Verneuil-sur-Seine, France

Verneuil-sur-Seine است که مرتب کردن بر اساس محل شما انتظار برای پیدا کردن یک انقلاب در جریان است.

این یک خواب آلود وصف ناپذیر حومه در خارج از پاریس خیابان های آن مسکوت در اواسط هفته های اخیر ، اما در یک تنگ اتاق در یک آپارتمان تبدیل شده یک جوشان آمریکایی از پنج و, فرانسوی, شوهر سابق auto اجرایی مشغول بازسازی سرمایه داری.

قرار دادن هدف قبل از سود و اخلاق بالاتر از همه چیز آنها در حال ایجاد نوع جدیدی از کسب و کار. “ما می خواستیم را به همه ارزش های شخصی ما به این شرکت می گوید:” الیزابت Soubelet آموزش دیده ماما. “اساسی انسان ارزش مانند احترام به مردم و این سیاره است.”

خانم Soubelet و همسرش نیکولا را Squiz دوباره قابل استفاده بوکس برای کودکان نو پا به خورد سیب از که کمک به پدر و مادر قطع در پلاستیک بسته بندی از ضایعات. ایشان یک شرکت کوچک با ده نفر از کارمندان ما را دوباره به آنها را به بعد) اما آنها به هیچ وجه به تنهایی. حتی تیتان مالیه در همان مسیر به عنوان یک خلق و خوی جدید نوردد و کسب و کار در هر دو طرف اقیانوس اطلس باعث اجرائی به شیفت کردن از حرص و آز و به خوب است.

و جهانی بیماری همه گیر کوروناویروس اضافه کرده است قانع کننده نیروی این جنبش است. ناگهان شرکت انتظار می رود به نمایش شفقت و ترویج منافع مشترک; راه است که در آن تاکید کرد شرکت های درمان کارگران خود را تبدیل به یک صدای بلند و با فشار دادن نگرانی عمومی در ایالات متحده پرداخت مرخصی استعلاجی تبدیل به یک مسئله سیاسی است.

بروز بحران مالی 2008 و پیامدهای آن, آلوده با خمیازه نابرابری در درآمد و فرصت و متمرکز محکم در خط پایین “سرمایه داری بوده است از خط خارج می گوید:” Paul Collier دانشگاه آکسفورد اقتصاددان و اخیر نویسنده از تعجب بهترین فروشنده “آینده داری است.”

“است که تکان دهنده جدید نگرانی … و mutinies” از لبنان به شیلی و از Brexit به رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در انتخابات ، ذغال سنگ استدلال می کند. “به طور بالقوه سرمایه داری یک سیستم فوق العاده است.” “اما آن را نمی کند اجرا بر روی خلبان اتوماتیک. آن نیاز به قوانین است.”

پس از چند دهه بی بند و faire, او می گوید: از مدارس کسب و کار به اتاق “وجود دارد یک تغییر کیفی در جریان است.”

پیتر فورد/کریستین ساینس مانیتور

دو تن از اعضای هیات کار در Squiz یک آپارتمان تبدیل شده در Verneuil-sur-Seine فرانسه در فوریه. 20, 2020. فروش این شرکت قابل استفاده مجدد مواد غذایی کیسه افزایش یافته و 40 درصد به عنوان Squiz شهرت برای عدالت گسترش یافته است.

زمان برای تنظیم مجدد?

هنگامی که جهانی تاجر مقدس, Financial Times, راه اندازی یک کمپین با عنوان “سرمایهداری: زمان برای تنظیم مجدد” را به عنوان آن را در سپتامبر گذشته شما می دانید چیزی در جریان است.

در کشورهای توسعه یافته که در آن سرمایه داری برای اولین بار گلدار اما منتقل شده و دور از آن تعهدات اجتماعی خود اعتبار امروز به شدت مخدوش. در سراسر جهان نظرسنجی در اوایل این سال متوجه شد که 56 درصد از پاسخ دهندگان فکر می کردم این سیستم انجام شد “بیش از آسیب خوب است.”

