شورشیان به تصویر کشیده شده خود را به عنوان دشمن كافران است.

“این معامله را تضمین نمی کند هر چیزی. … آن است که بسیار مشروط می گوید:” آقای واتکینز. “دولت آمریکا نوشته است [آن را] در راه است که اجازه می دهد تا آنها را به انصراف از این همه عقب نشینی, و اگر آنها را ناراحت یا ناراضی با طالبان رفتار در هر نقطه است.”

و در حالی که رئیس جمهور تهمت روشن ساخته است تمایل خود را برای پایان دادن به 18 سال جنگ آمریکا در افغانستان, طالبان با ارسال پیام های مخلوط.

از یک طرف طالبان از سال گذشته آغاز شد با اشاره کمتر به دولت ایالات متحده به عنوان یک “عروسک خیمه شب بازی” و به جای آن می گویند “کابل دولت است.” مدت کوتاهی قبل از امضای قرارداد پنج شنبه, رهبران طالبان به صحنه کوچک رژه در دوحه با یک پیام آشتی جویانه.

“برای آنها به صحبت می کنند به پیروان خود در ترین آنها پیروز لحظه ای از این درگیری … یکی از اولین چیزهایی که از دهان خود را است, ‘برادران نمی شود التهابی نمی طعنه زدن خود را از افغانستان, برادران, آیا استفاده از این به عنوان یک فرصت برای انتخاب یک مبارزه” می گوید: “آقای واتکینز. “این جالب پیام که زبان جدید است.”

معامله با آمریکا “نه افغان”

از سوی دیگر یک سخنگوی طالبان اعلام کرد یکشنبه که شورشیان رخ داد یک معامله با ایالات متحده به تنهایی “نه افغانها.” که پیشنهاد کرد که طالبان باید کمی تغییر به خصوص برای کسانی که در کابل حمایت از ایالات متحده در مورد حمایت دولت است که نظارت سال از پیشرفت های قابل توجهی در حقوق زنان و جامعه مدنی.

“که گیج شده بود به ما. ما فقط نگران در مورد آنچه که به معنی: آنها برای آسیب رساندن به نیروهای افغان و یا ملت دوباره ؟ ” می پرسد مینا بیست-چیزی که با این نسخهها کار در افغانستان وزارت مالیه و تنها او را به نام.

“برای چند دهه ما دور نگه داشته شدند از آموزش و پرورش و از ما حقوق اساسی به خصوص زنان بسیار آزار. … متاسفانه از دوران کودکی ما آن خاطرات می گوید:” مینا که می پوشد فیروزه ناخن لهستانی و یک روسری که ورقه کردن در حالی که او.

“به عنوان یک شهروند این کشور البته همه ما در حال تلاش برای صلح است. [معامله] شد و دوباره ساخت من را خوشحال و به من دادن احساسات قوی [از] یک آینده روشن” او می گوید.

اما در این متن هیچ اشاره ای به حفظ حقوق زنان در مورد دسترسی به آموزش و پرورش یا نه پوشیدن همه می پوشاند برقع – تمام مسائل مربوط به طالبان به شدت منع زمانی که در قدرت در اواخر 1990s.

مسائل دیگر وجود دارد. برای دولت آقای غنی افزود که تنها در هفته گذشته اعلام شده است مجددا انتخاب در یک ماه سپتامبر رای خود را رقیب اصلی اختلافات نتیجه منجر به تفرقه و در نتیجه ضعیف تر دست در میان نخبگان سیاسی می گوید Fawzia Koofi سابق مجلس و رئیس افغان سیاسی حزب جنبش برای تغییر در افغانستان است.

طالبان نیز باید کنترل مبارزان که ممکن است ترجیح می دهند جنگ بر صلح است.

“من فکر می کنم آن را به آنها صفر اعتبار اگر [طالبان] در ادامه به احترام موافقت خود را با آمریکایی ها اما مبارزه با افغان می گوید:” خانم Koofi که دو بار ملاقات با رهبران طالبان در مسکو در سال گذشته است.

“برخی از این طالبان متولد می شوند و رشد می کنند تا مبارزه. … سلاح های خود را به [آنها] یک زندگی و هویت” او می گوید. “چگونه می توانم شما فاصله آنها از هویت شما چگونه آنها را به بازگشت به زندگی عادی ؟ که یک فرصت است اما این یک چالش است.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de