بی جی پی به خصوص پس از نارندرا مودی نخست وزیر شد تا بالید خود را در برخی عضلانی ناسیونالیسم, ‘متفاوت’ از دیگر احزاب سیاسی جریان اصلی است که دیده می شود به عنوان ‘نرم’ در مسئله هسته از “غرور ملی’. این حزب معتقد است که تنها آن سطح مناسب از احترام به ‘ملی’ نمادها و همچنین خود مقرر راست به تعریف چیزی است که مناسب میهنی رفتار.

این تخصیص ناسیونالیسم است, اما دریافت, بی ادب شوک در چند ماه گذشته تا کنون پس از ضد کا-NRC تظاهرات آغاز شد و در یک ماهی تابه-هند در مقیاس. دانشجویان در دانشگاههای سراسر کشور باید joyously آگاهانه و خود به خود گرفته شده بیش از این جشن بسیار نمادهای ملی که BJP فکر آن را تا به حال در انحصار برای محافظت از. برای جوان در هند صرف نظر از طبقه یا مذهب پرچم ملی تبدیل شده است بسیار دوست داشتنی و نماد اعتراض. سرود ملی تبدیل شده است و بسیار مورد احترام انقلابی آهنگ انتخاب. و اساسی تبدیل شده است بسیار نشان از غرور ملی یک ضامن در قلمرو سکولار از این ایده بسیار از هند است.

این می تواند verifiably دیده می شود در تظاهرات آشکار در برابر اماکن در سراسر کشور است. Tricolours از تمام اندازه ها و در اعداد بزرگ با افتخار برگزار هوا توسط معترضان در هر کجا که جمع. اعتراض جلسات قابل توجه برای توده ها و بویژه آواز و سرود ملی. دانش آموزان جمع در اعداد بزرگ به انجام هیچ چیز دیگری نسبت به احساسی خواندن مقدمه قانون اساسی است.

تصویر: Ajit Ninan

کل مفهوم “هندی بودن’ ربوده شده است توسط معترضان. درست میهن پرستی تعریف شده است به عنوان وفاداری به کشور در شرایط تعریف شده توسط قانون اساسی بدون اینکه تقسیم – به عنوان BJP است که تصور می شود در تلاش برای انجام توسط برچسب قومی یا هویت مذهبی. BJP را شعار ‘akhand بهارات” شده است گیرند توسط جوان هند در ادعای خود را از وحدت و حاکمیت هند به عنوان دو حزبی مسئولیت هر شهروند است. هر کسی که به دنبال براندازی این قابل ستایش هدف بازتعریف تابعیت خود را بر اساس دین است و اقدام علیه منافع ملی است.

نمونه های بی شماری را می توان با توجه به نشان دادن این غیر محتمل واژگونی نقش. اما اجازه دهید من فقط به استناد به برخی از حوادث در پایتخت جمهوری. در تاریخ 26 ژانویه این سال روز جمهوری جشن گرفته شد در شاهین باغ در دهلی نو که در آن anti-کا-NRC تظاهرات کرده اند در حال حاضر شده است به طور مداوم برای بیش از 40 روز توسط جمعی جشن tricolour ملی و قانون اساسی است. تلاش های رفت و در تمام شب قبل از روز جمهوری در حال آماده شدن برای جایزه unfurling از پرچم ملی با مراقبت های بزرگ گرفته شده برای قرار دادن گل و گلبرگ داخل پرچم و تاشو آن درآمده است.

وجود دارد فراگیر پیام بیش از حد در شیوه ای که در آن پرچم بود افراشتند. آن پیام این بود که جمهوری اسلامی باید تکریم برای آن جایزه تعالی استریل و غیر قابل قبول تفرقه و جمهوری اسلامی به تنهایی بهترین ضامن برای مقابله با, از طریق قانون اساسی کسانی که به دنبال نادیده گرفتن تعهد جدی به آزادی و برابری و عدالت و برادری است. به این ترتیب 55-پا-بالا tricolour شد افراشتند توسط سه, ‘dadis’ و یا مادربزرگ خود را به دلیل سن پیشرفته. یکی از سه بود هندو, Radhika از Rohit Vemula این Dalit دانشجویی که خودکشی در یک دانشگاه در حیدرآباد با توجه به طبقه ظلم و ستم. یکی دیگر مسلمان بود Saira بانو مادر Junaid Khan, یک قربانی نفرت مجازات.

دور نیست در جامع معترضان خواندن مقدمه قانون اساسی در زبان هندی, زبان انگلیسی و اردو با شوق و ذوق برافراشتند ملی پرچم و سرود ملی را خواندند و با ذوق. برخی از دانش آموزان نیز ایجاد تابلو در تم ها از میهن پرستی وحدت ملی و برابری و حقوق زنان و در زمان آنها را در یک رژه از جامع به شاهین Bagh e-rickshaws.

برای رهبران BJP را انتخاب کرده اند که به برچسب همه معترضان به عنوان ضد ملی آنارشیست ها و خائن در حالی که خائنانه و نادرست – طرح ریزی آنها را به عنوان اینکه تنها از یک خاص جامعه این بوده است غیر منتظره rejoinder. کسانی که آنها را متهم فاقد در ‘ملی’ تمایلات در حال حاضر از طریق ملی اقدامات سوال ملی اعتبار از شاکیان خود را.

در واقع آنها در حال فراتر رفتن از انجام آن است. آنها privileging این واقعیت که هند برای اولین بار بیش باریک و وفاداری و همچنین سازنده بازتعریف میهن پرستی در انطباق با اصول مترقی پیدا کردن ‘آزادی’ و یا آزادی از نابرابری و استثمار و خشونت و تفرقه یک تفاوت مشخص از سطحی مهاجم و lumpen ناسیونالیسم که بسیاری از فوق العاده حق شادی کردن در.

نیز وجود دارد که در این “جدید” ناسیونالیسم دیدنی تخصیص چهره نمادین از جنبش آزادی و به خصوص مهاتما گاندی و Ambedkar. در چارچوب تلاش عمدی به شکل تظاهرات در جمعی خطوط گاندی است valourised به عنوان نهایی مسیح از وحدت ملی و اجتماعی و هماهنگی و احترام به همه مذاهب است. و Ambedkar دیده می شود به عنوان رویایی پیش نویس قانون اساسی که توسط یک ضامن برای آزادی مخالفت و عدالت است.

چگونه می خواهد این حزب در واکنش به این شمارنده روایت از میهن پرستی که به طور مستقیم و چالش های آن فرض انحصار کشت ؟ یکی تنها می تواند امید است که با ناسیونالیسم کارت دور گرفته شده وجود ندارد و بیشتر با توسل به بی فکر و یا بیش از حد خشونت فوق العاده مناسب عناصر و سازمان های اجرای قانون است که متاسفانه ما در حال حاضر دیده می شود نگران کننده شواهد.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de