هیمالیا تهدید بافندگی: می تواند پکن پرخاشگری را در دهلی نو دریافت آن با هم عمل می کنند و خار یک رنسانس?

در سفر به کره جنوبی چند سال پیش از من خواسته ارشد سامسونگ اجرایی بود که او نیز در خدمت دولت چه ساخته شده خود را در کشور افزایش می یابد به وضعیت جهانی اول زمانی که 60 سال پیش از آن بود درست مثل هند – توسعه نیافته و کشاورزی. او ruminated برای یک دقیقه و سپس پاسخ آن را جنگ کره از 1950-53 – که تا به حال زمین شناسی اثر در کره جامعه و در طی آن سرمایه سئول تغییر دست چهار بار – که تبدیل نگرش کره اجتماعی و نخبگان سیاسی.

چاد کرو

در عین حال هند همیشه هیمالیا به عنوان راحت جسمی و روانی مانع دفع هر گونه حس قریب الوقوع بحران وجودی این احساس ممکن است به عنوان یک جوان ملت است. پاکستان می تواند در مقابله با هند چموش همسایه نیز فقیر و کشاورزی با کمتر از یک ششم هند جمعیت.

ما اما در مواجهه با وضعیت جدید امروز. چین ساخته شده گام های غول پیکر در توسعه و قدرت نظامی است و در حال حاضر در حال توسعه حالت – به عنوان نخست وزیر نارندرا نشان داد زمانی که او صحبت می کرد به jawans را در یک سفر به لاداخ در جولای 3. مودی را صریح بیان در آن مناسبت و پس از آن تصمیم به جلو و پلاگین در 59 چینی, برنامه, بود, تغییر طراوت از کمرنگ جلوه دادن چین تهدید – حتی به عنوان سرخپوستان جیغ imprecations در پاکستان است که در حالت پیش فرض ما تفکر استراتژیک است.

پکن که می خواهد به bestride آسیا مانند یک غول است که داشتن رفتن در هیمالیا سد که تاکنون به دهلی نو آن احساس امنیت. این درست است که مانع شکسته شده در سال 1962 زمانی که چینی ها اسیر آروناچال پرادش – اما نقض ثابت لغزش به عنوان آنها به سرعت در حال عقب نشینی. این بار اما پکن نمی خواهد در یک عجله به عقب نشینی – میزان دائمی زیرساخت ها و بی سابقه ای بسیج از نیروهای مسلح خود را در طول لاک نشان می دهد این. علاوه بر این, آن را تا به انتظارنشسته بودند تا آن تراشه به درستی. در حالی که مودی سخنرانی در Ladakh صحبت از مسیر توسعه به عنوان مخالف به توسعه طلبی چین در واقع دارای چهار نعل پایین سابق راه در چهار دهه گذشته.

من به عنوان استدلال در این ستون به تازگی (‘یک جنگ سرد جدید?’, مه 21), پکن چشم انداز است که به طور قابل توجهی متفاوت از غرب (یا هندی) یکی است که در آن هرگز بر این باور بودند که جنگ سرد به پایان رسید و با سقوط دیوار برلین در سال 1989. این ارائه آن را با یک حس ضرورت وجودی (نه بر خلاف کره جنوبی یک) به عنوان جاه طلبی را مساوی و در نهایت پیشی بگیرد ما سوار آن برای نوسازی به سرعت در حال. پکن را ندارد شوروی دبیر اول (بعد از لیگ برتر) نیکیتا خروشچف اشتباه علنا تهدید غرب “تاریخچه است که در کنار ما خواهد دفن شما!” اما این مسیر را آغاز کرده است.

با هیمالیا مانع اقدام به عنوان یک روانی کوسن هند در ضمن plodded همراه در یک insular, حباب, کافی نزد خود است. هند و چین شد و تقریبا در همان سطح اقتصادی در سال 1980 اما در حال حاضر چین پنج برابر غنی تر است. آن بوده است استدلال کرد که هند مشکل این است که بیش از حد دموکراسی است. با توجه به آخرین رتبه بندی از آزادی انسان شاخص اما هند در رتبه یک پست 108th در آزادی شخصی و 94 در آزادی انسان در میان 162 کشور ، با توجه هند به تنوع بسیار زیاد تضعیف دموکراسی بیشتر خواهد بود معادل تضعیف یکپارچگی جمهوری خود را. خوشبختانه مشکل نهفته است نه در حد دموکراسی اما نه در حد بوروکراسی – با وعده 1991 اصلاحات petering را در طول دهه گذشته یا بیشتر.

دو چیز آشکار در مورد پست-Covid طبیعی است. اولین صفحات تکتونیکی جهانی جغرافیای سیاسی در حال تغییر به عنوان غرب در مورد به انتخاب کنید تا فضایی چین پرتاب شده به آن است. دوم اینکه بر خلاف قدیمی جنگ سرد که در آن هند بود یک بازیکن حاشیه ای آن خواهد شد یک خط مقدم دولت در عصر جدید از افزایش رقابت ژئوپولیتیک که بلندی. آن فضای امن رفته است که چین و پاکستان داد تبدیل خواهد شد بسیار بیشتر قابل رویت در تلاش خود را برای محدود هند است. در میان چیزهای دیگر شبح یک دو جبهه جنگ خواهد loom برای آینده قابل پیش بینی قرار دادن بار اضافی در هند آور اقتصاد است.

برای مقابله با این وضعیت جدید اولین گام این است که استراتژیک وضوح. دهلی نو باید دوباره آن را به سمت داخل جهت که شامل یک وسواس با سیاست های داخلی و متوجه باشید که آن را به نقطه اوج رسیده با چین است. برای بازگرداندن تعادل به آن نیاز دارد را به پیش افتادن از چین در نرخ رشد اقتصادی است که به معنی انجام 8-10 درصد سالانه رشد تولید ناخالص داخلی پایدار در حالی که جدا از چین در مناطق استراتژیک مانند مخابرات و قدرت. باید آن را به شدت کاهش نظارتی و اداری کلسترول که نیاز به تعیین خروج از Nehruvian اجماع حاکم بر سیاست های اقتصادی. اعتماد به نفس است که همه حق تا زمانی که ما متوجه است که – مانند رزرو که تضعیف شایستگی آن را با این نسخهها کار بهترین در هومیوپاتی دوز.

دوم اگر هند در خط مقدم دولت در حال حاضر عدم تعهد نمی کنه (به عنوان وزیر خارجه S Jaishankar به درستی نشان داد). هند تمایل به تنهایی مجاز و حتی پاکستان به طور معمول outmanoeuvre آن دیپلماتیک در گذشته است. و در حال حاضر آن را به یک قدرت بزرگ در برابر آن است. به عنوان تحلیلگر استراتژیک C راجا موهان نوشت: اخیرا “که در چین به مراتب قدرتمند تر از همه از آن آسیایی همسایگان به معنای پکن دیگر می بیند که نیاز به بیرون کشیدن, آسیایی, وحدت است.” این Galwan دره درگیری و خطر یک جنگ گسترده تر ارائه دهلی نو با یک نشانه روشن از کسانی که خود را دوستان و دشمنان هستند و به آن نیاز دارد را انتخاب کنید تا هوشمندانه در آن نشانه.

امیدوارم بلندی خارجی تهدید خواهد خراش هند منزوی حباب. اگر آن galvanises هند نخبگان به نوع مدرن رفتار کره جنوبی به نمایش گذاشته زودتر سپس پکن – در پایان – را انجام داده اند دهلی نو یک نفع بزرگ. آن را به ارزش به خاطر سپردن است که کره جنوبی هم نمایاندن بازیگران سایه غول.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im