‘AarogyaSetu برنامه’: فناوری و نوآوری به نگه داشتن شهروندان سالم و جلوگیری از شیوع کروناویروس

وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات دولت هند راه اندازی نرم افزار تلفن همراه ‘ArogyaSetu’ در 01.04.2020. این برنامه توسعه داده شده است در مقابله با رشد COVID-19 در هند. این برنامه سبب هر شهروند به بازی بخشی خود را در جلوگیری از گسترش COVID-19. این عمل با اطلاع رسانی به کاربران بالقوه خطر ابتلا به عفونت. هنگامی که سطح تهدید شناسایی شده است که کاربر با ارائه مربوطه توصیه های پزشکی. این برنامه طول می کشد به در نظر گرفتن دو نوع اطلاعات از کاربر است. اول آن به دنبال اطلاعات مربوط به سفر به تاریخ و مردم این کاربر ممکن است در تماس با آمده در گذشته بوده است. دوم آن جمع آوری اطلاعات در مورد کاربر فعلی وضعیت سلامت.

هنگامی که برنامه دانلود شده است, آن را می پرسد برای کاربر شماره تلفن همراه دستگاه های محل و آدرس بلوتوث به منظور نظارت بر نزدیکی با دستگاه های دیگر. بر اساس اطلاعات جمع آوری شده با استفاده از ژئو محل و داده ها با استفاده از بلوتوث تعامل نزدیک با دستگاه های, نرم افزار تولید نمودار اجتماعی. بعد از آن می پرسد برای پتانسیل سفر خارجی سابقه در 14 روز گذشته. بر اساس این نمودار اجتماعی, نرم افزار هشدار به کاربران اگر او/او در تماس با کسی که تست شده مثبت است. بعد از آن طول می کشد به در نظر گرفتن کاربران گذشته و حال وضعیت سلامت. با استفاده از نمودار اجتماعی, سطح, نزدیکی, سفر, تاریخ 14 روز و کاربر را از وضعیت سلامت این برنامه را به اطلاع کاربر در مورد خطر بالقوه برای آنها. هنگامی که دو فرد با داشتن این برنامه در حدود 5 متر از یکدیگر وجود دارد به روز رسانی وضعیت بر اساس داده های موجود در برنامه.

همراه با این برنامه همچنین هشدار به کاربر اگر کسی از خود نمودار اجتماعی آلوده است. سپس آن را می فرستد هشدار با مجموعه ای از دستورالعمل در مورد چگونه به خود منزوی و چه باید بکنید اگر شما دچار هر گونه علائم که ممکن است نیاز به پاسخ فوری و توجه پزشکی است. مهم ترین نقش برنامه را به بازی می آید هنگامی که یک بیمار شناسایی شده است به عنوان Covid-19 مثبت است. این برنامه می تواند پس از آن طول می کشد به در نظر گرفتن سفر, تاریخ, اجتماعی, نزدیکی بیمار و پخش آن به مردم در او نمودار اجتماعی.

نگه داشتن در ذهن که مسائل مربوط به حریم خصوصی دولت نیز تضمین که داده های باقی مانده در فرم های رمزگذاری شده. به عنوان به زودی به عنوان دستگاه ثبت شده است یک کامپیوتر تولید ناشناس id اختصاص داده شده به دستگاه. اطلاعات جمع آوری شده برای دستگاه در آن ذخیره شده با رمزگذاری id به عنوان مرجع در یک سرور تنها در دسترس به دولت هند است.

به برنامه کاربر پسند این نرم افزار فراهم می کند اطلاعات در تمام 11 عمده زبان هندی از جمله Gujarati Hindi مراتی Punjabi, و دیگر. علاوه بر این Aarogya Setu نرم افزار دارای طیف گسترده ای از همه رسمی COVID-19 pandemic اطلاعات مرتبط. آن است که ترویج شده توسط دولت در سراسر رسانه های مختلف. مثلا هیئت مرکزی آموزش متوسطه (CBSE) صادر شده است, مشاوره برای همه مدارس و موسسات برای ترویج برنامه و اصرار دانش آموزان و معلمان و خانواده ها و سایر کارکنان به نصب برنامه. در اخیر PM به خواست شهروندان برای ترویج برنامه. این برنامه ممکن است کمک به کارآمد تر و موثر عملیاتی govenmnets تلاش در مهار گسترش COVID-19.

این برنامه داده ها ممکن است بسیاری از پتانسیل فعلی و آینده برنامه های متنوع در مناطق. برای مثال داده های جمع آوری شده از این نرم افزار می توان پردازش برای مقایسه اثربخشی مستند در زمینه های مختلف. از جنبش داده ها میانگین مسافت توسط کاربران در یک منطقه قابل محاسبه می شود. این میانگین مسافت می تواند کمک به نشان می دهد دولت از مناطق که در آن مستند بود موثر یا بی اثر است. بر این اساس استراتژیک مداخلات می تواند برنامه ریزی شده است. این داده ها همچنین می تواند برای برنامه ریزی جلسات و اجازه می دهد تا مقررات منع رفت و آمد می گذرد. بر اساس داده های کاربران/طبقه بندی خواهد شد در رنگ های مختلف کدهای بسته های خود را آشکار وضعیت خطر و e-جلسات می توان با فردی با خطر بالا است. جلسه conveners می توانید تصمیم بگیرید که در معرض خطر بر اساس دسته در ورود/خروج از افراد در جلسات از مکان های که در آن جلسات فیزیکی هنوز هم لازم از جمله بیمارستان و پلیس/خدمات اداری. اقلام ضروری تحویل به نیازمندان نیز ممکن است موفق با خیال راحت با استفاده از این برنامه به عنوان تحویل فرد و نیازمندان در زیر خواهد آمد اجتماعی تماس بگیرید. در یک مستند اگر یک فرد است که رفت و آمد پلیس در ایست های بازرسی می توانید با استفاده از این برنامه به بررسی وضعیت خود را. تنها سبز وضعیت با پاک کردن تاریخچه ممکن است مجاز به ادامه. همچنین ممکن است این برنامه لازم در مدارس و دادگاه ها که در آن اجتماعات بزرگ از مردم در تماس با یکدیگر. در یک نظرسنجی آنلاین انجام شده توسط IIM روتک در سراسر 615 دانش آموز بیشتر 92.8% دانشجو یافت می شود این برنامه مفید حفاظت از هنگام آمدن به تماس با دیگران است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im