یک Q&A با شادی Harjo شاعر برجسته از ایالات متحده

شادی Harjo است 23rd شاعر برجسته از ایالات متحده و مادری آمریکایی به برگزاری آن پست. عضو Muscogee (نهر) ملت و تحسین نوازنده او منتشر شده و نه کتاب شعر منتشر شد و پنج برنده جایزه سی دی. پس از مراسم تحلیف خواندن در ماه سپتامبر سال 2019 او سفر گسترده انجام و با نوازندگان برای مخاطبان در زمینه های مختلف سیاسی و وابستگی. او زندگی می کند در Tulsa, اوکلاهما, که در آن او یک تولسا هنرمند همکار.

س: چرا اشعار بنابراین لازم است ؟

شعر تلاش می کند تا به نگه داشتن همه جنبه های انسانی حافظه – غم و اندوه, شکست, عشق, شادی و حرکت به سمت یک فضای آستانه ای در مرز بین اینجا و آنجا در بین بله و نه چه بود و چه است. تناقض بزرگ است که شعر با استفاده از زبان به ایجاد یک مکان شما می توانید بروید زمانی که انسان کلمات شکست.

ما به شعر برای پیدا کردن یک راه برای درک و نه فقط هر جاده باید آن را قانع کننده و ما را در جایی ما هرگز قبل از. حتی قبل از همه گیر خرید و فروش کتاب های شعر بالا رفته بود. مخاطبان برای شعر رشد کرده است به طور چشمگیری پس از آخرین ملی انتخابات چهار سال پیش است.

س: شما در توصیف شعر به عنوان یک مکالمه از روح است. چگونه است که شعر “روح بحث”?

فقط در مورد هر شاعر در خارج وجود دارد – از والت ویتمن به امیلی دیکنسون به مرلین نلسون – در نهایت نوشتن یک مکالمه با روح خود را. هر یک متفاوت است الگودهی البته یک نوع فرکانس صدا شما می توانید بشنوید. و هر شعر شعر اجداد.

خود من شعر اجداد شامل یک بزرگ و پدر بزرگ است که به من کمک کرد تا وارد عرصه شعر است. او یک سخنران خوب و من فکر می کنم برخی از احساس من از زبان می آید از او. من به برخی از صفحات دست نوشته از خطبه های نماز. من هم در نظر امیلی دیکنسون یک پرچمدار. من می شنوم او را در تعبیر یک صدای انسان رو به افزایش از انزوا از یک اتاق و یا تاریکی یا تنهایی.

کل کشور به نظر می رسد که در نوع محل در حال حاضر خیلی آرام شما می توانید شنیدن جمعی قلب است. ما ممکن است احساس به خصوص به تنهایی دلیل ما شده اند به صورت جداگانه جدا شده است. ما نمی دانیم که چه اتفاقی خواهد افتاد بعدی. همه صدا می شود بزرگ شده; که زمانی که ما واقعا می تواند گوش دادن.

س: چرا گوش دادن مهم است ؟

گوش دادن ابزار مورد نیاز برای زندگی و برای هر هنر است. مهم نیست که اگر آن را در ادبیات و نقاشی یا معماری. شما ممکن است گوش را با چشم خود را به رنگ یا خط و یا فقط شکل است. اما آن را همه چیز در مورد گوش دادن با تمام حواس خود را.

س: آیا شما به عشق شعر ؟

من شروع به نوشتن شعر تا من تقریبا 23. اما من به شعر به عنوان یک کودک به خاطر من مادر کلاس هشتم, آموزش و پرورش, عاشق و خواندن شعر بیشتر تنیسون و رویایی بلیک.

او همچنین نوشت: عشق-متن آهنگ – تصنیف شد و در فرم و کار با برخی از بهترین کشور-نوسان نوازندگان.

آنچه که من کشف کرده اند این است که بسیاری از سنت های شعر ریشه های خود را در موسیقی و هنگامی که شما بازگشت به آن ریشه همه ما باید به شما در پیدا کردن شعر حلق آویز کردن با موسیقی و حلق آویز کردن با رقص. آنها به صورت یک نفره.

