Aatmanirbhar Bharat and Make in India at the cross hair of the Consumer Protection Act

بخش خرده فروشی در بزرگ می تواند کمک به احیای اقتصاد هند پس از COVID-19 و تجارت الکترونیکی کسب و کار می تواند نقش فعال تر بازی کند. شرکت های تجارت الکترونیک نه تنها از فروشندگانی که کسب و کار MSME هستند، بلکه منبعی برای معیشت کسب و کار کوچکتر از جمله صنایع دستی سنتی و دست با ارائه دسترسی بیشتر به بازار را نیز پشتیبانی می کنند. بسیاری از کسب و کارهای کوچک که مجبور به شناسایی بازارهای جدید و تقاضای جیب برای کسب درآمد پستی COVID-19. همچنین این موضوع با تمرکز دولت بر روی Aatmanirbhar Bharat و Make in India initiatives ارتباط دارد.

کسب و کارهای MSME از زمان تجارت الکترونیک بهره مند شده اند. تجارت الکترونیک امکان دسترسی کسب و کارهای کوچک به بازارها و اطلاعات بازار را فراهم می کند. فروش از طریق تجارت الکترونیکی نیز نیاز به حجم زیادی برای شروع ندارد، و کسب و کار ها می توانند کوچک شروع کنند و بازارهای خود را قبل از غواصی عمیق آزمایش کنند. دیگر ذینفع تجارت الکترونیک مصرف کننده بوده است. اگرچه مصرف کنندگان هندی ممکن است همچنان از تمام فرمت های خرده فروشی خرید کنند، اما راحتی تجارت الکترونیک و تحویل درب گام کالا و خدمات، به ویژه در شرایط فعلی، هنگامی که مردم نگران سرمایه گذاری در خارج هستند، هستند.

قوانین حمایت از مصرف کننده (تجارت الکترونیک) ، 2020 ، می آید در زمان خوبی به عنوان حجم تجارت الکترونیکی رشد می کند. تمرکز مقررات برای هر کسب و کار خرده فروشی باید حمایت از مصرف کننده باشد. مصرف کنندگان باید محصولات با کیفیت با قیمت مناسب ارائه شود. انتخاب مصرف کننده نیز باید محترم باشد و جزئیات کامل محصول از جمله منبع و منشاء آن را به فعال کردن مصرف کنندگان را به انتخاب آگاهانه را به عهده گرفته اند.

چند بند در قوانین ممکن است علیه MSMEs عمل کند. اول، بند 4.8، می گوید که پلت فرم تجارت الکترونیکی نمی تواند هر گونه اتهام لغو مصرف کنندگان، مگر اینکه آنها خود را تحمل هر بخشی از اتهام. در حالی که برای فروشندگان فروش کالا، این ممکن است مشکلی نباشد، آن دسته از فروشندگانی که خدمات خود را از طریق تجارت الکترونیک ارائه می دهند ممکن است با مشکل مواجه شوند. اگر خدمات در ساعت یازده لغو شود، آن فروشنده خواهد بود که این کار را انجام می دهد. سخت است تصور کنید که پلت فرم تجارت الکترونیکی را مجبور به پرداخت هر گونه هزینه لغو فروشنده خود را که آنها می تواند در به مصرف کننده منتقل می شود.

به اتهام لغو معقول باید اجازه داده شود تا اطمینان حاصل شود که رزرو های بی تبعیض و لغو انجام نمی شود. خارج از کانال تجارت الکترونیکی، معمول است که بسیاری از کسب و کارها در صورت لغو انصراف پس از خرید، یک سپرده غیر قابل استرداد یا هزینه لغو هزینه دریافت کنند. حتی در مورد کالا، هزینه های لغو باعث دلسرد شدن بازده بی داد می شود. بعلاوه، هزینه لغو و بازده ی آن به حاشیه محصول یا خدمات توسط فروشنده ساخته می شود و در این صورت هزینه های رانندگی حتی برای مصرف کننده نیز بالا می آید. در واقع، امکان لغو هزینه مناسب ممکن است قیمت محصولات و خدمات را پایین نگه دارد.

