یک روز در زندگی: مردمی رهبر

مجبور به ماندن در خانه با توجه به این مستند یک mahila مندل شبکه در Marathwada, Maharashtra در آغوش کنترل از راه دور کار و کنفرانس تلفنی برای کمک به جوامع خود در مقابله با Covid-19 بیماری همه گیر.

من در زندگی Tuljapur بلوک در اسمنبد منطقه ماهاراشترا. من بخشی از کرو را مردمی رهبری برنامه توسعه (GLDP) و من با 16,000 زنان در 15 بلوک در چهار ولسوالی در Marathwada منطقه است.

قبل از Covid-19 بحران زده من صرف 20-25 روز هر ماه در این زمینه جلسه mahila مندل (زنان) عضو در سراسر ولسوالی من مسئول—آمریکایی, ناندید, لاتور و اسمنبد. از طریق این تعاملات من درک این مسائل که مربوط به سلامت و معیشت و یا خشونت خانگی و کمک به آنها در پیدا کردن راه حل.

در حال حاضر به دلیل مستند من صرف بیشتر وقت من در تلفن. تماس در شروع 8.30 صبح و رفتن تا تقریبا 10.30-11 شب. من پرس و جو در مورد زنان را به خوبی درک نگرانی های فوری خود را و کشف کردن راه برای رسیدگی به مشکلات خود از راه دور.

در ابتدا زنان نمی شد راحت صحبت کردن در تلفن; گفتگو خواهد بود با آب و تاب و معاملاتي. اما با گذشت زمان آنها عادت کرده ایم به مکالمات تلفنی حال طبیعی جدید را شروع کرده اند و باز در مورد مسائل خود را.

“هنگامی که این مستند آغاز شده و زنان گفته شد به ماندن در خانه وجود دارد ترس و عدم اطمینان در مورد این بیماری اما بیشتر در مورد آنها و نداشتن کار و درآمد.”

زمانی که مستند آغاز شده و زنان گفته شد به ماندن در خانه وجود دارد ترس و عدم اطمینان در مورد این بیماری اما بیشتر در مورد آنها و نداشتن کار و درآمد. ما صرف بیشتر از چند هفته اول گفتن آنها در مورد آنچه اتفاق می افتد در جهان خارج و اطمینان آنها را از حمایت از ما در طول این زمان.

ما باید یک ارتباط و ساختار فرماندهی که شامل ما GLDP اعضای در منطقه بلوک sahelis در talukas سه روستا در سطح رهبران (pramukh, adhyaksh, و sachiv) و در نهایت mahila مندل اعضای خود است. این سلسله مراتب اجازه می دهد تا ما را به ارتباط با همه زنان درک مسائل خود را در هر سطح و تلاش برای حل آنها است.

9.30 هستم: من یک زن بیوه در مردی در Lohara بلوک. او عمیقا نقل مکان کرد و به دریافت یک تماس از ما. “عطا paryant مالا kuthchya سلام natevaikane تلفن ناهی کلا. کنی tari ata chaukashi keli—khoop باره vaattye.” هیچ یک از بستگان من را به نام من در بسیاری از هفته. آن را احساس می کند خوب است که کسی به نام به چک در روی من.

برای زنان مجرد و زنان بیوه که به تنهایی زندگی می کنند این تماس شده اند بیشتر دلگرم کننده. مجبور به ماندن در خانه و با خانواده آنها هیچ کس به صحبت کردن. تماس از کرو زمینه تیم کمک کرده اند کاهش دغدغه و حس انزوا.

11.30 AM: من می توانم در یک کنفرانس تلفنی با برخی از بلوک sahelis به درک مسائل در حال ظهور در روستاهای خود. یکی از آنها به من می گوید “gharat taan tanav waadle aahe“. وجود دارد افزایش تنش در بسیاری از خانواده ها.

با شوهران خود را تمام روز در خانه زنان مجبور به صرف تمام وقت خود را در آشپزخانه. مردان اشغال و تسلط بر فضاهای زندگی در خانه در حال تماشای تلویزیون, کارت بازی یا چت و ثابت تقاضا برای انواع مواد غذایی است. بسیاری از زنان ناراضی و نا امید با این وضعیت به دلیل حرکت آنها به شدت محدود و آنها همیشه در شوهر خود رحمت است.

