دسترسی به عدالت از دست

باریکترین مفهوم “دسترسی به عدالت” اشاره به یک فرد رسمی حق طرح دعوی و یا دفاع. مقدمه قانون اساسی از هند آغاز می شود و با جدی حل و فصل به امن برای همه شهروندان خود را “عدالت اجتماعی و اقتصادی و سیاسی”. مقاله 39A نشان دهنده این تعهد با تحمیل یک وظیفه در دولت به امن که بهره برداری از سیستم حقوقی ترویج عدالت بر اساس فرصت های برابر. واضح است که دسترسی به عدالت و نه تعلیق و نه به تاخیر افتاد تا Covid-19 همه گیر است و بیش از هر زمان است. هر کس نیاز دارد و باید این دسترسی به منظور اثبات و دفاع از حقوق اساسی و آزادی خود از جمله به ایمنی و امنیت و سلامت بیشتر از آن در حال حاضر از همیشه قبل از.

به عنوان چیزهایی که امروز ایستاده احتمال دادگاه های ما عملکرد به عنوان قبل یعنی باز جلسه دادگاه با طرفین دعوا شهود و وکلای جسمی در حال حاضر بعید به نظر می رسد در کوتاه مدت و میان مدت. افزایش این سوال مربوط یعنی از کجا و چگونه است که مفهوم “دسترسی به عدالت” به رهبری?

ازدحام دادگاه مجتمع های یک دید مشترک – که آیا آن را به دادرس یا جلسات/دادگاه منطقه بالا دادگاه یا دیوان عالی کشور است. جدا از قضات و کارکنان دادگاه وجود دارد وکلا و همکاران و کارمندان و طرفین دعوا که ازدحام دادگاه. در این سناریو اجتماعی فاصله غیر ممکن است برای رسیدن به.

همیشه از خاموش کردن دادگاه از هفته سوم مارس سال 2020 مختلف دادگاه ها و دیوان عالی کشور را آغاز کرده اند به استفاده از ویدئو کنفرانس تسهیلات برای شنیدن موارد هر چند این سیستم هنوز در حال تنظیم. تنها با یک یا دو نیمکت عملکرد در بسیاری از قانون اساسی دادگاه (به عنوان اگر در حالت استراحت) و محدود کردن خود را به شنیدن فقط از آنچه آنها در نظر فوری مسائل طرفین دعوا رنج می برند. ضروری نیاز ساعت است به اطمینان حاصل شود که VC زیرساخت های به روز رسانی است finetuned و افزایش قابل ملاحظه و بسیار سریع است به طوری که هر مشخصه در همه دادگاه قانون اساسی آغاز می شود کار به قدرت و ظرفیت و تمام امور شنیده می شود.

این چالش بیشتر از دسترسی به عدالت در این شرایط تغییر خواهد بود آزمایش در حدود 700 دادگاه بخش. آن را در دادگاه محاکمه که بنیادی دادخواهی آغاز می شود. در حالی که مترو و شهرستانها دسترسی به تکنولوژی دادگاه ها در مناطق روستایی فاقد پایه دسترسی به اینترنت و پهنای باند زیرساخت ها است. در حالی که e-پر کردن در حال حاضر مجاز در منطقه دادگاه است که در آن زیرساخت ها در مناطق روستایی هند ؟ چگونه می توانیم اطمینان حاصل شود که فقیر و محروم اقتصادی, دسترسی به عدالت تحویل در چنین مناطق ؟ در حالی که وجود دارد آسیب پذیر شاهد دادگاه های پراکنده در چند شهرستانها که با استفاده از VC تکنولوژی و در عین حال حتی کسانی که در دادگاه نیاز به حضور فیزیکی طرفین دعوا شاهدان وکلا در دادگاه است که به نظر نمی رسد ممکن است در حال حاضر به عنوان آن را خواهد شکست ضروری اجتماعی فاصله.

در چنین شرایطی متهم (در پرونده های جنایی), شاهدان, وکلا و طرفین دعوا در هر دو کیفری و مدنی موارد هستند که در حال رفتن به تحت تاثیر قرار است. قبر سوال این است که چگونه برای اطمینان از نمایندگی قانونی و دسترسی به دادگاه ها از طریق VC که حتی تهیه یک گوشی هوشمند لوکس است پس امروز با یک اقدام بی سابقه از دست دادن درآمد و بیکاری است. این استارک از litigant اقتصادی محرومیت و کمبود منابع تضعیف قانون اساسی اطمینان از دسترسی به عدالت است.

چند سوال بوجود می آیند و همانطور که در حال حاضر بدون جواب باقی می ماند. چگونه یک litigant در زندان دسترسی به وکلا زمانی که زندان بازديد متوقف شد و هنگامی که در بازداشتگاه حضور دارد از طریق ویدئو کنفرانس? چگونه او/او دستور وکلا در استراتژی یا در واقعیت ؟ خواهد ویدئو کنفرانس در دادگاه حفظ محرمانه بودن برای فعال کردن مشتری و وکلا به مشورت در خصوصی ؟ به طور مشابه, چگونه یک امن حرمت شاهدان شهادت در VC شواهد ؟

با داشتن متهم در حال حاضر شخصا نمی خواهد حق خود برای شرکت در انجام اقدامات نقض می شود? آیا این شکست اصل باز دادگاه ؟ قربانیان که حقوق از شرکت در دادگاه کیفری می تواند انجام این کار از طریق دادستان است. در یک VC دادگاه قربانی مشارکت در یک دادگاه و دسترسی به دادستان برای حفاظت از حقوق خود را باید به تضمین می شود. وجود دارد که طرفین دعوا در هر دو عمران و پرونده های جنایی که دفاع یا محاکمه در فرد بدون هیچ گونه کمک های حقوقی. دسترسی خود را به دادگاه خواهد شد که برای تسهیل می شود.

در حالی که ضبط مدارک و شواهد از طریق VC به رسمیت شناخته شده توسط دیوان عالی کشور در سال 2003 این پرسش ها و چالش های مطرح شده در بالا را دوباره نیاز به بازدید از مدنی و کیفری آئین دادرسی به عنوان مسائل و سوالات مطرح شده در بالا هستند و نه خطاب و نه برای ارائه در قوانین رویه ای (CPC CrPC) و مدارک قانون (هند شواهد عمل می کنند). تا چنین زمان به عنوان اصلاحات قانونی ساخته شده در این نگران لوایح قانونی بودن VC دادگاه باز خواهد شد برای به چالش کشیدن.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>