کنیا زن پنل خورشیدی پشتیبانی از یک جامعه در مستند

Gakunga, کنیا

زمانی که Lucyline Wanja سیلاس نصب 12 ولت واحد برق خورشیدی در خانه خود را برای کمک به تحصیل کودکان در شب کمی می دانم که او به این امر ضروری تبدیل شده به او و همسایگان در Gakunga روستا مرکزی کنیا, در این بیماری همه گیر کوروناویروس.

خانم Wanja یک کارگر مزرعه گفت: او تا به حال ساخته شده است هر گونه پول از کشور مستند آغاز شده در مارس اما خورشیدی فتوولتائیک (PV) واحد او خریداری شده در ژانویه یعنی او دیگر نیاز به خرید نفت سفید برای lamplight.

و او نیز می تواند کمک به دیگران در منطقه که بدون برق و یا به دلیل گسل بر خطوط برق در سراسر کشور به دلیل باران های سنگین پس از ماه مارس و یا به دلیل آنها نمی تواند پرداخت صورتحساب خود را پس از از دست دادن شغل خود را در طول بیماری همه گیر.

“همسایه ها که در حال تجربه خاموشی در حال حاضر به من به طوری که من می تواند شارژ تلفن های خود را برای آنها را برای هزینه,” او گفت:, و اضافه کرد که آنها با پرداخت 20 تا 50 کنیا شیلینگ ($0.19-0.46).

“هیچ پول وجود دارد خارج وجود دارد. من نمی دانم آنچه که من می تواند با استفاده از به خرید نفت سفید اگر من تا به حال نصب این خورشیدی واحد.”

با آب و هوا و تاثیر اقتصادی COVID-19 ياوه بسیاری از کنیایی به تاریکی منابع جایگزین انرژی به طور فزاینده ای مهم است – حتی برای خانواده های متصل به این شبکه گفت: پاملا Mukami Njeru جامعه بهداشت داوطلب در مرکزی Mt. کنیا منطقه است.

یکی در 4 کنیا – عمدتا در مناطق روستایی – لازم نیست که دسترسی به برق است. کسانی که صورت هزینه های بالا و مکرر خاموشی با توجه به غیر قابل اعتماد عرضه است.

به عنوان موارد از رمان coronavirus همچنان به صعود در کنیا عدم اعتماد قدرت می تواند یک ماده از زندگی و مرگ گفت: خانم Njeru که کار شامل گرفتن بیماران مبتلا فوری مشکلات بهداشت و درمان و از بیمارستان.

“بدون منبع قدرت خانواده ها در مواجهه با شرایط اضطراری قادر به نگه داشتن تلفن همراه خود را متهم به تماس با ما. این است چگونه خورشیدی واحد است که می تواند تامین برق در تمام طول روز و شب می تواند صرفه جویی در زندگی,” او گفت: تامسون رویترز پایه و اساس است.

در اوایل ماه مه کنیا دچار خاموشی در سراسر کشور که حدود شش ساعت به طول انجامید و زیر ماه بیش از 20 شهرستان از دست رفته برق برای حدود 10 ساعت است.

برنارد Ngugi مدیر عامل کنیا قدرت و روشنایی شرکت به خبرنگاران گفت: در ماه ژوئن که خاموشی نتیجه کار در حال انجام توسط این شرکت به جای آسیب خطوط برق و یا برای ارتقاء شبکه برای اتصال مشتریان جدید است.

آهسته مسیر خورشیدی

خانم Wanja امیدوار بود به یکی از آنها. او را برای اعمال یک اتصال برق در سال 2016 اما مقامات محلی گفت: برنامه خود را پایین تبدیل شده بود چرا که او زندگی می کردند بیش از حد از جاده اصلی.

نگران این چراغ نفت سوز او برای روشنایی استفاده می شود می تواند باعث آتش سوزی و یا گازهای سمی خواهد به او آسیب برساند سلامت فرزندان او تصمیم گرفت برای قرار دادن برخی از صرفه جویی به خرید یک سیستم خورشیدی.

در حال حاضر او دارای قدرت از طریق خاموشی او موجب صرفه جویی در دلار یک هفته او استفاده می شود به صرف بر نفت سفید و فرزندان او می تواند با خیال راحت مطالعه, او گفت:.

