یک درس برای رئیس: چگونه به یک بحران شخصی عمومی

در حالی که بسیاری از مدیران اجرائی باید به اندازه کافی بر روی صفحه خود را مرور coronavirus همه گیر هارون مارشال از Keyrenter چهره عوارض اضافه شده: نبرد او با مرحله چهار سرطان روده بزرگ است.

عکس: لیندسی D’Addato برای وال استریت ژورنال

جهان مدیران ارشد در حال دست و پنجه نرم کردن با چگونه به حرکت از یک بیماری کشنده, دولت, دستور خاموش شدن ناگهانی و بحران اقتصادی. همه مبارزات خود را کمی متفاوت, اما آنها به تصویب رسید و برخی از رایج تکنیک های مقابله ای.

مدیران اجرائی به من بگویید آنها صحبت روزانه با مربیان و اعضای هیئت مدیره و بالا lieutenants در مورد درس های آموخته شده. بسیاری گرفته اند پرداخت کاهش سیگنالینگ آنها می تواند درد. چند در حال برنامه ریزی برای زندگی پس از Covid-19.

آن را با ارزش به یاد داشته باشید هر چند که هر بحران همان است. زندگی گاهی اوقات می اندازد ترین اسکریپت و برنامه ریزی مدیران یک چالش برای آن وجود ندارد و مرتب طرح. وجود ندارد بسیاری از مطالعات موردی و یا نظر سنجی در مورد چگونه برای عموم سرب از طریق تراژدی شخصی.

هارون مارشال, 44 ساله و پدر سه بنیانگذار Keyrenter مدیریت اموال و شش ماه حذف از مرحله چهار سرطان روده بزرگ تشخیص است.

در حالی که بسیاری از مدیران اجرائی شده اند مرور coronavirus آقای مارشال اتحاد جدولها کاملا متفاوت سفر. در ماه نوامبر پزشکان به او شانس زنده ماندن طولانی مدت. این بدان معناست که او ممکن است هرگز راه رفتن دختر خود را پایین راهرو و یا کمک به فرزندان خود شروع یک کسب و کار است.

این همچنین بدان معنی است که آقای مارشال اهداف را Keyrenter با میلیون ها دلار از اموال تحت مدیریت و بزرگتر و بیشتر سود ممکن است به ملاقات بدون او.

او گفت که او را “مبارزه مثل جهنم” برای دیدن دختر خود ازدواج منجر فرزندان خود را از طریق کارآفرینی و اجرای کسب و کار برای سال آمده است. اما آن را به دور از تضمین شده است که او را برنده این مبارزه.

“Covid یک معامله بزرگ نیست به من به دلیل آنچه که من قصد دارم از طریق” او به من گفت شنبه.

Keyrenter مدیر عامل شرکت آرون مارشال می گوید او آموخته به اولویت بندی و نماینده بهتر است به عنوان او مبارزه با سرطان. “من نیاز به کشف کردن آنچه که مسئله واقعی است و تمرکز بر روی است که او می گوید:.

عکس: لیندسی D’Addato برای وال استریت ژورنال

مدیران اجرائی نیست به طور کلی اعتراف آنها گاهی اوقات می خواهید به حلقه در از یک توپ زیر یک پتو در طول روز کاری هیچ راهنمایی در پایدار 90 دقیقه زوم جلسات در حالی که در درد. آقای مارشال, از سوی دیگر مایل بود به من بگویید که دقیقا همان چیزی است او گاهی اوقات چهره.

جری Colonna سابق سرمایه داری که مشاوره مدیران ارشد به تازگی به من گفت که مدیران اغلب شانه بحران های شخصی—آیا بیماری از دست دادن یک دوست یا شکست تنها به دلیل پیدا کردن همبستگی به نظر می رسد غیر ممکن است. مدیران به راحتی می توانید با خرید این اسطوره را که آنها اتوماتیک قادر به حل هر مشکل است.

زمانی که اپل وارز. بنیانگذار درگذشت در سال 2011 افسانه ای مشکل حل چپ پشت یک مثال از آنچه که اتفاق می افتد زمانی که یک رهبر کاریزماتیک است که مانع از بحران اقتصادی که نمی تواند حل شود با یک whizbang محصول یا استراتژی مدیریت. والتر آیزاکسون آقای مشاغل شرح حال را گفت: “60 دقیقه” چگونه ناراحت کننده مبارزه با سرطان ساخته شده موضوع خود را.

“او در تلاش برای انکار آن به خود و به” آقای آیزاکسون گفت. آقای مشاغل مقاومت از عمل جراحی بعد از اینکه تشخیص داده و سپس به رهبری مردم را به باور او درمان شد و حتی به عنوان گسترش سرطان به کبد. “این یک مشکل است البته.”

به اشتراک گذاری افکار خود را

هنگامی که ‘باز-کتاب” رویکرد مناسب برای یک رهبر است ؟ هنگامی که آن را نه ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

آقای مارشال می شود چه آقای شغل از طریق رفت.

“شما نمی خواهید به کارکنان خود را که نگاه کردن به شما به عنوان یک رهبر برای دیدن شما رنگ پریده و به دنبال پیر و شکننده است,” او گفت:. چگونه می توانم به شما منجر شود که همکاران در حال تعجب اگر شما در حال رفتن به زندگی می کنند; اگر شرکت زنده خواهد ماند; اگر شما آنها را گفتن تمام حقیقت است ؟

اما آقای مارشال نیز پذیرای این مسیر گرفته شده توسط big-نام مدیران اجرائی که راحت تر اذعان بیماری است.

