یک روز در زندگی: یک Adivasi رهبر

یک بازمانده از خشونت خانگی خودش یک Adivasi از روستایی راجستان است کمک به زنان دیگر که به صورت خشونت به دنبال عدالت همراه با کمک به آنها دسترسی استحقاق.

من در زندگی Kherwada در منطقه ادیپور. من کار با Aajeevika ادارهسازماندهی 12 cricket live score Samoohs—گروه زنان—که از طریق آن ما کمک به زنان دسترسی دولت حقوق و همچنین افزایش آگاهی و کمک به مردم رسمیت شناختن حقوق خود است. زنان از هر cricket live score Samooh تصمیم می گیرید که مسائل برای آنها مهم هستند. کمک به اعضای Samooh دسترسی استحقاق مانند Book Kalyan Yojana, PDS و دیگر طرح های بزرگی است که بخشی از کار من است. مقدار زیادی از کار من نیز حول محور خشونت خانگی است که با توجه به COVID-19 مستند.

من آموزش دیده برای برخورد با موارد خشونت خانگی و من نیز آن را تجربه دست اول. در اینجا درگیر الکل در بسیاری از موارد خشونت خانگی به خصوص در زمانی که ما روستاها شده اند تحت مستند است و هیچ پول در آینده است. مردان گمان می کنند که همسرانشان از پول ذخیره شده و ارعاب آنها را امتحان کنید و دریافت پول برای خرج کردن در الکل.

مقاله مرتبط: اخلال خشونت در خانه

ما اغلب سعی و مشاور مردان خودمان را قبل از مصرف اقدام قانونی. دو یا سه نفر از ما زنان را بروید و سعی کنید به همین دلیل با مرد است. بسیاری از زنان حتی ببخش شوهران خود اما اگر مردان را به خشونت روال و ادامه سوء استفاده با وجود هشدارهای ما کمک به زنان ثبت شکایت خود را به پلیس است. آموزش من نیز به من این شجاعت را به این موارد بیشتر صحبت با مقامات و فشار برای اقدام قانونی در صورت نیاز.

من کمک به مردم در من ایجاد کرد دسترسی به وام از وام های خرد شرکت هستم و حسابدار برای یک SHG اینجا هست که من را برای حضور در چهار جلسه در ماه. قبل از این مستند آغاز شده و من نیز مشغول به کار در یک دولت مدرسه پخت و پز اواسط روز وعده های غذایی. من سعی می کنم به اولویت کار من بر اساس ضرورت. اگر یک جلسه فوری می آید یا من دریافت یک تماس از یک زن در شرایط اضطراری و من مجبور به ترک مدرسه و با عجله برای کمک به تماس گیرنده در نیاز.

من مشغول نگه داشتن. اگر اقامت من در خانه من خسته شدم! من لذت بردن از صحبت کردن با مردم و تعامل با آنها می رویم و کار به جای ماندن در خانه و در حال اجرا خطر ابتلا به بحث با شوهرم.

6.00 PM: من از خواب بیدار کردن و خنک کردن و سپس شروع به پخت و پز برای روز. من سه فرزند—دو پسر (12 و 11) و یک دختر (5). من در قوانین نیز با ما زندگی می کنند وجود دارد هفت اعضای خانواده در خانواده ما. هنگامی که من انجام می شود با کارهای خانه من معمولا مجموعه ای را برای رفتن به مدرسه برای کمک به پخت و پز وجود دارد. با توجه به این مستند این است که متوقف شده است. آشپزخانه بسته است و ما به برخی از مانده جیره از مدرسه به جیره مغازه ها. مانده برنج داده شد به anganwadis از جایی که خانواده ها با کودکان خردسال هنوز برخی از برنج.

9.00: من را چند بار به زنان از cricket live score Samoohs. ما جلسات گروه را متوقف کرده اند در طول این مستند اما فردی ارتباطات ادامه داده است. من هر خانه صحبت با زنان و پیدا کردن آنچه که مشکلات آنها روبرو هستند.

“چند هفته پیش آن را به ما متوجه است که برخی از نیازمندترین افراد خانواده بود و نه حقوق خود را دریافت کرد.”

بسیاری از خانواده ها ندارد جیره و یا پول است. من به زنان در مورد پانصد روپیه است که باید سپرده در حساب های بانکی خود را از طریق Jan Dhan Yojana. اکثر مردم نمی دانند در مورد این طرح در همه من را باور نمی هنگامی که من به آنها بگویید در مورد آن—آنها نمی تواند درک است که آنها فقط می تواند با ارسال پول—و بسیاری از آنها برای پیدا کردن آن را در حساب های خود را. با وجود دریافت پیام بر روی تلفن های خود را در مورد سپرده های مردم فکر می کنم این یک اشتباه است و این پول است که برای شخص دیگری.

برخی از خانواده ها نیز می توانند به INR 1000 سود از دولت و INR 1,500 از دولت مرکزی است. اما برای برخی از مقدار هنوز اعتبار شده است. چند هفته پیش آن را به ما متوجه است که برخی از نیازمندترین افراد خانواده بود و نه حقوق خود را دریافت کرد. در همان زمان پول بوده و اعتبار برای بهتر کردن خانواده ها است. من چک, حقوق, لیست, آنلاین, با استفاده از تلفن همراه در Jan Soochna پورتال به بررسی. برخی از panchayat sahayaks, sarpanches, دولت, معلمان, آشا کارگران و دیگران شده اند دریافت این پول اما بیشتر نیازمند خانواده ها ندارد. ما در حال رفتن به انجام یک نظرسنجی در Samooh به بررسی این مسئله بیشتر است.

