یک روز در زندگی: یک panchayat بخش عضو

در روستایی در ایالت بیهار منتخب بخش اعضای رفتن بالا و فراتر از ندای وظیفه به چالش دوگانه برای نگه داشتن خود را ایجاد کرد Covid-رایگان و تضمین رفاه جوامع آنها خدمت می کنند.

نام من است Hashma خاتون و من یک بخش عضو در Tinkoni panchayat شرق Champaran منطقه بیهار. به عنوان یک بخش عضو پس از سال 2016 من مسئول بخش شماره سه و کار تحت mukhiya (panchayat سر) گرم panchayat. در پنج سال گذشته من نیز بخشی از مرکز Catalyzing Change را (C3) قهرمان Paryojana که مربیان منتخب زنان panchayat رهبران و ایجاد ظرفیت خود را برای انجام وظایف خود.

Tinkoni کوچک panchayat حدود 10,000 نفر واقع شده است 163 متر دور از پایتخت دولت, Patna. مردم در اینجا عمدتا درگیر در کشاورزی, کار و دیگر کسب و کارهای کوچک از جمله پرورش طیور و پرورش ماهی.

“در طول این مستند همه ما به طور منظم فعالیت ها را متوقف کرده اند و ما در حال تلاش برای کمک به جامعه در راه های دیگر.”

شده اند وجود دارد هیچ مورد از Covid-19 در روستای ما تا کنون. ما همچنان آگاه و هوشیار ما در panchayat و به دنبال این مستند به شدت. ما باید برای مبارزه با این بیماری و شکست آن را به هر قیمتی. به عنوان بخش اعضای ما در حال درخواست از مردم برای حفظ پاکیزگی به بازدید از خانه های یکدیگر به جمعیت در اماکن عمومی و یا میزبان رویدادها و تنها به بازدید از این بازار در طول واگذار ساعت برای خرید ملزومات است. ما همچنین توزیع صابون و ماسک های چیده شده برای اسپری های ضد عفونی کننده و قرنطینه افرادی که آمد به روستا از خارج. ما شده اند مراقب باشید به اجازه Covid-19 وارد روستای ما. “Jab سرکار ne 50 pratishat aarakshan dekar hame mauka diya hai toh ab samay hai سرکار ke nirnay ko sahi saabit karne ka” (دولت محفوظ است 50 درصد کرسی برای زنان در panchayats و در حال حاضر زمان برای ما زنان رهبران ثابت کند که این تصمیم درست بود).

قبل از این بیماری همه گیر آمار ما panchayat مشغول به کار بود در گرفتن شیرهای آب نصب, ساختمان, توالت, شروع anganwadi مراکز حصول اطمینان از پدر و مادر بودند و فرستادن دختران خود به مدرسه و ازدواج با آنها را در اوایل ، در این مستند ما به طور منظم فعالیت ها را متوقف کرده اند و ما در حال تلاش برای کمک به جامعه در راه های دیگر. ما تا به حال شش تحویل در طول مستند و به عنوان بخش اعضای ما تلاش کرده اند برای کمک به, که در آن ما می توانیم. این شامل گرفتن زنان باردار به بیمارستان گرفتن گواهی تولد و غیره. ما همچنین بازدید از خانه کرد و توضیح این وضعیت به مردم است. اما ما اطمینان حاصل شود که ما همیشه باید ما ماسک و اگر ما به صحبت کردن با مردم ما آنها را به درب خانه خود را به جای رفتن در.

ساعت 10.30 صبح: من از رفتن به دور در بخش و چک کنید اگر کسی در حال مواجهه با هر گونه مشکلات و یا اگر کسی در حال شکستن قفل قوانین. من دیدن برخی از مردم در حال بازی کریکت حتی اگر ما ممنوع چنین فعالیت هایی است. ما ساخته شده یک قانون است که می گوید که هر کسی نقض مستند را مجبور به پرداخت جریمه INR 50,000 یا گذراندن سه ماه در زندان است. متاسفانه مردم نمی ترسم مگر اینکه آنها در معرض تهدید هستند.

من سعی کنید به شکستن و آنها را به خانه اما آنها نمی گوش دادن به من. به عنوان یک رهبر محلی گاهی مردم به من گوش گاهی اوقات آنها نمی. من را تهدید به پلیس تماس بگیرید اگر آنها را ترک نمی کند. من هم یادآوری آنها را به فکر می کنم در مورد خانواده خود و به آنها بگویید که اگر آنها را حمل ويروس در خارج از آن می تواند گسترش به کل جامعه است. پس از شنیدن این که آنها به در و ترک خانه های خود.

