یک روز بدون زنان ؟ مکزیک اعتصاب در برابر کشتار جنسیتی.

روز یکشنبه ده ها هزار نفر از معترضان عمدتا زنان, مسدود شدن خیابان های شهر مکزیک در یک بنفش-چادری راهپیمایی علیه خشونت مبتنی بر نابرابری و گسترده فرهنگ مردانگی.

اما توسط دوشنبه, خیابان بودند به طرز مرموزی آرام. زنان خانه باقی مانده در یک تظاهرات از آنچه آنها به نام سازمان ملل متحد Dia گناه Nosotras (یک روز بدون ما). وجود دارد و نگرانی رو به رشد بیش از این کشتار جنسیتی رای در مکزیک – که در آن حدود 10 زنان کشته می شوند و تنها 10 درصد از این قتل ها حل شد.

اما برخی از طرفداران دیدن گسترده تر تغییر در فکر است. کشور, اخبار رسانه های در حال بدست گرفتن خشونت جنسیتی بیشتر به طور جدی برای یک چیز.

Viviana مارتینز یک عامل سفر است که پیوست یک روز اعتصاب می گوید آن را به عنوان به طور کامل قابل قبول هنگامی که او جوان بود که پدرش به او بگویید برای رفتن بر روی یک رژیم غذایی و یا ارائه برادران شغل در شرکت خانوادگی در حالی که به او می گوید که این امر می تواند مسئولیت بیش از حد. “این میکرو مردانگی اما می افزاید:” او می گوید. “در بسیاری از فراموش شده چه پدر و مادر ما به ما آموخت.”

Mexico City

در یکشنبه, Mexico City شاهد یکی از بزرگترین تظاهرات در تاریخ ثبت شده. ده ها هزار نفر از مردم بیشتر زنان در راهپیمایی روز بین المللی زنان برای جلب توجه به خشونت مبتنی بر نابرابری و گسترده فرهنگ مردانگی. دریای بنفش-چادری معترضان مسدود شدن خیابان و گسترده پلازا در اطراف این بنای تاریخی به انقلاب ترکیب در این شهر یاد درختان پیچ اناری.

توسط دوشنبه, خیابان بودند به طرز مرموزی آرام. زنان اما از میان رفت.

پس از معترضان به خانه رفت یکشنبه شب آنها را تشویق به ماندن وجود دارد. برای هفته هشتگهای #UnDíaSinNosotras (یک روز بدون ما) و #ElNueveNoSeMueve (نهم هیچ کس حرکت می کند) تا به حال تشویق هزاران مکزیکی زنان به نشستن را از کار و زندگی عمومی برای یک روز.

برخی از رسانه های خبری را متوقف چاپ و نشر در همبستگی و بسیاری از مدارس ابتدایی و مدارس ابتدایی نگه داشته و کلاس های درس خود را قفل شده است. زنان گم شد از غرفه بلیط در ایستگاه های مترو که در آن ridership کاهش یافت 40٪. بسیاری از زنان در رهبری کسب و کار باقی مانده توقیف و ترافیک – تقریبا مترادف با مکزیک – شهرستان شد قطره ای از ماشین ها و خالی اتوبوس. زنان را تشویق به ماندن کردن رسانه های اجتماعی و نادیده گرفتن ایمیل ها و تماس های تلفنی.

عدم وجود خود را برای من یادآوری است که حدود 10 زنان کشته شده در مکزیک هر روز. فقط بیش از 1000 femicides ثبت شد در سال گذشته بیش از دو برابر این موارد در سال 2015. و تنها 10 درصد حل شده.

دو مخوف قتل ماه گذشته – یکی از یک زن جوان توسط شریک زندگی خود را دیگر یک کودک ربوده شده را در خارج از مدرسه ابتدایی – شوکه کرد. دولت ولرم و در زمان به حداقل رساندن پاسخ به افزایش سطح خشم در اطراف زنان امنیت و کمک به سطح بالایی از مشارکت یکشنبه و دوشنبه ناظران می گویند. شرکت کنندگان امیدوار هستند که شور و شوق را به زور مکزیک به عمل آورند.

