آفریقا توانایی حل آن اختلافات داخلی در زمان یک گام بزرگ در این هفته. مصر و سودان به توافق همچنان به دنبال توافق با اتیوپی بیش از آن جدید برق آبی سد روی نیل آبی رودخانه حیاتی منبع آب برای هر سه.

صرفا موافقت خود را برای مذاکرات بیشتر ممکن است به نظر می رسد مانند پیشرفت است. در عین حال با مصر ساخت تهدیدات علیه آن بالادست همسایه رهبران 53 کشور عضو اتحادیه آفریقا پا به عنوان واسطه و به طرز ماهرانه ای رها تنش است. جلوگیری از درگیری ها در این قاره تبدیل شده است AU نخست تمرکز.

این سد بزرگترین پروژه برق آبی در آفریقا است. اتیوپی شروع به پر کردن مخزن آن در اواسط ماه جولای به تصرف رواناب در طول فصل بارانی با وجود شکست مذاکرات یک هفته پیش از آن. در سودان و مصر گزارش شده پایین تر جریان سطح در رود نیل یک مشکل بالقوه برای کشاورزی آبیاری و آب دیگر نیاز دارد.

حل و فصل اختلاف می تواند مجموعه ای از یک مدل برای آفریقا در چگونه برای به اشتراک گذاشتن آن فراوان منابع طبیعی است. هر دو تغییر آب و هوا و رشد جمعیت در حال زور زدن به محیط زیست است. آفریقایی نیاز به یک تغییر در چشم انداز دور از ترس از کمبود و نسبت به عاقلانه و تعاونی رویکرد به زمین و منابع آب.

“همکاری است نه یک بازی با حاصل جمع صفر” گفت: رزماری DiCarlo سازمان ملل متحد تحت-دبیر کل سیاسی و صلح-ساختمان امور پس از یک دور مذاکرات میان سه کشور در اوایل این سال است. “این است که کلید موفقیت تلاش جمعی برای کاهش فقر و افزایش رشد در نتیجه ارائه در توسعه بالقوه منطقه است.”

اتیوپی اعلام کرد قصد دارد برای ساخت گراند رنسانس اتیوپی سد در سال 2011 فقط به عنوان طرفدار دموکراسی تظاهرات گریبانگیر مصر و سودان بود شکستن از هم جدا پس از دهه ها جنگ داخلی. پس از آن مذاکره کنندگان از هر سه کشور موفق در متناسب و شروع می شود به حل و فصل بسیاری از اختلافات خود را. کلید مسائل حل نشده شامل یک چارچوب قانونی برای حل و فصل اختلافات آب های توافق در طولانی مدت خشکسالی و برنامه ریزی برای پر کردن سد که می تواند تا هفت سال است.

اتیوپی می گوید که هنگامی که آن به پایان رسید و این سد تولید برق به اندازه کافی برای سرعت بخشیدن به رشد اقتصادی در درون و در سراسر مرزهای خود. سودان و مصر این ادعا وجود دارد بیش از حد بسیاری از عدم قطعیت. هر گونه توافق خواهد بستگی به ثبات در اتیوپی که در آن تنش های قومی بالا اجرا می شوند. علاوه بر شمال آفریقا است که به موضوع خشکسالی شدید سیاسی, تکه تکه شدن و افزایش رقابت از رقبای خارجی مانند ترکیه و عربستان سعودی است.

یک راه برای کنار آن ترس است که نگاهی به نمونه هایی از منابع به اشتراک گذاری در آفریقا و جاهای دیگر. رسمی پیمان میان سومالی اتیوپی و کنیا و اوگاندا به عنوان مثال اجازه می دهد تا حیوانات اهلی به چراندن در سراسر مرز. این کاهش تنش ها و مشکلات در جوامع شبانی.

با وجود این تهدیدات و ضعف ها در گفت و گو بیش از سد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران Shoukry با اینحال اذعان کرد “این حقیقت غیر قابل انکار از ما اشتراکات و رفاقت” در اوایل این سال است. او به رسمیت شناخته شده در این سد به عنوان یک فرصت برای “نمودار یک دوره جدید از صلح و رفاه برای مردم ما.”

که ممکن است اذعان که اتیوپی سد در حال حاضر بیشتر ساخته شده و عقب نگه داشتن آب غیر قابل انکار واقعیت است. شجاعت در همه طرف به آغوش همکاری همراه با استفاده کارآمد تر از آب خود را می تواند به نوبه خود منابع های به ماندگاری چارچوب برای صلح است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de