“گاهی اوقات من حتی قلع لامپ برای استفاده در آشپزخانه ترک فرزندان من در تاریکی. اما در حال حاضر من نمی باید به دلیل وجود روشنایی خورشیدی در آشپزخانه من,” خانم Wanja گفت.

اگر بیشتر کنیا روشن به خورشیدی این حرکت همچنین می تواند کمک به جلوگیری از تغییر آب و هوا با توجه به یک سال 2018 گزارش توسط موسسه محیط زیست استکهلم آفریقا محققان.

جایگزینی دودی سوخت از جمله نفت سفید و چوب و زغال چوب با انرژی خورشیدی می تواند کمک به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در کنیا توسط 1.8 megatonnes از دی اکسید کربن تا سال 2030 معادل آن گفت.

در سال 2015 کمتر از 1 ٪ از کنیا برق آمد از انرژی خورشیدی با بیشترین تولید شده از سوخت های فسیلی و آبی و انرژی زمین گرمایی – اما این کشور دارای پتانسیل به فشار است که به بیش از 7 درصد در سال 2030 این گزارش اضافه شده است.

محققان مرتبط آهسته جذب انرژی خورشیدی به بالا هزینه های سرمایه گذاری در سال های اخیر اشاره کرد که در صف مقابل هزینه های درگیر در تولید یک کیلووات انرژی از خورشیدی بیش از سه بار به عنوان بسیاری به عنوان کسانی که برای آبی.

“ما باید به راه حل است و ما باید از این فن آوری است. اما نکته مهم این است که به پوسته پوسته شدن این طوری که تولید انرژی تجدید پذیر می تواند ارزان تر در آفریقا” گفت: Mbeo Ogeya یکی از نویسندگان این گزارش.

دسترسی رو به افزايش است

استفان Nzioka معاون مدیر انرژی های تجدید پذیر در کنیا وزارت نفت و انرژی گفت: هزینه های انرژی خورشیدی در حال سقوط است.

یک گزارش منتشر شده در ماه ژوئن بین المللی انرژی های تجدید پذیر آژانس به ذکر است که هزینه ابزار در مقیاس PV خورشیدی کاهش یافته است بیش از 80 درصد بین سال های 2010 و سال گذشته است.

“ما در حال تشویق فن آوری های انرژی های تجدید پذیر و [خود را] انتشار, اما همچنین ترکیب mini-شبکه های با انرژی خورشیدی سیستم های PV گفت:” آقای Nzioka اضافه کرد که دولت در حال حذف وظیفه واردات محصولات خورشیدی.

هریت بره مدیر عامل شرکت انگلیسی آب و هوا, موسسه خیریه, pussy licking, شورتی, به نام, برای سرمایه گذاران, دولت و خیریه گروه برای ایجاد یک $35 میلیون صندوق برای حمایت از جامعه مبتنی بر انرژی پاک کسب و کار در طول COVID-19 شیوع به عنوان مشتریان به مبارزه پرداخت.

“خارج از شبکه خورشیدی ارائه می دهد یک راه نجات برای حدود 470 میلیون نفر, نگه داشتن چراغ و تجهیزات کار در بهداشت و درمان امکانات کسب و کارهای کوچک و خانواده” او در بیانیه ای گفت در اوایل این ماه.

“اما برخی از انرژی پاک کسب و کار در معرض سقوط و بدون پشتیبانی برای دیدن آنها را از طریق همه گیر.”

خانم Wanja گفت: پرداخت هفتگی او باعث می شود او خورشیدی واحد کار کردن در 55 کنیا شیلینگ در روز است.

در عین حال در حالی که دولت در حال حاضر کاهش coronavirus مستند او هنوز هیچ کار – به طوری که حتی کوچک اما ضروری هزینه اثبات بیش از حد.

“بخش عمده ای از درآمد ناشی از انجام مشاغل, اما در حال حاضر هیچ کدام وجود دارد به دلیل COVID-19. من نمی تواند استطاعت به پرداخت هزینه روزانه. ما نیاز به کمک” او گفت:.

این داستان گزارش شده توسط بنیاد تامسون رویترز.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, مانیتور حذف کرده است paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net