“این یک لحظه حوضه می گوید:” ماریانا Zaragoza, هماهنگ کننده این برنامه در مهاجرت در IBERO دانشگاه در مکزیکو سیتی. “راهپیمایی و اعتصاب را به عنوان یک خدمت قبل و بعد از مکزیک.”

“حقوق زنان یک موضوع ما شاهد در سراسر جهان در حال حاضر,” او می گوید. “چه مجموعه مکزیک جدا است و بسیج برای زندگی خود را. ما به معنای واقعی کلمه در حال کشته شدند.”

ربکا بلکول/AP

مسافران سوار در مکزیک مترو شهر خودرو را در بخش اختصاص داده شده به زنان و کودکان زیر 12 در 5 مارس سال 2020 است.

نیمه خالی شهر

صبح روز دوشنبه در شهر مکزیک احساس بیشتر شبیه به یک بعد از ظهر یکشنبه هنگامی که خانواده ها تمایل به جمع شدن در خانه.

مارتا والدز عمومی بالا, معلم مدرسه, سکس ایستاده در یک به طور معمول شلوغ گوشه ای در نزدیکی یک ایستگاه مترو با دختر نوجوانش.

“من شرکت کننده در این اعتصاب” خانم والدز اصرار دارد با وجود اینکه در خارج از خرید یک فنجان بزرگ تازه و برش های میوه پخش با لیمو و فلفل قرمز. دختر او تا به حال یک اورژانس پزشکی, به طوری که آنها سفر برای دیدن دکتر خود.

“ما نیاز به برابری, اما آن را سخت به استدلال می کنند که خیلی از زنان کار غیر محسوس” او می گوید. “نه فقط در خانه است. یک عدم به رسمیت شناختن و قدردانی برای آنچه زنان کمک می کند در هر سطح.”

در این بازدید دکتر آورده این به جلو: هیچ یک از دبیران آمد به محل کار ترک پزشکان به میدان بیمار تماس های تلفنی برنامه آخرین لحظه بازدیدکننده داشته است مانند او و مرتب اتاق آزمون بین قرار ملاقات.

حدود 200,000 مدارس ابتدایی و متوسطه بودند تحت تاثیر این اعتصاب با حداقل 21,000 بسته شدن به طور کامل – بازتابی از آستین ، نقش زنان در آموزش و پرورش است. BBVA مکزیک یکی از بزرگترین بانک ها گفت: 60 درصد از شاخه های آن بسته شده است.

چند بلوک دور Viviana مارتینز یک عامل سفر قابل توجه است. او در پاسخ به همه ایمیل فوری یکشنبه شب به طوری که او می تواند جدا از دوشنبه. او نشسته در میز آشپزخانه مشرف به اتاق نشیمن که ظهر شده است با عشق وحشت توسط دو کودکان نوپا در لباس منجمد لباس و لباس خواب. شوهر او قصد دارد در آینده در خانه ناهار به بچه ها به پارک برای چند ساعت. خانم مارتینز را در خانه بمانند.

برخی از زنان نامرئی کار حدود 1.5 تریلیون دلار در سال در ایالات متحده است که بر روی صفحه نمایش. با مدارس بسته و داخلی خود را یاور داده و روز به اعتصاب خانم مارتینز است که پخت و پز ناهار نگه داشتن کودکان خود را سرگرم صحبت با این خبرنگار در حالی که در نظریه “ناپدید” برای روز.

“من نمی دانم اگر مردم در خارج از مکزیک می تواند واقعا درک آنچه در آن می خواهم به زندگی می کنند در یک machista کشور” خانم مارتینز می گوید. رشد آن دیده می شد که به طور کامل قابل قبول است که پدرش به او بگویید برای رفتن بر روی یک رژیم غذایی و یا ارائه برادران شغل در شرکت خانوادگی در حالی که به او می گوید که این امر می تواند مسئولیت بیش از حد. اعضای خانواده او بپرسید عشق چه او قصد دارد برای انجام زمانی که شوهر او تصمیم می گیرد او را ترک کنید.

“این میکرو مردانگی اما می افزاید:” او می گوید. “در بسیاری از فراموش شده چه پدر و مادر ما به ما آموخت.”

