داستان دو جریان

خیلی حال گفت: در مورد Kalapani در رسانه ها و در نپال بدون درک این واقعیت است که مرز هند و نپال بر خلاف بسیاری دیگر از مرز یک زندگی پویا مرز. این تغییرات در هر زمان یک رودخانه یخ در زمستان و در جریان شروع تابستان و آن باقی مانده است بی قراری از طریق موسمی سیل. هنگامی که سیل فروکش کردن هزاران نفر از سوء اموال ایجاد شده در سراسر عجیب و غریب 1800 کیلومتر مرز. این عوارض جانبی اموال را در ابعاد و اشکال مختلف پس از هر موسمی. وجود دارد حدود 60000 رودخانه ها و rivulets که جریان از نپال به هند و پویایی مرز تغییرات با هر سیل در هر سال. مرز ستون زنده نمی آب و هوا و زندگی مردم در طول مرزهای اهمیتی نمی دهند. آن را رودخانه ها و افرادی که زندگی می کنند در مرز که تصمیم می گیرید آنچه در آن است و نه یک دولت مستقر در کاتماندو و یا دهلی نو. و این منبع اختلاف و همچنین راه حل آن.

از آنجا که مردم نپال در تپه منطقه مهاجرت پایین دست در زمستان و کار در دشت سراسر هند قابل ملاحظه ای در تعداد زیادی از اغلب بدون اسناد و مدارک دولت های عادی تشخیص واقعیت و عرفی قانون فراهم می کند برای درمان ملی از شهروندان نپال در هند از جمله حق مالکیت و حفاظت از آن است. این به این دلیل است که خیلی در املاک و مستغلات در هر هندی شهر متعلق به نپال. به وضوح مرز هیچ معنای واقعی در زندگی عادی نپال که می تواند به هند آمده در خواهد شد. این ترتیب است که غیر متقابل.

بنابراین به مردم در داخل و اطراف Kalapani منطقه, مهم نیست که در آن مرز در Kalapani اجرا می شود. شهرک Budhi و Gunji در حال خلوت برای بسیاری از سال است. نیم قرن پیش آنها تا به حال تعداد کمی از مردم در طول Mansarovar Yatra اما در حال حاضر عملا هیچ کس در زندگی وجود دارد به عنوان Yatra خود را سازماندهی شده توسط KMPVN با کمی نقش برای مردم محلی است.

این موضوع ما را وابسته به نقشه کشی با جزئیات. پیمان Sugauli نام Kali رودخانه. نه Sharda آن را به عنوان شناخته شده در هند و یا Mahakali آن را به عنوان شناخته شده است در نپال. اصطلاح کالی رودخانه استفاده می شود برای بدن آب است که نشات گرفته از Kalapani چشمه مقدس در نظر گرفته در ذهن و که در آن یک معبد می ایستد. هر Mansarovar Yatri توقف در Kalapani و کمک عمدا به علل خیریه در این معبد. این واقعیت است که این Kalapani بهار منبع کالی رودخانه با اشاره به در Sugauli پیمان است که یک ماده از یک زندگی اعتقاد و ایمان را در ذهن مردم است.

این ایمان است که متفاوت از هندو ایمان و اعتقاد به این که Gomukh در Gangotri منبع گنگ حتی اگر آن را Alaknanda و نه Bhagirathi است که منجر به آب بیشتر و اجرا می شود برای یک مدت طولانی قبل از تلاقی در Dev Prayag.

نپال ادعا می کنند که Kuntili Yankti باید درمان شود به عنوان منبع کالی رودخانه هیدرولوژیکی شایستگی اما هیچ پذیرش در ذهن و قطعا در ذهن کسانی که پیش نویس Sugauli پیمان. این به این دلیل است که هیچ مرز ستون را در اینجا. مرز ستون شماره 1 در چین-نپال توافق 1961 دروغ بین کالی و Tinkar و نه در Limpiyadhura.

بر خلاف هند تبت تجارت همواره انجام شده هر چند Lipulekh نه Limpiyadhura و به رسمیت شناخته شده است به عنوان یک نقطه برای زمین های حمل و نقل کالا و مردم هر چند زمان بسیار قدیم در هند-تبت معاهدات.

این عمل مرسوم همواره نفوذ هند-نپال درک بیشتر چون حتی اگر Kalapani است که در هند از خط پهلو روی نقشه هیچ چیز مانع از نپال از عبور از طناب پل و آمد در سراسر به سمت هند و کار و همچنین اموال خود را. پس از پرونده های زمین هستند که توسط Pithoragarh منطقه مالکیت زمین از جمله کسانی که متعلق به نپال شهروندان ثبت شده است توسط Uttarakhand دولت و مالیات از جمله زمین درآمد جمع آوری شده است.

عملا هر Puranic متن از جمله Skandpuran, اتکا در هیمالیا Gazetteers تشخیص Om Parvat و Adi Kailas به مرکز ایده هندی تمدن. این واقعیت است که Mansarovar دیگر یک زمین بدون انسان است که علت بسیار اقتصادی و اجتماعی نزاع معاصر در تبت.

در حال حاضر سیاسی تقدیر در نپال نیاز به درک که همه دولت ها در منطقه را درک کرده اند تاکنون از جمله انگلیسی تبتی و چینی که هر گزاره است که طول می کشد Om Parvat دور از هندو/جین/سیک زائران ایجاد خواهد شد بیش از مشکلات آن را حل میکند. این تاسیس شد از طریق اعزامی از Zorawar سینگ Kahluria در سال 1841.

هیمالیا Gazetteers (فصل پنجم) ثبت شده توسط Edwin T اتکینسون در جغرافیا و انسان شناسی از Kumaon تپه به وضوح به تشریح اختلاف در تفسیر این پیمان در زمان تقسیم Byans و علامت گذاری در سال 1817 و آن را قطعی نشان داده شده توسط کاپیتان Webb به Bam Sah فرماندار Doti که کمتر جریان ناشی از Kalapani در نظر گرفته شد به عنوان منشاء کالی رودخانه. این پرونده در مکاتبات بین Gardiner, اولین مقیم بریتانیا در نپال و نپال Durbar دوستیابی Feb 4, 1817 به تاریخ 10 اکتبر 1817.

https://archive.org/details/dli.bengal.10689.18114/page/n203/mode/2up

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>