آدیداس رئیس HR بازنشسته پس از انتقاد از سیاه کارکنان

آدیداس’ منابع انسانی رئیس گفت که او خواهد ،

عکس: SEAN گالوپ/گتی ایماژ

کارن Parkin جهانی سر منابع انسانی در Adidas AG بازنشسته است و از شرکت های زیر برخی از کارکنان شکایت در مورد ورزشی غول پیکر فرهنگ و عدم تنوع.

کارن Parkin

عکس:
آدیداس

“من تصمیم به بازنشسته و هموار کردن راه برای تغییر” خانم Parkin نوشت: در یک یادداشت به کارکنان آن بازدید شده توسط وال استریت ژورنال. او نوشت که او تا به حال همیشه ایستاده در برابر نژادپرستی و کار می کرد برای ایجاد عادلانه تر محیط زیست اما “من تشخیص می دهم که تمرکز بر من تبدیل به مانعی بر سر راه مهار این شرکت از حرکت رو به جلو.”

یک گروه از کارکنان شرکت آدیداس به حال نام این شرکت را به هیئت نظارت در نامه ای پیش از آن در ماه ژوئن برای بررسی اینکه آیا خانم Parkin گرفته بود رویکرد مناسب برای رسیدگی به مسائل نژادی در محل کار. در زمان آدیداس گفت: “ما به شدت رد تمام اظهارات در نامه ای به هیئت نظارت.”

در همه کارمند نشست سال گذشته در بوستون ستاد Reebok است که متعلق به شرکت آدیداس خانم Parkin گفت: نژاد پرستی بود و “سر و صدا” است که تنها بحث در امریکا است که او باور نمی برند تا به حال موضوع را با نژادپرستی مجله گزارش کرده است.

در ژوئن 12, خانم Parkin گفت که او “باید انتخاب یک کلمه بهتر” در Reebok جلسه با توجه به پیام او نوشته شده بر روی یک داخلی آدیداس ارتباطات شبکه ای است که بازدید شده توسط مجله. او افزود: “این مسئولیت من را حذف ما قطعی موضع در برابر تبعیض و این من نیست. باید جرم هر کسی عذرخواهی می کنم.” در پاسخ به ده ها تن از کارکنان به نام خود به موضوع بیشتر صادقانه عذرخواهی با برخی از اشاره به بیانیه او به عنوان یک “غیر از عذرخواهی, عذرخواهی.”

خانم Parkin نمی بلافاصله در پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر در مورد بازنشستگی اش یادداشت. سخنگوی آدیداس با اشاره به آزادی مطبوعات به نقل از ایگور لاندو رئیس هیئت نظارت. در انتشار, او گفت: خانم Parkin همیشه عمل کرده و در جهت منافع شرکت و مردم آن است. “او تصمیم به ترک این شرکت نشان می دهد که تعهد و اعتقاد به این که جدید HR رهبر را بهترین درایو رو به جلو با سرعت از تغییر است که آدیداس نیاز در این زمان,” او گفت:.

مربوط تصویری

کشتن جورج فلوید در 25 مه موجب اعتراض به خشونت پلیس و نژادپرستی نظاممند. وال استریت ژورنال را دارن Everson صحبت با متخصصان به بحث در مورد تجربیات خود و چه تغییرات آنها می خواهم برای دیدن. تصویر عکس: Adele مورگان

پس از قتل جورج فلوید در مارس آدیداس مانند بسیاری از برندها در زمان به رسانه های اجتماعی به صحبت کردن در برابر نژاد پرستی. در عین حال برخی از کارکنان در این شرکت دفاتر ایالات متحده آمریکا گفت: مجله فرهنگ سازمانی در شرکت آلمانی است که به دور از عادلانه.

آدیداس متعهد به افزایش این تعداد از کارکنان و سرمایه گذاری 120 میلیون دلار در نژادی-عدالت باعث می شود در ایالات متحده و جوامع است. ورزشی غول گفت: حداقل 30 درصد از تمام موقعیت های جدید در ایالات متحده در آدیداس و نایک خواهد بود پر از سیاه پوست و لاتین و مردم است که این امر سرمایه گذاری 50 دانشگاه کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزان سیاه پوست در هر سال بیش از پنج سال است.

خانم Parkin که انگلیسی پیوست آدیداس در سال 1997 به عنوان مدیر فروش در انگلستان او را از طریق مختلف اجرایی نقش از جمله سر از زنجیره عرضه جهانی آن و ترویج می شد به آن منابع انسانی رئیس در سال 2014. در سال 2017, او اولین زن به نام به هیئت اجرایی از سال 1993.

در یادداشت او گفت: محدودیت های مسافرتی ناشی از Covid-19 همه گیر نیز ساخته شده است آن را دشوار برای او را به رفت و آمد بین خانه اش در پرتلند سنگ., و او در آلمان است.

نوشتن به Khadeeja صفدر در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>