Q: هنگامی که شما شروع به نوشتن?

من شروع به نوشتن شعر در اطراف این زمان بومیان آمریکایی رنسانس آغاز شد که در سال 1969 زمانی که N. اسکات Momaday یک Kiowa رمان نویس و شاعر برنده جایزه پولیتزر در داستان است. من یک هنر عمده در دانشگاه نیومکزیکو و تا به حال یک چشم نسبت به یک حرفه ای در هنر ساخته شده است که حس از آنجایی که من تا به حال یک مادر بزرگ و عمه بزرگ که نقاشان. سپس من شروع به حضور در خوانش شعر و کشف بومی شاعران. که زمانی که من متوجه شدم که شعر بخشی از من است و می تواند منعکس کننده زندگی خود من به عنوان یک فرد بومی.

س: به عنوان شاعر برگزیده آیا شما احساس می کنید که شما را به همان اعتبار برای دیگر نویسندگان بومی?

این موقعیت ساخته شده است آن را ممکن است برای من برای باز کردن درب های خود تاکید برای آمریکایی های بومی که هنوز هم نمی بینم خود را نشان داده و مقدار در فرهنگ است. این موقعیت من را قادر به باز کردن یک درب برای بسیاری از. من نماینده شعر و آنچه شعر می توانید انجام دهید: از آن صحبت می کنند در سراسر chasms از طریق تیراندازی. این زندگی را نجات داد – از جمله معدن و بزرگ بی شماری در سطح معنی است. من تنها یکی از بسیاری از استعداد شاعران یکی از بسیاری از شاعران بومی یکی از صداهای بسیاری که چیزی برای ارائه در این زمان و در بی زمانی.

س: چگونه شما را توصیف هدیه ای از شعر ؟

هر هدیه ای همراه با قربانی. همیشه وجود دارد چیزی خواست. به مراقبت از هدیه ای از شعر مطالبات, گوش دادن حتی زمانی که به نظر می رسد به عنوان اگر وجود دارد هیچ چیز یا هیچ کس وجود دارد. آن را به خاطر گوش دادن به تاریخ و فراتر از تاریخ است. این به معنی راه رفتن در یک جاده از زبان به تنهایی تا زمانی که شما یاد می دهد چه کسی به گوش شما. ماموریت من این است که به مراقبت از هدیه که من حمل به منظور توسعه و خوراک آنها را و سپس به اشتراک گذاری آنها. همه ما باید مراقبت از ما مربوطه هدیه که با آنها ما را پیدا خواهد کرد پاسخ به مشکلات ما است. با شعر ما گاهی اوقات می تواند آواز خواندن پاسخ.

شعر عقاب

به دعا شما باز خود تمام
به آسمان به زمین به خورشید, به ماه
به یک کل صدا است که شما.
و می دانم که وجود دارد بیشتر
که شما نمی توانید ببینید, نمی تواند بشنود;
می دانم به جز در لحظات
به طور پیوسته در حال رشد و در زبان
که همیشه صدا اما دیگر
محافل حرکت است.
مثل عقاب که صبح یکشنبه
بیش از نمک رودخانه. دور در آسمان آبی
در باد جاروب دل ما پاک
با مقدس بال.
ما شما خودمان را می بینیم و می دانم که
که ما باید بیشترین مراقبت
و مهربانی در همه چیز.
نفس در شناخت ما از
این همه نفس دانستن
ما واقعا خوش شانس چون ما
متولد شد و به زودی می میرم در عرض یک
درست دایره حرکت
مانند عقاب گرد کردن صبح
در درون ما.
ما دعا می کنیم که آن را انجام خواهد شد
در زیبایی.
در زیبایی.

– شادی Harjo

“شعر عقاب” از “دیوانه در عشق و جنگ” کپی رایت © سال 1990 توسط شادی Harjo منتشر شده توسط Wesleyan University Press, برسی, کانکتیکات و با اجازه استفاده می شود.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>