JPMorgan Chase & Co. مدیر عامل شرکت جیمی Dimon گفت: کارمندان در سال 2014 او مبتلا به سرطان گلو. یک رهبری موقت طرح گذاشته شد وضعیت خود را بهبود به روز رسانی به موقع.

Marriott International, Inc. مدیر عامل شرکت آرن Sorenson تشخيص با سرطان لوزالمعده یک سال پیش فاش موضوع در روز. او آشکارا مورد بحث چگونه آن را تحت تاثیر خود سلامت و عملکرد شغلی.

“شما باید به صورت آن گفت:” آقای مارشال پینوشت: چقدر سخت آن را به پیوستن به همسر خود در یک اتاق کنفرانس به اطلاع کارکنان سه هفته پس از گرفتن تشخیص خود. “آنها در حال رفتن به رشد بیشتر نگران و نا امید تر اگر شما نمی کنند.”

باز-کتاب رویکرد به بد اخبار شخصی است که به عنوان سخت به عنوان آن قابل تحسین است. آن زمان Sheryl Sandberg, Facebook, Inc.’s افسر ارشد عامل یک سال به عموم آدرس شوهرش حمله قلبی کشنده. در سخنرانی خود در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی 2016 شروع او جنگیدند اشک او به عنوان توصیف مبارزات خود را با غم و اندوه و احساس بی کفایتی.

او در مورد صحبت ریختن خودش را به کار می کنند اما احساس غم و اندوه خود را تابو بود. خانم سندبرگ گفت: احساس تنهایی می تواند به عنوان چالش به عنوان برخورد با از دست دادن.”زمانی که مردم نمی گویند هر چیزی در آن احساس منزوی; این احساس وجود دارد یک فیل بزرگ پس من در اطراف است.”

صدفی ایبچ مدیر عامل شرکت مینیاپولیس تشک ساز خواب شماره Corp. نیز شوهرش را از دست داده در حالی که رهبری یک شرکت است. در سال 2017, او در سال آخر یک کسب و کار طرح تحول زمانی که جورج ایبچ درگذشت پس از 18 ماه مبارزه با سرطان ،

بیشتر از کسب و کار

  • شرکت های بزرگ امریکا را دستکمگرفتهشده نوآوری استراتژی: 3M 15% قانون مارس 15 سال 2020
  • Coronavirus پیچیده Airbnb اهداف 5 مه سال 2020
  • پایداری شد شرکت های بزرگ امریکا است Buzzword. این بحران تغییر است. مه 1 سال 2020
  • Panera را راهرو مواد غذایی? برقی وانت برای آمازون ؟ تنوع گشت. آوریل 24 سال 2020

“من به طور کامل درگیر در جنبه های این شرکت و من هم سرپرست برای شوهر من” او به من گفت شنبه. توانایی خود را به compartmentalize وظایف و باز در مورد تاثیر این فاجعه کشیده خود را از طریق. او یاد گرفته بود بیشتر آمرزنده و سپاسگزار و همدلانه است.

آقای مارشال بهداشت و درمان رو به بهبود است و پزشکان حتی ذکر “C کلمه,” او گفت: با اشاره به او را به طور بالقوه در حال درمان می شود. این به او بیشتر خوش بینی پس از ماه از شیمی درمانی گیاهی و غذا خوردن پر هزینه و گسترده طرح درمان ها و ساعت ها تحقیق بر درمان است.

“من بهترین رئیس, من می توانم اعتراف کنم که او گفت:” اما او مجبور شده است به رشد به عنوان یک رهبر. به طور معمول یک معتاد که رشد بیش از حد دیگران او تا به حال به استخدام مدیریت مربیان برای کارکنان و ایجاد یک طرح جانشینی با او از بنیانگذاران.

“من با اعضای تیم قدرت بیشتر و استقلال,” او گفت:. تا حدی به این دلیل که او با قرار دادن همه چیز در چشم انداز و بخشی از دلیل بسیاری از روزها مصرف ساعت از درمان است.

او همچنین قرار دادن وقایع در تقویم به طوری که او “چیزهایی که من می تواند به جلو نگاه به.” او رزرو Tony Robbins, انگیزه, کارگاه آموزشی برای دسامبر. نیز وجود دارد که آخر هفته jaunts به دیزنی لند و خانواده برای تعطیلات به هاوایی برنامه ریزی شده پس از Covid محدودیت های بلند.

بحران شخصی به او کمک کرده مقابله با 15.5% چشم انداز مثبت در تخلفات در ماه آوریل و دیگر بیماری همه گیر مرتبط با مشکلاتی که مواجه Keyrenter. او در یک مرکز درمان در, رنو, Nev. هنگامی که او از بنیانگذاران نام در اواسط ماه مارس برای گفتن کارکنان مورد نیاز برای شروع به کار از خانه.

“گفتم جهنم هیچ از آنها باقی می ماند در دفتر,'” او به یاد می آورد در طول چت ما. “سپس من در مورد آن فکر و متوجه شدم آن چه واقعا مهم است؟’ مهم نیست.” او سپس گفت: هر کس به همه چیز آنها نیاز به کار از خانه برای ماه ها از جمله میز و صندلی.

“من نیاز به کشف کردن آنچه که مسئله واقعی است و روی آن تمرکز کنید.”

که حکمت برای حتی سالمترین رهبران در میان ما.

نوشتن به John D. Stoll در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>