12.00 PM: من به دیدار یکی دیگر از یکی از Samoohs. قبل از آن من به او کمک کرد تا بررسی کنید که آیا او واجد شرایط برای استحقاق. در حال حاضر او به من می گوید خوشحالی است که او دریافت کرده است پول خود را. ما توانسته ایم برای کمک به حدود 50 نفر دسترسی به پول خود را از طریق Jan Dhan Yojana. اما از آن شده است بسیار دشوار است در واقع این پول در دست است. بانک 5 کیلومتر و با حمل و نقل بسته هر کس به سفر وجود دارد ،

برخی از مردم تا به حال به راه رفتن به بانک در پنج روز متوالی و هنوز هم نمی تواند دسترسی به پول خود را. در یک روز نام داوطلب خدمت سربازی. در یک روز دیگر و یک شماره رمز داده شده است و مردم صف در صف. بانک کشیده شده یک خط از محافل مردم را به ایستادگی در برای حفظ فاصله فیزیکی. اگر خود را به نوبه خود نمی آیند آنها را مجبور به رفتن به عقب و بازگشت به بعد. حتی زمانی که نوبت خود را می آید, بسیاری از مردم مواجه شده اند KYC و Aadhaar پیوندی مسائل. شهروندان ارشد به من گفت که رفتن به بانک در پا و انتظار در صف در تمام طول روز برای چند روز در یک زمان شده است بسیار چالش برانگیز است.

3.00 PM: من دریافت یک تماس از یک زن است که در مواجهه با مشکل در صفحه اصلی. پس این مستند آغاز شده و من باید به کار گرفته حدود 10-12 موارد خشونت داخلی. من به زن در خانه و ما باید به بحث بی سر و صدا پشت در پنهان از شوهرش در خانه است. من گوش دادن به آنچه او برای گفتن دارد اما دخالت نمی حق دور. من به اشتراک گذاشتن وضعیت خود را با برخی دیگر از زنان از Samooh و بعد از آن ما تشکیل به کمک مشاور و توضیح مشروعیت این موضوع را به او. ما از او نمی شود ترس برای به اشتراک گذاشتن مشکلات خود را با ما و به ما بگویید که چگونه او می خواهم برای رسیدگی به این وضعیت است. بسیاری از زنان به ما بپیوندید زمانی که آنها را ببینید کار ما انجام می دهند.

اغلب زنان می ترسند که نمی توان آنها را به سمت چپ زنده اگر شوهر خود را به زندان برود. اما به تدریج ما متوجه است که ما نمی توانیم در ترس زندگی می کنند برای همیشه لطفا برای و بنابراین ما در حال بالا بردن صدای ما.

مقاله مرتبط: یک روز در زندگی از یک کودک حفاظت داوطلب

انجام این کار ما وجود دارد ملزم به واکنش. بسیاری از مردم نمی اجازه دهید من در صلح است. برخی از مردان تلاش کرده اند برای تحریک شوهر من گفت: “همسر شما ایجاد مشکل بین زوج های دیگر.” برخی حتی تهدید من. یک بار وقتی که من تعداد بازدید panchayat دفتر به سوالات در مورد NREGA برنامه های panchayat sahayak بالا رفت و به شوهر و به دروغ او را در مورد دیدن من loitering با مرد دیگری. اما من از او پرسیدم به من اعتماد و روشن ساخته است که من هستم رفتن به ادامه کار من است.

من و همسرم تصمیم به ازدواج جوان اما بعد سوء آغاز شده است. پس از آن آنقدر بد است که من مجبور به ترک خانه من و بازحمت حرکت کردن را از طریق جنگل در وسط شب برای رسیدن به خونه پدر و مادرم است که در 15 کیلومتری. با من از ثبت نام چند شکایت علیه شوهر من. پس از شکایات حل و فصل شد من رفت و برگشت به زندگی با او اما همان الگوهای سوء استفاده مکرر. این بار من حاضر به رفتن به خونه پدر و مادرم چون از فرزندان من است. من صبر کنید تا ببینید چه چیزی در آینده اتفاق می افتد اما زنان در Samoohs و همکاران من به من کمک کرد از طریق همه از این.

من به اشتراک گذاری این زنان درد و مشکلات خود را و می خواهید برای کمک به آنها را حل کند. وجود خشونت علیه زنان در همه جا در این روستا و وقتی که من می تواند کمک به جلوگیری از این کار من خوشحال احساس. اگر زنان, خوشحال, خانواده خوشحال هستند. ما فراموش کار ارسال می کنیم فرزندان ما به مدرسه زحمت تمام طول روز و سپس رفتن به خانه به مراقبت از کارهای خانه. با وجود این ما نمی اساسی احترام بگذارند. اما ما از طریق آن دریافت کنید.

همانطور که به IDR.

این مقاله در اصل منتشر شده در هند توسعه را نقد کنید.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im