دوم، بندهای 6.4(a) و (د) و بند 6.5 مقرر می کند که فروشندگان ی فروش در بازار تجارت الکترونیکی باید یک افسر شکایت را تعیین کنند و همچنین باید جزئیات بستر بازار وب سایت، ایمیل و تماس های مراقبت از مشتری را ارائه کنند. در اصل این ایده خوبی است. مهم است که مصرف کننده قادر باشد برای حل و فصل هر گونه اختلاف با فروشنده تماس بگیرید. با این حال، باید به خاطر داشته باشید که فروشندگانی که از طریق پلتفرم های تجارت الکترونیکی به فروش می رسه از شرکت های تک صاحب و صاحبان کسب و کار کوچک از مناطق مختلف کشور تا فروشندگان با تکنولوژی بیشتر متفاوت هستند. همه فروشندگان ممکن است منابع مالی و منابع لازم را داشته باشد که در آن به همراه یک افسر شکایت اختصاص داده شده است. در بیشتر موارد، احتمالاً مالک خود را به عنوان مأمور شکایت ذکر خواهد کرد، که در این صورت، وظیفه ٔ اقرار به شکایت در مدت چهل و هشت ساعت ممکن است آسان نباشد.

مسئولیت های انطباق مانند این می تواند به عنوان عوامل بازدارنده قوی به کسب و کار کوچکتر با استفاده از پلت فرم تجارت الکترونیکی عمل می کنند، و این می تواند تاسف بار و ضد تولید. در حال حاضر برای سال های متمادي، توصيه هاي مکرري براي مقررات تفرق ي براي ام اس ام اس ها به ويژه در مورد رعايت، براي سهولت انجام کار براي آنها و کاهش هزينه هاي آنها وجود دارد. رعایت الزامات باید متناسب با افزایش مقیاس و ظرفیت خود را افزایش می دهد.

بحران کنونی COVID و کشمکش های موجود در مرز، هند را مجبور به فکر کردن دوباره به سیاست تجاری خود، به خصوص در رابطه با چین کرده است. این زمان فرصت ی برای کسب و کارهای هندی، کوچک و بزرگ، برای به دست زدن و سرمایه گذاری در تغییرات در زنجیره ارزش جهانی است. با وجود اینکه هند نتوانست علاقه کسب و کارهای ی را که در جریان جنگ تجاری چند ماه پیش از چین خارج می شوند، به دست آورد، اما این بار با تنوع بسیاری از کشورها در سبد تجاری خود، هند این شانس را دارد که شکاف زنجیره تامین جهانی را پر کند.

تجارت الکترونیک می تواند به کسب و کار کمک کند محصولات و خدمات خود را به طور مستقیم به مصرف کنندگان صادر کند. تجارت الکترونیک همچنین به کسب و کار ها کمک خواهد کرد که به بازارهای جدید در داخل دسترسی پیدا کنند. کسب و کارهای کوچک را درک کرده اند شایستگی های فعال دیجیتالی بودن و در حال کار به سمت ورود خود و یا گسترش حضور خود را از طریق ابزار دیجیتال. با این حال برای همه این ها به ثمر می رسه، مهم است که چارچوب ها و سیاست های نظارتی در اطراف تجارت الکترونیکی فراگیر و محدود کننده نباشه. یک اصلاح یه قوانین تجارت الکترونیک تحت قانون حمایت از مصرف کننده که شرایط متفاوت برای فروشندگان تجارت الکترونیک بر اساس گردش مالی آنها ایجاد می کند، مکان مناسبی برای شروع خواهد بود.

زمان رسیده است برای این کشور به فروشندگان را قادر به imbibe هم آنلاین و هم آفلاین برای فروش و ایجاد شکاف مصنوعی بین این دو، به خصوص این تقسیم تماس ممکن است کلاریون Aatmanirbhar بهارات و را در هند را نفی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de