و هنگامی که طرفدار بازار آزاد فکر می کنم تانک legatum, اتاق مطالعه, انگلیسی, افکار عمومی در سال 2017, آن را پیدا مفهوم سرمایه داری اغلب همراه با حرص و آز و خودخواهی و فساد – “این نوع از ‘شخصیت نام تجاری’ انتظار می رود از یک سازمان در حاد اعتباری بحران” در گزارش خود اشاره کرد.

مدل فعلی از نامحدود نئولیبرالیسم است نه نگه داشتن سرمایه داری را وعده افزایش رفاه برای همه است. از سان فرانسیسکو به استکهلم و تحصیل مردم زندگی در یک کلان شهر به خوبی انجام داده اند از جهانی شدن و حاکم شدن اخلاق از فردگرایی; کمتر تحصیل provincials دیده می شود به مراتب کمتر از مزایای.

کار را تکه از درآمد جهانی پای افتاده از 54 درصد به 39 درصد از سال 1970 در حالی که سهم رفتن به ثروتمند افرادی که سرمایه خود را (مانند سهام) افزایش یافته است به همان نسبت. در ایالات متحده بهره وری نیروی کار رفته است با نزدیک به 70% از سال 1979 اما دستمزد افزایش یافته است کمتر از 12 درصد است.

اجرایی پرداخت در ضمن رسیده فصل سطح. در سال 2018 100 بهترین پرداخت در ایالات متحده اجرائی به دست آورده 254 برابر متوسط پرداخت از کارمندان شرکت با توجه به براده SEC.

نابرابری درآمد “در حال رفتن بسیار سریع در جهت اشتباه” اذعان فرشته Gurria, مکزیک رئیس سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه بازار آزاد را در پاریس بر اساس فکر می کنم تانک. “شما می توانید درک کنند که چرا همه اینقدر عصبانی است.”

منبع: آکسفام

|

یعقوب Turcotte/کارکنان

در پشت آمار و ارقام است که راه سرمایه داری تمرین شده است برای نیم قرن از بازار آزاد میلتون فریدمن اقتصاددان نوشت: در یک جشن مقاله نیویورک تایمز که “وجود دارد و تنها یک مسئولیت اجتماعی کسب و کار و … برای افزایش سود خود را.”

که نکته به تحت سلطه تفکر کسب و کار تا کنون پس از آن ساخته شده است که “ارزش سهام” تنها متریک که به قضاوت یک موفقیت شرکت. مدیران اجرائی شده اند موظف – توسط خود هیئت مدیره و سرمایه گذاران خود را به اولویت بندی درآمد سه ماهه عملکرد بیش از همه معیارهای دیگر.

آن را همیشه مانند این; هنری فورد بود و علاقه زیادی به مردم یادآوری است که “کسب و کار است که باعث می شود چیزی جز پول یک فقیر کسب و کار.” اما در سال 1980 که طرز فکر را کنار گذارده شد توسط چشم انداز در بیان نشانه دار زدن در خارج از اتاق بازرگانی از خرس Sterns: “بیایید چیزی جز پول.”

آن را کمک نمی کند در دراز مدت; خرس Sterns اولین بانک برای رفتن زیر در سال 2008 بحران مالی است.

در سال 1943 Johnson & Johnson منتشر کسب و کار خود را عقیده بر این شرکت مسئولیت به مشتریان و کارکنان و تامین کنندگان و به جوامع محلی و محیط زیست قبل از آن وظیفه به سهامداران.

که رویکرد رایج بود اما از آن است که تکان دهنده در حال حاضر در بیشتر و بیشتر اتاق به عنوان رهبران کسب و کار حک کردن یک نقش جدید برای شرکت های خود را. در ماه اوت گذشته 181 شرکت های بزرگ ایالات متحده از اعضای کسب و کار میزگرد از جمله کارفرمایان از اپل خارج شده و پپسی امضا تعهد خود را اعلام اساسی “تعهد به همه سهامداران ما” و انکار نظریه تقدم سهامداران.

