‘Aatmanirbhar بهارات’ همه را به اهلی اژدها چینی

تا سال 2020 شده است یکی از سخت تا کنون, و ما در حال حاضر مبارزه با شرایط بی سابقه ای در چند جبهه. می شود آن را مبارزه علیه جهانی COVID-19 همه گیر است که نشات گرفته از ووهان در چین و یا وضعیت تنش در هند و چین مرز به خصوص در Galwan ولی در Ladakh. با وجود همه این هند پدید آمده قوی تر تحت پررنگ و تعیین کننده رهبری نارندرا نخست وزیر که تنها اولویت این است که رفاه همه سرخپوستان و نه خجالتی و دور از تصمیم گیری های دشوار.

در این روزهای سخت نخست وزیر برگزار شد از امید و مثبت با تبیین دیدگاه های خود را از یک ” Aatmanirbhar بهارات که تمام ملت است و در مجموع تلاش برای رسیدن به. من خوشحال هستم برای دیدن چگونه شهروندان گرفته اند این موضوع در دست خود را با راه اندازی کمپین های مختلفی برای کاهش وابستگی ما به کالاهای چینی و برنامه های در زندگی روزمره ما است. من خواهد بود شکست اگر من اشاره به این واقعیت است که دولت تحت نخست وزیر مودی حال ارزیابی وضعیت اولیه و انجام مراحل فعال به بررسی اژدها از خوردن به 130-کرور بزرگ بازار هند.

اما یک چیز شفاف بود, UPA در قدرت بوده کمی طولانی تر ما را در یک وضعیت مخاطره آمیز در حال حاضر با توجه به افزایش وابستگی به واردات در چین در طول کنگره قانون است. بیایید نگاهی به اعداد. در طول UPA1 هند کسری تجاری با چین افزایش بیش از 17 بار و تحت UPA2 با 88 درصد است. به طور کلی کسری تجاری با چین افزایش 33 بار من.e از 1.1 میلیارد دلار در 2003-04 به $36.2 میلیارد دلار در 2013-14 تحت UPA. فقط تصور کنید چه اتفاقی می افتاد اگر همین روند را ادامه داد.

اگر ما نگاهی به داده های بین المللی است که در دسترس تقویم سال عاقلانه برای پنج سال گذشته در آن دیده می شود که نزدیک به 50 کشور خود را دیده اند کسری تجاری با چین رشد در نرخ سریع تر از هند است. این شامل کشورهایی مانند مکزیک, بلژیک, کانادا, فیلیپین, لهستان, یونان, کامبوج, کلمبیا, و غیره. از سوی دیگر هند ساخته شده است پیشرفت های قابل توجهی در کاهش کسری تجاری با نزدیک به یک چهارم در چند سال گذشته (23 درصد کاهش از $63.1 Bn در 2017-18 به $48.7 میلیارد دلار در 2019-20).

در اواخر سال گذشته هند در آن منافع ملی و همچنین برای محافظت از صنعت هند از ارزان چینی-واردات و کمک به بخش های آسیب پذیر از جمله کشاورزان لبنی بخش و MSMEs تصمیم به خروج از RCEP مذاکرات است. هند همچنین این کشور برای محدود کردن سرمایه گذاری مستقیم خارجی تحت مسیر مستقیم از کشورهایی که با آن سهام مرزهای زمینی خود. این مرحله در نظر گرفته شد برای از بین بردن امکان ناعادلانه و خصمانه تصاحب شرکت های هندی و کسب و کار به عنوان گزارش از اروپا و استرالیا. علاوه بر این برای جلوگیری از غیر ضروری واردات در بودجه سال 2020 سفارشی وظیفه در 89 محصولات مانند کفش, کفش, اسباب بازی, مبلمان, مخازن تحت فشار و غیره افزایش یافته بود. علاوه بر این محدودیت شده اند اعمال شده در واردات 13 مورد از جمله کشاورزی و استفاده مشترک از محصولات در سال گذشته برای حمایت از صنعت داخلی. محدودیت واردات در اقلام مانند agarbattis و بامبو فراهم می کند که وسیله امرار معاش برای هزاران نفر در مناطق روستایی هند به خصوص زنان شده اند اعمال شده است. همچنین در گروه محصولات برای دوچرخه دو چرخ و دیگر وسایل نقلیه موتوری هم اکنون می توانید وارد می شود تنها با مجوز از DGFT.

به منظور بنیادی با کیفیت پایین, واردات از چین بیش از 50 کنترل کیفیت سفارشات (QCOs) و دیگر ویژگی های مقررات ابلاغ شده است در یک سال گذشته از جمله کالاهای الکترونیکی, اسباب بازی, سیستم های تهویه مطبوع, دوچرخه, قطعات دوچرخه, مواد شیمیایی, ایمنی, شیشه, اجاق گاز فشار از موارد جراحی الکتریکی موارد مانند کابل ، بیشتر جراحی واردات سیستم مانیتورینگ (SIMS) نیز معرفی شده است برای نگه داشتن یک شب زنده داری در واردات فولاد است. علاوه بر این دولت شده اقدامات لازم برای تسریع در زمان گرفته شده برای ضد دامپینگ تحقیقات و تحمیل اضافی وظیفه در واردات محصولات مختلف برای حفاظت از منافع از کارآفرینان.

رفتن به جلو دولت هند برنامه ریزی شده است یک سری از مراحل واقعا افزایش Aatmanirbhar بهارات درایو. به عنوان مثال بازارهای هند شدند و به شدت وابسته به واردات گوشی های تلفن همراه چینی برای یک زمان بسیار طولانی است. دولت با آن مرحله به مرحله استراتژی ساخت و تولید مرتبط, انگیزه های افزایش یافته و داخلی تلفن همراه تولید و به عنوان یک نتیجه 97 درصد از بازار تلفن همراه مورد نیاز در حال حاضر در حال ملاقات از طریق تولید داخلی است.

دولت همچنین شناسایی 12 بخش های اولویت به تمرکز در در پست COVID جهان با هدف ساختمان ما از نقاط قوت موجود و افزایش سهم هندوستان از صادرات جهانی در این بخش از طریق تسهیل و سیاست مداخلات. 12 بخش مبلمان چرم و کفش ها و سیستم های تهویه مطبوع, هندی, خودرو, صنعت فرآوری میوه ها و سبزیجات-صادرات فولاد آماده به خوردن محصولات غذایی agrochemicals مورد قطعات الکترونیکی دریایی شیلات و آبزی پروری نساجی و پوشاک آلومینیوم و ساخت و ساز.

در نتیجه نیاز ساعت است به اطمینان حاصل شود که هند می شود ‘Aatmanirbhar’ یا متکی به خود و تمام برنامه های در حال تدوین توسط دولت تمرکز خود را بر روی همان. شهروندان ما را در درک منطق پشت این و باید به اتفاق آرا و به صراحت حمایت نخست وزیر مودی در این تلاش است. در حالی که دولت و نیروهای مسلح ما قادر به پاسخ به هر گونه تجاوز خارجی مانند ما به تازگی انجام شده در Galwan و در مرز های غربی در گذشته, من با اعتماد به نفس ما واقعا در راه ما را به ساختمان قوی از لحاظ اقتصادی مرفه در آینده برای هر هندی.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.