افغانستان سوگند در دو رئیس جمهور آمریکا به نیروهای برداشت

افغانستان

ایالات متحده شروع خروج نیروهای نظامی از افغانستان ارتش آمریکا روز سه شنبه گفت یک گام رو به جلو در آن قرارداد صلح با طالبان در حالی که همچنین با تمجید رئیس جمهور اشرف غنی وعده شروع به آزاد کردن زندانیان طالبان پس از او تا به حال با تاخیر بیش از یک هفته است.

ایالات متحده آمریکا-طالبان قرارداد امضا شده در فوریه. 29 بود تبلیغ به واشنگتن را به تلاش برای پایان دادن به 18 سال از جنگ در افغانستان است. بعدی گام بسیار مهم بود که به داخل افغانستان مذاکرات که در آن همه جناحها از جمله طالبان مذاکره خواهد یک نقشه راه برای آینده کشور خود.

اما آقای غنی و سیاسی رقیب اصلی او عبدالله عبدالله بودند هر یک از ادای سوگند به عنوان رئیس جمهور در مراسم جداگانه در روز دوشنبه. آقای عبدالله و انتخابات کمیسیون شکایت کرده بود به اتهام تقلب در سال گذشته رای دادن. دوئل inaugurations انداخته اند برنامه ای برای مذاکرات با طالبان را به هرج و مرج اگر چه آقای غنی روز سه شنبه گفت که او می خواهم شروع به قرار دادن با هم یک تیم مذاکره کننده.

بی نظمی در دولت افغانستان طرف نشان دهنده این کار دشوار رو به واشنگتن فرستاده صلح زلمای خلیل زاد به عنوان او تلاش می کند به افغانستان مجادله رهبری به گرد هم می آیند. در اوایل روز شنبه توییت آقای خلیل زاد گفت که او امیدوار است رهبران دو کشور می تواند “رسیدن به یک توافق فراگیر و گسترده پذیرفته شده دولت است. ما ادامه خواهد داد برای کمک به.”

ایالات متحده سخنگوی نظامی در افغانستان سانی لگت در بیانیه ای گفت که این روز نظامی خود را آغاز نموده بود “شرایط مبتنی بر کاهش نیروهای 8,600 بیش از 135 روز است.”

در حال حاضر ایالات متحده در حدود 13,000 سربازان در افغانستان – 8,000 از آنها درگیر در آموزش و مشاوره به نیروهای پولیس و نیروهای امنیتی در حالی که حدود 5000 درگیر در ضد تروریسم با عملیات نظامی حمایت از ارتش افغانستان زمانی که آنها درخواست شده است.

آقای غنی شده با کشیدن پاهای خود را بر انتشار برخی از 5000 طالبان زندانی چیزی به توافق در ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله است.

آقای غنی وعده داده شده دوشنبه اعلام حکم به آزادی زندانیان پس از ایالات متحده و تعدادی از مقامات خارجی به نظر می رسد به ادعای خود را به ریاست جمهوری با ارسال نمایندگان خود را به مراسم تحلیف خود.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo انتشار بیانیه ای روز شنبه گفت: “ما نیز با استقبال از رئیس جمهور غنی اعلام کرد که او را از صدور فرمان مارس 10 طالبان زندانی آزاد شوند.”

طالبان گفت: اواخر وقت روز دوشنبه که سراسیمگی از بیومتریک شناسایی شدند و در حال انجام در ولایت های زندانیان اشاره به جرم آزادی با توجه به زندانیان در حال حاضر در قفل. طالبان با مقامات صحبت کرد و خواست نامش فاش نشود چرا که آنها مجاز به صحبت کردن با رسانه ها.

سهیل شاهین این سخنگوی طالبان در دوحه که در آن شورشیان گروه حفظ یک دفتر توییتی شنبه نام 5,000 زندانیان با “هیئت آمریکایی و لیست را نمی توان دستکاری کرد” بدون توضیح.

او در توییت آقای شاهین گفت: هر زندانیان تحویل داده خواهد شد تایید قبل از اینکه پذیرفته شده است. آسوشیتد پرس در تماس با یک طالبان به زندانی در افغانستان Pul-e-چرخی زندان در حومه کابل که گفت چهار طالبان منتشر شده بود دوشنبه و سه شنبه. هفت در حال اتمام حکم خود گفت: مولوی لوگر در یک مصاحبه تلفنی.

آنها بخشی از 5000 نفر از طالبان زندانی لیست, او گفت:. آقای محمد شده بود که او نیز در مصاحبه با AP در زندان در ماه دسامبر است که در تماس تلفنی با طالبان زندانیان کمیسیون که به ریاست مولوی Nooruddin Turani سابق طالبان وزیر دادگستری و خشونت مجری از طالبان کد دقیق از رفتار.

در ضمن آقای Pompeo گفت که او “به شدت مخالف” ایجاد یک دولت موازی در افغانستان با وجود نشانه های اولیه از یک ظهور است. آقای عبدالله بود به سرعت خود را فرستاده معاون رئیس جمهور به اشغال رسمی دفاتر در دوشنبه جلوتر از آقای غنی برای ارسال طرح خود را معاون رئیس جمهور به دفاتر خود را روز سه شنبه.

آقای Pompeo هشدار داد در برابر “هر گونه استفاده از زور برای حل و فصل اختلافات سیاسی.” هر دو نامزد – اما به خصوص عبدالله – حمایت توسط جنگ سالاران به شدت با شبه نظامیان مسلح تاکید ترس آنها می تواند با استفاده از نیروی خود را نامزد.

اما گفته می شود که خود را جزئی سربازان برداشت بیش از 18 ماه دوره ارائه شده در این قرارداد خواهد بود وابسته به طالبان نگه داشتن وعده های خود برای کمک به مبارزه با ترور در افغانستان اما نه به موفقیت مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان.

در آخر هفته, طالبان, سخنگوی Zabihullah Mujahed گفت: شورشیان گروه متعهد شد به توافق با ایالات متحده و به نام در واشنگتن به انجام بخشی خود را به مطمئن شوید که زندانیان آزاد شدند.

دولت اسلامی مسئولیت یک حمله موشکی قرار گرفت که در طی آقای غنی را افتتاح کرد. داعش همچنین ادعا کرد حمله وحشیانه هفته گذشته در یک گردهمایی از اقلیت شیعیان که 32 کشته و مجروح نمره بیشتر. آمریکا در رسیدن به آن در مقابله با طالبان گفت که انتظار می رود طالبان است که مبارزه با افغانستان داعش وابسته به کمکهای بیشتر در تلاش برای شکست داعش.

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس. خانم Brodie از اسلام آباد گزارش داد. نویسندگان AP متی لی در واشنگتن و Tameem اخگر در افغانستان کمک به این گزارش.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im