12 PM: من به برخی از افرادی که در آغاز کار تحت MGNREGA و به آنها بگویید به پوشیدن ماسک و حفظ یک فاصله از دو متر در حالی که مشغول به کار است. دو یا چهار کیلوگرم foodgrains که مردم در حال دریافت کافی نیست اما اگر کار وجود دارد مردم می توانند کسب و خوردن. خوشبختانه ما یک سفارش از بلوک توسعه افسر (BDO) چند روز پیش شروع به کار تحت MGNREGA. بسیاری در این روستا شروع به کار کرد و ما اطمینان حاصل شود که آنها به دنبال اقدامات احتیاطی لازم.

2 PM: من صحبت در گوشی با برخی از بخش اعضا. ما بحث در مورد مشکلاتی که مردم با آن روبرو هستند در Tinkoni و آنچه ما می توانیم در مورد آنها. یک مسئله ای که پیش می آید این است که اگر چه دولت در حال توزیع foodgrains تنها کسانی که با یک جیره کارت واجد شرایط هستند. وجود دارد بسیاری از در ما ایجاد کرد بدون جیره کارت و حتی کسانی که با این کارت در حال گرفتن به اندازه کافی foodgrains.

ما این مسئله را با ما mukhiya که تصمیم می گیرد به خرید سهمیه از خود پول و توزیع آن در میان کسانی که به آن نیاز دارید در این روستا است.

5.30 PM: کسی به من می گوید که یک فرد آمده است به این روستا از خارج و ماندن در خانه به جای در مرکز قرنطینه. بلافاصله من را به خانه خود و قرار دادن یک پوستر که می گوید که آنها می توانند اقامت در خانه خود را برای 14 روز و نیاز به رفتن به مرکز قرنطینه.

به عنوان به زودی به عنوان مستند اعلام شد, ما panchayat تبدیل یک مدرسه محلی به یک مرکز قرنطینه برای مردم آمدن به روستا. در مجموع 82 نفر آمد به روستا و ساخته شد به ماندن در مدرسه برای 14 روز. آنها تفکیک شده بر اساس جایی که آنها آمده بودند از—کسانی که از دهلی ساخته شد به ماندن بگیرید به طور جداگانه از کسانی که از نپال ،
کسانی که 82 نفر در حال حاضر به بازگشت به خانه های خود را پس از آنها مورد بررسی قرار گرفت توسط یک دکتر. کسی در آینده پس از آن مورد نیاز است برای ماندن در قرنطینه یک مرکز در بلوک خارج کرد.

8 PM: یک آشا دیدی به من اطلاع در مورد یک زن باردار Rani Kumari* در این روستا که نیاز به توجه فوری پزشکی. آشا didis شده است پیدا کردن آن را دشوار است به کار به تنهایی در طول مستند و بنابراین بخش عضو شده اند و حمایت از آنها.
دولت بیمارستان آمبولانس مشغول است با بیمار دیگر, بنابراین ما باید برای پیدا کردن یکی دیگر از راه برای گرفتن Rani به بیمارستان در این نزدیکی هست. ما موفق به پیدا کردن یک autorickshaw راننده اما او تمایلی به ما. هر دو آشا دیدی و من درخواست می کنم با او و سعی کنید به او را درک جدی بودن این وضعیت است. در نهایت او موافق است.
در دولت دکتر می گوید: کودک گیر کرده است و که تحویل ممکن نخواهد بود بدون یک C-بخش. اشاره او ما را به Sadar بیمارستان یک بیمارستان دولتی است که در 38 کیلومتری. به دلیل فاصله ما تصمیم به رفتن به Sadar بیمارستان و او را به نزدیک ترین بیمارستان خصوصی به جای.

این زمان آن است که کاملا در اواخر شب اما مشکلات ما پایان ندارد در اینجا. در راه به بیمارستان خصوصی ما را متوقف و در چند پست های بازرسی پلیس است که وجود دارد برای به اجرا درآوردن مستند. آنها تنها به ما اجازه رفتن هنگامی که ما از آنها دفاع و به آنها بگویید که ما نیاز به Rani به بیمارستان برای صرفه جویی در زندگی خود. در ضمن پسر من بود که آوردن ما غذا بود توسط پلیس متوقف شد بیش از حد. او جریمه INR 1,000.

در نهایت Rani با موفقیت ارائه یک دختر بچه. این panchayat موافقت می کند برای کمک به این خانواده با صورتحساب بیمارستان. من برای بازگشت به خانه و مطمئن شوید که به حمام قبل از ورود به خانه من. من چهار پسر و یک دختر و نیاز به محافظت از خانواده خود من از این بیماری بیش از حد.

*تغییر نام به حفظ محرمانه بودن.

همانطور که به IDR.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>