و در حال حاضر این بیماری همه گیر کوروناویروس باعث شده است تا مردم به مورد مداقه قرار دادن چنین شرکت های رفتار و نگه دارید و آنها را به استاندارد بالاتر است. تمام غذاهای بخشی از آمازون امپراتوری زد به یک طوفان از انتقاد به تازگی زمانی که مدیر عامل شرکت جان Mackey پیشنهاد کرد که کارکنان می تواند کمک های خود را پرداخت می شود زمان-ساعت خاموش به همکاران در مواجهه با شرایط اضطراری پزشکی. این به نظر می رسد برای قرار دادن برخی از بار در کل غذاهای کارکنان به جای شرکت.

تمام مواد غذایی و دیگر شرکت های خود تجدید نظر زمان پرداخت کردن سیاست های کمک به کارکنان در مقابله با این بیماری همه گیر.

“این مفاهیم هدف و امانت و ارزش و فرهنگ است که زیر بنای یک reconceptualization کسب و کار برای 21st قرن” گفت: Colin مایر سابق رئیس دانشگاه آکسفورد را Saïd مدرسه کسب و کار در سمینار اخیر.

اما آنچه که در زندگی واقعی ؟

با توجه به هر زاویه

پیتر فورد/کریستین ساینس مانیتور

Clément Huet, که با این نسخهها کار در یک مرکز برای افراد با معلولیت ذهنی بسته Squiz کیسه قبل از توزیع در فوریه. 20, 2020. ارائه کار برای این مراکز بخشی از Squiz مسئولیت اجتماعی می گویند این شرکت ، Squiz در پیشتاز تورم جنبش در میان کسب و کار برای قرار دادن هدف جلوتر از سود.

برای الیزابت Soubelet آن همه آغاز شد و با شرم. او خرید سیب در 64-کیسه, خانواده, بسته, او به یاد می آورد “و بچه های من شد و به پایان رساندن آنها را در 14 ثانیه و تخت” و سپس پرتاب آلومینیوم-صف ظروف پلاستیکی دور.

“من در امریکا در دهه 70 و 80 در اوج سطل زباله,” او می گوید. “من فکر کردم این یکی از چیزهایی است که من می تواند انجام دهد بهتر است.”

او حاضر و متوجه شد که تمام کیسه های قابل استفاده مجدد از چین آمد. که خوب بود; او نمی خواهم این ایده از خرید چیزی است که ممکن است ساخته شده در یک استثماری تولیدی با فقیر و کنترل محیط زیست 5000 مایل دور. بد برای این سیاره است.

بنابراین او تصمیم گرفت به را خود او و با او تاجر شوهر مجموعه ای در مورد ایجاد یک شرکت با یک ماموریت ساده است: کمک به مردم در کاهش ضایعات با استفاده از این شرکت قابل استفاده مجدد بوکس, شوخی با تزئین راحت حیوانات عجیب و غریب.

اما Squiz همچنین دارای یک چشم انداز گسترده تر از آن هدف نیکولا توضیح می دهد. “ما می خواهیم برای ساخت یک سازمان است که مراقبت را برای مردم به طور کلی – و مشتریان و کارکنان ما تامین کنندگان و محیط زیست است.”

که همیشه آسان نیست.

به طوری که برای نگه داشتن این شرکت کربن نور و برای تحقق هدف های اجتماعی Squiz بایست خود را بسته بندی و اعزام به محلی غیر انتفاعی به کارگیری فکری افراد معلول. سال گذشته که به معنای برخی از وقت گیر و پر هزینه mix-ups اما Squiz فروش مدیر Virginie بارتولی که صرف هفته در بسته بندی مرکز مرتب سازی همه چیز از کشف یک پوشش نقره ای.

“من نمی دانم که خیلی در مورد افراد معلول اما من متوجه شدم زمانی که من در کار وجود دارد که هر کس حق دارد کار می گوید:” خانم بارتولی. “این کار من انجام شده و من بیشتر انسان در برخی از راه.”

