Rani و Abhay انفجارپس از اتمام کارشناسی ارشد در بهداشت عمومی در دانشگاه جانز هاپکینز مشغول به کار در پایین آوردن نرخ مرگ و میر نوزادان (ماه) در Gadchiroli ماهاراشترا با ایجاد یک صفحه مبتنی بر بسته از نوزادان, مراقبت از عمل روت زنان ایجاد کرد. تلاش تولید نتایج. این زن و شوهر به اشتراک گذاشتن ایده های خود را با Rema Nagarajan:

چگونه می توانید ماه بیشتر آورده می شود?

AB: برای پایین آوردن ماه بیشتر از 21 (در هر هزار تولد زنده) بیشتر خواهد شد نیاز به تکنولوژی و بستری شدن در بیمارستان به خصوص برای قبل از مدت نوزادان است. حدود 5 درصد از نوزادان متولد شده قبل از مدت و نیاز به تخصصی مراقبت های ارائه شده در ویژه تازه متولد شده مراقبت های ويژه در مناطق روستایی و یا بیمارستان های منطقه.

چگونه می تواند اتفاق می افتد که با کمبود پزشک در مناطق روستایی هند ؟

RB: به جای کمبود آن نابرابر توزیع پزشکان. پزشکان متمرکز در مناطق شهری وجود دارد اما یک نیاز بزرگ برای آنها در مناطق روستایی است. ما باید حداقل رساندن نیاز برای پزشکان. ما در نظام سلامت است دکتر-وابسته است. بخش بزرگی از بهداشت و درمان کار واگذار می شود.

AB: هدف ما این است که به یک پزشک در هر روستا است. هدف ما این است که ‘aarogya swaraaj’. بهداشت آزادی در هند نه وابستگی به پزشکان. ما نیاز به حداقل رساندن بیماری و می دانم که چگونه به نماینده نقش به جوامع است.

اما پزشکان به شدت مخالف واگذاری سلامتی بیشتر وظایف را به جامعه کارگران است.

AB: بله آنها حتی نمی خواهد اجازه می دهد ayurved پزشکان آموزش داده می شود. اما وجود دارد هیچ جایگزینی برای واگذاری. متخصصان پزشکی در سراسر جهان سازماندهی می شوند. پزشکان به عنوان یک گروه سازمان یافته هستند و تقریبا به عنوان بد به عنوان نظام کاست در هند.

آموزش جامعه کارگران بیشتر مقرون به صرفه است. یک جامعه کارگر است برای قرار دادن در 12 ساعت کار در هر روز در یک 1,000-قوی ایجاد کرد برای انجام موثر کار می کنند. که به معنی دو سلامت کارگران است. البته منابع را باید افزایش یافته و به استخدام آموزش و پرداخت این کارگران است. ما نمی توانیم این کار را انجام اگر ما اختصاص تنها 1.2 درصد از تولید ناخالص داخلی در سلامت – در میان بالاترین در جهان است. سرمایه گذاری در سلامت جامعه را به بزرگترین سود سهام. ما کار خود و تحقیقات دیگر هم نشان داده است که وجود دارد بیشتر است بازگشت هر روپیه صرف جامعه کارگران نسبت به پزشکان است. علاوه بر این پیشگیری به ویژه برای بیماری های غیر واگیر [NCDs] که تشکیل بزرگترین سهم از ما, بار بیماری بهتر است انجام می شود در سطح جامعه.

شما ببینید جامعه کارگران به عنوان داوطلب. اما معتبر سلامت اجتماعی فعالان (Asha) تقاضا می شود به رسمیت شناخته شده به عنوان کارگران با دستمزد عادلانه.

AB: ما فکر سلامت جامعه کارگران که از جامعه و پاسخگو به آن است. یک سیستم می تواند ابداع شده اند که در آن 50 ٪ از حقوق و دستمزد او را از گرم sabhas.

زمانی که دولت شروع آشا برنامه آنها در زمان برخی از عناصر را از ما اما تمرکز بر کنترل بیش از آشا. این واقعیت است که حدود 60 درصد از خانواده های روستایی باید گوشی های تلفن همراه می تواند مورد استفاده قرار گیرد خلاقانه. اما گوشی های تلفن همراه دیده می شود به عنوان یک راه برای کنترل جامعه و سلامت کارگر. دولت می خواهد آنها را به ارسال داده ها هر شب به مدیریت اطلاعات سیستم [اشتباه]. این است همه چیز در مورد centralising اطلاعات و کنترل است. آن استفاده شده است می تواند به او کمک کند [Asha کارگر] با تشخیص است که می تواند ساخته شده اند Ashas قدرتمند تر است. به جای آن استفاده می شود فقط برای دیتا و مانیتورینگ و او پاسخگو به اشتباه و نه به جامعه. انسان تعامل بین کارگر سلامت و مردم است مختل شود چرا که از این فن آوری است. آشا است که استفاده می شود مانند چند منظوره کارگر انجام همه چیز را مانند نظرسنجی برای TB برنامه ، بنابراین او نمی تواند تمرکز بر کار او قرار است به انجام. آنها درمان او را مانند یک دولت کارگر اما می خواهم به مانند یک داوطلب است.

آنچه می تواند انجام شود در حال حاضر ؟

AB: از آشا برنامه است که تقریبا دو دهه ، مرگ بازیگران است. بهتر است برای ارتقاء آشا به ANM [کمکی پرستار ماما]. دولت می تواند شناسایی 50 درصد از Ashas به آموزش به عنوان ANMs. Ashas خواهد شد به سمت بالا تحرک و آرمان خود را به تبدیل شدن به کارمندان دولت انجام خواهد شد. پس از آن دولت باید ایجاد یکی دیگر از کادر بهداشت جامعه کارگران است. به هر حال یکی از آشا کافی نیست. وجود دارد می تواند به سلامت جامعه کارگران برای هر 1000 نفر جمعیت است.

RB: برای کاهش مخارج بهداشتی اولیه در مراکز بهداشتی و درمانی باید اوراق. پزشکان باید نقل مکان کرد تا از PHCs به بیمارستان های روستایی/ جامعه مراکز درمانی و بیمارستان های منطقه. یک زن به دنبال بهداشت و درمان ارسال شده است از یک sub-مرکز بلور فوتونی و از آنجا به روستایی در بیمارستان و به بعد. بهتر است برای انتقال مستقیم از زیر مرکز به روستایی در بیمارستان تقویت بیشتر متخصصان است. پول بیش از حد است که هدر رفته در ساختمان و زیرساخت های PHCs که در واقع هیچ چیز اتفاق می افتد وجود دارد.

AB: وجود بزرگ بیکاری جوانان. دولت می تواند در معرفی دوره های فنی و حرفه ای در کلاس نهم یا X سطح به آموزش افراد جوان به عنوان سلامت کارگران است. آنها می تواند انجام معجزات در ترویج شیوه زندگی سالم حمایت از استراتژی های پیشگیرانه مانند کاهش وابستگی به توتون و تنباکو ، پیشگیری بهتر از درمان مادام العمر در مورد NCDs.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im