افغانستان و کشمیر, خرید اینترنتی: چگونه احتمال خروج آمریکا از افغانستان تاثیر J&K امنیتی وضعیت ؟

در تمام سال خدمت در جامو و کشمیر تقریبا اجتناب ناپذیر سوال مطرح شده به من توسط رسانه ها بود که تاثیر بالقوه هر گونه وخامت وضعیت افغانستان مطرح شده به امنیت در J&K. معمول من پاسخ این بود که امواج تشکیل شده توسط آشوب در افغانستان به ناچار جریان به J&K.

من در معرض همان پرس و جو در حال حاضر در پی به تازگی امضا طالبان و توافق: آیا تکرار J&K وضعیت از سال 1989-90 اجتناب ناپذیر است هنگامی که ایالات متحده و نیروهای ائتلاف از افغانستان, فقط آن را به عنوان اتفاق افتاده است زمانی که شوروی خارج کرد و در سال 1989. اما 2020 یک far cry از سال 1989-90 و هند به مراتب بهتر آماده مسئولیت رسیدگی به چنین ماجراجویی در این زمان.

درک مشترک این است که اگر خروج نیروهای خارجی صورت می گیرد که در هر توافق و طالبان برای بازگشت به قدرت تعداد زیادی از مبارزان طالبان در دسترس خواهد بود به پاکستان ISI به استخدام و induct به J&K. در یک تکرار از سال 1989-90, این منجر به افزایش قدرت تروریست ها در J&K – در حال حاضر کاهش می یابد به عنوان کمی تا 250 یا کمتر از بالا 7000 و بیشتر – در یک تکرار از سال 1989-90. این تصور بر آن است که احیای ترور در خطوط 90s بود تقریبا اجتناب ناپذیر است.

تصویر: Uday Deb

می تواند وجود داشته باشد شکی نیست که پاکستان قصد دست نخورده باقی می ماند; ایجاد اغتشاش و ضرب وشتم در J&K را یکی دیگر از چرخه طولانی از خشونت برای تست هند و نگه داشتن J&K پروکسی جنگ زنده است. پاکستان احتمالا معتقد است که هنوز آن را به استفاده از خود بیگانگی از مردم کشمیر و یک بخش از trans-Pir Panjal منطقه در برابر هند است که در آن می توانید بهره برداری به نفع است. ترکیبی از پاکستان و محلی کشمیری تروریست ها تحمیل بالاتر هندی تلفات از طریق دیگر کشیده کمپین تاثیر هند کشور و ظهور بیشتری نفرت و بیزاری نسبت به کشمیری و هندی مسلمانان و در نتیجه تضعیف هند اجتماعی پارچه.

افغانستان در تلاطم بی ثباتی در حال حاضر. اگر برای یک لحظه ما فرض بعید است که امکان صلح غالب و اردوی ملی و طالبان ادغام و به صورت یک نیروی جدید ISI پیدا کردن داوطلبان به عنوان مزدوران دوباره شروع J&K پروکسی کمپین امکان پذیر است.

یکی از چیزهایی که حتی پاکستان را دولت اذعان خواهد کرد که وضعیت در J&K است و نه حتی از راه دور شبیه به سال 1989-90. در آن مقطع ارتش هند کشیده شد از سریلانکا به پنجاب و شمال شرقی به سختی می تواند به خطر انداخته. دره کشمیر تا به حال یک هندی تقسیم قدرت نیروی, با یک زن و شوهر از تیپ مستقل. هند 15 سپاه کشیده شد در آن مسئولیت از Demchok در شرق لاداخ به Pir Panjal همه در طول لاک و LoC; استقرار آن تنها پس از تغییر کرگیل 1999.

وجود دارد هیچ ضد شورش نیروهای جز آن چندان قابل اعتماد نیست و یا اعتماد به نفس J&K پلیس (JKP). 15 سپاه و JKP در حال حاضر از 30 سال تجربه دست زدن شدید هیبرید جنگ. دو نسبتا بزرگ پیاده نظام بخش با یک زن و شوهر از تیپ مستقل هنوز شکل بستر از LoC دفاع.

در عقب در های دوم و سوم ردیف است مستقر Rashtriya تفنگ (RR) هند را بهترین آزمایش نظامی. بیش از دو سوم از کل نیروی است که در دره, عامل توسط اصول که این RR واحد و تشکل مطرح شد; تداوم استقرار میل با مردم محلی و کل تمرکز بر بازگشت ثبات. علاوه بر این وجود دارد CRPF است که به مراتب بیشتر اعتماد به نفس و به خوبی یکپارچه شده با RR.

پاکستان می تواند هدف به استخدام چهار جنبه را بجوش و خروش آمدن وضعیت; توده نفوذ ترور اعمال مردم را تحریک و تاثیر عملیات از طریق ابزارهای مختلف از جمله رسانه های اجتماعی و مسجد قدرت.

هندی قابلیت محدود کردن نفوذ دریافت افزایش از سال 2004 با LoC حصار و القای مدرن فن آوری نظارت. آن ثابت شده است موفق و در عین حال توده نفوذ تلاش از طریق زمین های خشن باقی مانده امکان پذیر است. این اثر با موفقیت نفوذ گروه های تروریستی است مشروط بر حمایت از overground کارگران و در دسترس بودن تامین مالی شبکه های. هندی عناصر امنیتی به مراتب سخت تر از کنترل بر این امروز و پیشرفت کار خود است که به دنبال از طریق با تازه تصور مقابله با ترکیبی تضاد استراتژی است.

افزایش در محلی استخدام مشروط به موفقیت خارجی ترور (FT) و گروه های نفوذ تاثیر عملیات توسط پاکستان ISPR. اگر پاکستان وابسته به افغانستان FTs به rekindle خشونتآمیز ما تجربه 90s نشان می دهد که این محدودیت های شدید به خصوص با بهتر هوش و محدود گرایش از FTs به عمل به برنامه است.

این وضعیت به احتمال زیاد به را در مورد محدود خشونت اما تمایل به تاثیر حکومت و توسعه برنامه ها به عنوان تجربه قبلی ما نشان می دهد. درجه ای از موفقیت در نتیجه بستگی به توانایی ما برای شروع کشت و توسعه و توسعه اقدامات که در چنین شرایطی است که چالش واقعی است. امنیت را همیشه تحت کنترل است اما آن را غیر نظامی اقداماتی که باید برای دریافت انگیزه حتی در مواجهه با چالش تازه.

یک رویکرد انتظار بیشتر تثبیت کننده بعید است که به بهانه سود سهام. مسلما تعامل مردم و جلوگیری از جریان امور مالی مقابله با ISPR تاثیر عملیات و توسعه خود را بسته از عملیات از جمله کلیدی برای موفقیت در, J&K. در صورت هر گونه افزایش در خشونت ها و بازگشت های مردمی سیاست را ببینید محدودیت های شدید بیش از حد.

بالا ارزیابی می ماند فرضی. ما در عین حال به دور از هر گونه اجرای موفقیت آمیز یک مشکل و ناقص صلح توافق. اما آماده بودن برای بدتر شدن وضعیت در J&K تنها محتاطانه.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im