Squiz اصرار دارد که تمام محصولات خود را’ قطعات باید ساخته شده و مونتاژ شده در اروپا, به اروپا استانداردهای کار. “ما موضع می گوید:” سوفی امان رئیس بازاریابی و نامزدی. کارگران اروپا گران هستند او می داند “اما برای ما خط پایین این است که نه اولویت.”

هنوز هم چه تمام برای مراقبت از محیط زیست کارمند پردازش اصرار که تمام مواد قابل بازیافت بود آیا به خط پایین ؟ فقط آن چقدر افزایش هزینه هر واحد?

“این سوالی است که همواره مرا دیوانه” الیزابت splutters. “چه می خواهید تماس بگیرید و پایه هزینه ؟ چین قیمت ؟ شما تنها می توانید بگویید ‘واقعی’ قیمت هنگامی که شما در اضافه کردن آسیب به مردم و سلامت به این سیاره است.”

Squiz تا به حل و فصل در یک قیمت از $5.50 به صورت یک کیسه استفاده می شود طراحی شده حداقل 50 بار. فروش افزایش یافته است 40 ٪ در سال در سال به عنوان شهرت این شرکت برای عدالت گسترش یافته است.

که شهرت شده است سمان توسط Squiz’ گواهینامه به عنوان یک “B Corporation” (B مخفف سود) توسط یک سازمان مستقل است که به اعتبار عملکرد شرکت به عنوان پایدار و اخلاقی سازمانی.

3000-plus B سپاه در سراسر جهان که شامل بن و جری و عمومی-دنده تولید کننده پاتاگونیا از نظر قانونی موظف به در نظر گرفتن تاثیر شرکت های بزرگ تصمیم گیری های خود به کارگران و مشتریان و تامین کنندگان و جامعه و محیط زیست است. آنها خود را به عنوان پیشتاز “کسب و کار به عنوان یک نیروی خوب” یک راه بهتر از در حال اجرا داری که منافع طیف وسیعی از ذینفعان نه فقط سهامداران.

و هیچ آوازی قهرمان “به خوبی انجام می دهند با انجام خوب” از پل Polman.

ساخت سرمایه داری پایدار

آقای Polman یک پر انرژی و پر حرف هلندی صعود از نردبان شرکت ها در پراکتر و گمبل برای 27 سال است. اما او ساخته شده نام خود را به عنوان رئیس یک رقیب کالاهای مصرفی, غول, Unilever, انگلیسی-هلندی شرکت که دارای مارک های جهانی مانند Hellmann s کبوتر و لیپتون چای.

آن وجود دارد تا زمانی که او کار خود را در سال گذشته که او پیشگام ذینفعان مدل های چند ملیتی سرمایه داری.

در ابتدا او خشم سرمایه گذاران هنگامی که او در زمان بیش از در سال 2009 با امتناع از ارائه سنتی سه ماهه سود پیش بینی که در آن تحلیلگران مالی تکیه و اصرار بر مصرف دراز مدت از نظر عملکرد شرکت. Unilever سهام کاهش یافت 10٪.

سپس آقای Polman احساس خطر آنها را حتی بیشتر با اختصاص پول و توجه به چیزی که او به نام Unilever زندگی پایدار طرح که شامل همه نوع از پروژه ها که به نظر می رسید harebrained در آن زمان است.

او متعهد Unilever خواهد خرید همه آن مواد خام کشاورزی از منابع پایدار تا سال 2020. (در واقع آن توانسته است به آمار 70 درصد.) او اعلام کرد بلند پروازانه بهداشت شخصی هدف در کشورهای در حال توسعه راه اندازی شستن دست برنامه ها برای کودکان و نوجوانان و ساخت و ساز از 30 میلیون توالت.

“هر Unilever با نام تجاری تا به حال یک ماموریت اجتماعی و یک هدف” Polman به یاد می آورد.

کوین Wolf/AP/فایل

Unilever, یک شرکت چند ملیتی کالاهای مصرفی بوده و در خط مقدم حرکت کسب و کار به یک هدف اخلاقی. آن زندگی پایدار طرح راه اندازی نه سال پیش نیاز به مدیران شرکت به دنبال فراتر از آن سود می گوید: سابق مدیر عامل Unilever پل Polman که با ایده آمد.