“پوشیدن بنفش کمک نخواهد کرد”

اما برای برخی از قابل توجه بود یک گزینه نیست. نانسی ایستاده بود پشت یک غرفه دوشنبه در به طور معمول شلوغ بازار عمومی که در آن او به فروش می رساند آوکادو, ذرت, پیاز بنفش و کاکتوس تعطیل پیچیده شده در پلاستیک. “اگر من کار نمی کنند من نمی خورند” او می گوید: با یک تیز خنده. کسب و کار بود که در حدود یک چهارم از سطح طبیعی خود او تخمین می زند اما او با پشتیبانی از اعتصاب. “خشونت هنجار است,” او می گوید. “آن را نمی باید که در راه است.”

Azucena پرالتا ریس آمد به کار در یک سالن زیبایی دوشنبه. بیش از وزوز از نزدیک blowdryer او توضیح می دهد که او موافق خشونت یک مشکل در مکزیک و او رنج می برد اقدام به تجاوز به عنف و سوء استفاده توسط همکاران در گذشته است. اما او را پشتیبانی نمی کند خرابکاری است که رخ داده در طول چند سال اخیر پیاده روی.

“پوشیدن بنفش کمک نمی خواهد. ماندن خانه از محل کار کمک خواهد کرد. آن همه شروع کرده است در خانواده و آموزش فرزندان ما ارزش و احترام” او می گوید.

رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador که در سال 2018 با جارو حمایت از فعالان حقوق بشر است بیگانه جنبش حقوق زنان در ماه های اخیر. او به دنبال بریده بریده بودجه برای بیش از 40 کتک-زنان پناهگاه در سراسر مکزیک قبل از پس گرد پس از اعتراض عمومی. در یک کنفرانس مطبوعاتی در این سال او مقصر نرخ بالای femicides در “نئولیبرالی” سیاست های دولت های قبلی. او در مورد انگیزه های مارس و اعتصاب کنندگان گفت: آنها بخشی از یک محافظه کار توطئه برای تضعیف دولت او.

گسترده مشارکت که برش در سراسر خطوط کلاس این هفته است که مدارک و شواهد مکزیک در حال تغییر است می گوید: خانم ساراگوسا با اشاره به اینکه چگونه رسانه ها تحت پوشش این حوادث – تمرکز بیشتر بر روی مسائل مربوط به خشونت علیه زنان و نابرابری مخالف defacement از اموال عمومی به عنوان آنها در گذشته تظاهرات.

“اگر این دولت نیست و شروع به در نظر گرفتن خواسته های اطراف خشونت مبتنی بر جنسیت به طور جدی آن خواهد بود که تعریف موضوع” رئیس جمهور شش سال در دفتر خانم ساراگوسا می گوید. رئیس جمهور قبلا unflappable تصویب رتبه بندی شروع به سقوط در هفته های اخیر – هر چند آنها هنوز هم بالاتر از کسانی که از قبل از دولت. یک نظرسنجی اخیر توسط پیشرو روزانه رفرما یافت, تصویب کاهش یافته بود از 78 درصد در ماه مارس گذشته به فقط خجالتی از 60% یک سال بعد.

در غرب مکزیکو سیتی, Berenice Noya Mendiola که با این نسخهها کار به عنوان یک خانه دار در خانه مانده با سه فرزند و شوهرش دوشنبه. او خانواده را در روز شنبه به آنها بگویید که این طرح: او نمی خواهد بلند کردن انگشت (اگر چه او در آماده سازی مواد غذایی برای دوباره گرم شود برای صبحانه و ناهار). شرکت کننده در این اعتصاب مهم بود برای او: او گفته است که نقش خود را به عنوان یک زن به معنای اطاعت ،

“من هرگز می تواند بالا بردن صدای من حتی اگر من تو را دیدم چیزی ناعادلانه” او می گوید. “ما نمی تواند نگه دارید زندگی می کنند که راه و یا با ترس که خود را پسر یا دختر کشته خواهد شد. آن را بیش از حد.”

اعتصاب یک موفقیت بود, او می گوید. یکی از بزرگترین نتایج?

“من 14 سال پسر پخته شده برای اولین بار” خانم Noya می گوید. “وجود دارد هیچ عطف بازگشت.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im