هفت دهه سفر: رسم نمودار یک دوره جدید برای اژدها-فیل tango

دیروز 70 سالگرد روابط دیپلماتیک بین چین و هند است. آن را ضروری است به یاد آرمان اصلی از برقراری روابط دیپلماتیک 70 سال پیش از حمل به جلو روح خوب همسایگی و دوستی و کشف چگونه به همزیستی با یکدیگر و بین عمده در حال ظهور و کشورهای همسایه.

چاد کرو

چین و هند در حال همکار مسافران در برابر همه شانس. ما تا به حال مبارزه در کنار هم در جنبش آزادیبخش ملی. استقلال ملی و جوانسازی ما اهداف مشترک و پنج اصل همزیستی مسالمت آمیز نماینده مشترک ما سهم برای روابط بین المللی. امروز ما صحبت می کنند برای منافع مشروع کشورهای در حال توسعه.

چین و هند در حال خلبانان در روند اصلاحات و توسعه است. در 1980s و 1990s دو کشور سوار در مسیر اصلاحات اقتصادی و توسعه است. ما شده اند یادگیری از یکدیگر است. چین و هند در حال حاضر رتبه دوم و پنجم بزرگترین اقتصاد در جهان, حسابداری برای نیمی از اقتصاد و یک پنجم از جهان است.

چین و هند در حال پزشکان از یادگیری متقابل میان تمدن است. ما یک سابقه طولانی در تجارت و تبادل. منشاء آن در هندوستان بودیسم رونق در چین است. امروز مردم با مردم و مبادلات فرهنگی بین ما مجموعه ای خاموش موج جدید با 14 جفت خواهر استانها و یا شهرستانها متقابل و پرسنل بازدید بیش از یک میلیون در سال.

چین و هند شرکای قایقرانی در همان قایق است. در مواجهه با شیوع Covid-19 در سراسر جهان ما در حال کمک به یکدیگر است. در فوق العاده G20 در نشست سران رئیس جمهوری چین تاکید کرد که ضروری است برای جامعه بین المللی برای تقویت اعتماد به نفس عمل می کنند با وحدت و با هم کار کنند در پاسخ جمعی. نارندرا نخست وزیر با ارسال نامه تسلیتی به رئیس جمهور یازدهم.

دولت عضو شورا و وزیر امور خارجه وانگ یی تا به حال دو تماس تلفنی با امور خارجی وزیر S Jaishankar. وانگ ابراز همدردی و همبستگی با هند گفت: “چین آماده است برای به اشتراک گذاشتن تجربه ما با ارائه پشتیبانی در ظرفیت ما. چین به ارائه کمک برای بازگشت از شهروندان هند در هوبئی استان است. دو دسته از تجهیزات پزشکی اهدا شده به سازمان صلیب سرخ با سازمان های خیریه باید وارد دهلی نو است. آن را برجسته روح کمک متقابل و همکاری با یکدیگر از طریق ضخیم و نازک.

ما می توانید در قرعه کشی برخی از روشنگری از این سختی به دست ارتباط دارد. اول پایبند به استراتژیک راهنمایی های داده شده توسط رهبران. بیش از گذشته 70 سال ما دو رهبر را درک کلی جهت چین و هند از روابط استراتژیک و به طور کلی چشم انداز و سازی در این دوره روابط دو جانبه. یازدهم و مودی برگزار شد دو اجلاس رسمی برای انجام ارتباطات استراتژیک و به یک سری از مهم تصمیم گیری اجماع.

دوم اقامت در روند کلی همکاری های دوستانه. چین و هند که سابقه تعاملات دوستانه برای بیش از 2000 سال است. همکاری دوستانه است که تحت سلطه بیشتر از آن زمان است که غالب تم. ما تلاش های مشترک در مبارزه با Covid-19 pandemic امروز مرا به یاد فداکاری بزرگی ساخته شده توسط Dwarkanath Kotnis که روح یک میراث گرانبها برای چین و هند روابط.

سوم اضافه کردن انگیزه ای برای همکاری متقابلا سودمند. چین و هند به اشتراک گذاری مشابه شرایط ملی و هر دو در یک مرحله از توسعه اقتصادی است. وجود پتانسیل زیادی برای همکاری های دو جانبه در پزشکی, فناوری اطلاعات, کشاورزی, کاهش فقر و اتصال و غیره.

چهارم تقویت هماهنگی های بین المللی و منطقه ای در امور. چین و هند در حال اعضای مهم چند جانبه مکانیسم مانند Brics سازمان همکاری شانگهای, G20 در سازمان تجارت جهانی چین-روسیه-هند همکاری می کند. ما شانه مسئولیت برای اطمینان از منافع مشروع کشورهای در حال توسعه صحبت می کنند تا برای اقتصادهای در حال ظهور و جعل و عادلانه تر عادلانه و منطقی نظم بین المللی.

پنجم رسیدگی به اختلاف به درستی. دو طرف باید ساز و کارهای تعیین شده برای مدیریت تفاوت و به دنبال یک راه حل سازنده از طریق گفت و گو است. ما منافع مشترک بسیار بیشتر از تفاوت ها است. دو طرف باید گسترش همکاری و محدود کردن عوامل منفی به شکل فعالانه روابط دو جانبه و شکستن دایره یو پی اس و فراز زندگی.

چین و هند روابط ایستاده در یک نقطه جدید با شروع در حال حاضر و پیدایش فرصت های جدید است. ما باید کشف یک راه برای گرفتن همراه با یکدیگر به شرح زیر است:

افزایش اعتماد متقابل پایه و اساس است. تنها از طریق احترام متقابل و اعتماد, مشاوره در برابر, می تواند دو طرف را به درستی مشاهده هر یک از دیگر و توسعه قصد تعمیق پایه قضاوت است که چین و هند در حال همکاران به جای رقبا به نمایندگی از فرصت های به جای تهدید به یکدیگر است.

تمرکز بر همکاری این رویکرد است. دو طرف باید به طور فعال به دنبال همگرایی منافع به دست گرفتن تمام فرصت ها برای همکاری و رسیدن به سود متقابل و برنده نتایج با ساخت پای همکاری حتی بزرگتر.

مدیریت تفاوت این است که اطمینان. دو طرف باید همیشه به یاد داشته باشید تصویر کلی از روابط دو جانبه قرار داده و تفاوت در مکان های مناسب و مقابله با آنها را به درستی.

به دنبال توسعه مشترک است جهت. چین و هند باید دست در دست دیگر کشورهای در حال توسعه در دستیابی به توسعه اقتصادی, شادی مردم و ملی جوانسازی است که یک جزء جدایی ناپذیر از ساختمان یک جامعه با آینده ای مشترک برای بشریت است.

من مطمئن هستم که چین و هند باید دید و ظرفیت را به یک “اژدها-فیل tango” در یک سفر با شکوه در 70 سال و نوشتن یک فصل جدید در ساختمان یک جامعه با آینده ای مشترک برای بشریت است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im