ساخته شده است که این اعتماد است که به ویژه مهم برای مصرف کننده محصول شرکت که برای تصمیم گیری سرنوشت هر شرکت است. و یک مطالعه جهانی در اوایل سال جاری یافت می شود که مسائل اخلاقی مانند صداقت هستند سه برابر بیشتر مهم است به مردم از شایستگی وقتی که می آید به اعتماد به یک شرکت است.

برای Unilever این همه پرداخت می شود. این شرکت به همراه داشت 290% سهامداران بازگشت بیش از آقای Polman را دهه در راس او با افتخار می گوید. “توسعه در دستور کار است که یک کسب و کار را در دستور کار خود” او اصرار دارد. “آن را ندارد به یک معاوضه.”

بازارهای مالی هنوز هم تا حدودی مردد او می گوید: “اما سرمایه گذاران شروع به از خواب بیدار.”

BlackRock, بزرگترین شرکت مدیریت دارایی در جهان دست زدن به 7 تریلیون یک مورد در نقطه است.

او در سال 2019 سالانه نامه به سران شرکت هایی که بلکراک سرمایه گذاری در, مدیر عامل لری فینک خواست آنها را به شناسایی و بیان خود را در شرکت های هدف. در این سال او اعلام کرد که بلکراک را فعالانه مدیریت وجوه دیگر نمی خواهد به سرمایه گذاری در شرکت هایی که مشتق بیش از 25 درصد از درآمد خود را از زغال سنگ حرارتی.

“ما راه رفتن به دور از کسب و کار که هدف ما باور نمی کنیم به خصوص قانع کننده است یا خواهد اطمینان حاصل شود که این شرکت خواهد شد در اطراف برای یک مدت زمان طولانی” توضیح می دهد که بلکراک سخنگوی Ryan اوکیف.

در همین راستا رئیس بزرگترین دارایی صاحب دولت ژاپن را صندوق سرمایه گذاری بازنشستگی هشدار داد در نامه سرگشاده ای در اوایل این ماه که “شرکت هایی که به دنبال به حداکثر رساندن درآمد شرکت ها بدون توجه به تاثیر آنها بر سایر ذینفعان و … سرمایه گذاری جذاب نیست اهداف ما است.”

چنین اظهارات کشیده اند اتهام “هدف شویی”; و فعالان هنوز در انتظار برای دیدن هر گونه تغییر در رفتار هر یک از شرکت هایی که امضا شده در سال گذشته به کسب و کار میزگرد را اعلام تعهد به “همه ما سهامداران.”

“که فقط یک بیانیه می گوید:” اندرو وینستون که تحریم های کسب و کار در پایداری. “آن را نمی کند در واقع مرتکب این شرکت ها بیشتر از هر چیزی و از آن باقی مانده است دیده می شود که چگونه آنها آن اعمال می شود. اما آن را نمادین مهم است و آن را آغاز کرده است یک بحث است.”

در حال حاضر آنها باید از قرار دادن پول خود را که در آن دهان خود می گوید: آقای Polman. و او فکر نمی کند که آنها باید ترس برای ایجاد یک مسیر جدید برای سرمایه داری. این ارقام به نظر می رسد بازگشت او: در حال حاضر بازار سهام تار و مار, ESG بودجه (با تمرکز بر محیط زیست, اجتماعی و اداره امور سرمایه گذاری) باید عملکرد بهتری نسبت به همسالان خود.

“ده سال پیش من آنچه من به عنوان یک عمل و ایمان و” آقای Polman می گوید. “اما در حال حاضر وجود دارد کاملا بسیاری از حقایق نشان می دهد که هدف محور دراز مدت و ذی نفعان شرکت های که احترام مردم و سیاره دیدن بهتر عملکرد کسب و کار.

“شرکت هایی که انجام تمام این آماده خواهد شد برای آینده. بقیه را تبدیل به دایناسورها.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de