“بسیاری از زنان ناراضی و نا امید با این وضعیت به دلیل حرکت آنها به شدت محدود.”

یکی از چیزهایی که آنها خوشحال هستند مورد ادامه داد: بسته شدن مشروب فروشی ها ، در ابتدا زمانی که مردان تا به حال پول ها و مغازه ها باز بودند آنها را صرف خانواده صرفه جویی در مصرف الکل را مست و ضرب و شتم همسران و فرزندان خود را. بدون دسترسی به مشروبات الکلی در حال حاضر کلامی و فیزیکی با توجه به مستی قابل توجهی پایین آمده است.

3.30 PM: من دریافت یک تماس از یک زن که نگران است در مورد آنچه در آینده خواهد بود. “ما اجرا از ما گذشته سهام hayr و پول ما بیش از بیش از حد. زمانی که کار را شروع کنم ؟ هنگامی که ما قادر خواهید بود برای به دست آوردن دوباره ؟ آیا این همیشه پایان یا نه ؟ ” او می پرسد.

با کار در مزارع و یا در جای دیگر زنان به طور فزاینده ای نگران پول. با توجه به افزایش تقاضا برای ماسک صورت با توجه به این ویروس در برخی از زنان شروع به دوخت آنها چند هفته پیش. ما متقاعد شده برخی از گرم panchayats برای خرید این ماسک است. تا به امروز زنان در شبکه ما باید بخیه 6,500 ماسک در مجموع; آنها در حال پرداخت INR 8-10 یک ماسک توسط panchayats.

ما همچنین متوجه شدم که ما می تواند ارائه پشتیبانی به تمام 16,000 زنان بود و به تمرکز بیشتر آسیب پذیر است. ما خواسته زنان رهبران در هر روستا به ما ارسال یک لیست از زنان بیشترین نیاز به کمک از طریق WhatsApp. این بود که وارد شده و فرستاده شده به تیم کرو در بمبئی. ما پس از آن قادر به شناسایی مغازه ها در هر بلوک و از آنها خواست برای آماده سازی کیت لوازم ضروری. مغازه داران بودند از طریق پرداخت مستقیم بانکی نقل و انتقالات. بلوک sahelis برداشت کیت و تحویل آن به خانه از 1100 آسیب پذیر ترین زنان آنها ما را شناسایی کرده اند.

5 PM: من صحبت می کنند به بلوک saheli که رفته به یکی از روستاها و بسیج زنان بدون گوشی در حدود 30 درصد از زنان ما اعضای ندارد, گوشی های تلفن همراه. او قرار می دهد تلفن خود را بر روی بلندگو و باعث می شود زنان و نشستن با فاصله کافی بین هر یک از آنها.

بسیاری از زنان به من بگویید که در غیاب بازديد از sahelis یا من آنها احساس کمی از دست داد. آنها همچنین به من بگویید در مورد شایعات شنیدن هستند—که این ویروس از بین خواهد رفت اگر آنها پرستش درخت و یا انجام برخی از puja. من به آنها می گویم که این اطلاعات نادرست است و آنها نباید توجه به آن است.

8 بعد از ظهر: زمان آن را برای یک کنفرانس تلفنی دوباره با sahelis به سهام روز—چه شد که مسائل مربوط به آنها در سراسر چگونه آنها را حل و فصل آنها چگونه آنها نیاز به آماده سازی خود را برای روز بعد و به همین ترتیب. این کمک می کند تا به ما در درک این وضعیت در روستاها و اگر چیزهایی وجود دارد که نیاز به تشدید و خطاب در سطوح بالاتر است.

ما همیشه فکر می کردم که ما را به انجام کار ما به خوبی ما را به حضور فیزیکی در روستاها. اما این مستند به ما نشان داده که ما می توانیم انجام دهیم کار ما فقط به عنوان به طور موثر با گوشی های تلفن همراه ما.

توجه داشته باشید: لاکشمی اصرار داشت که ما به ذکر است که او است اما یک عضو از 33 نفر تیم (چهار کرو همراهان و کارکنان و 27 بلوک sahelis); “خود را به روز نگاه بسیاری مانند معدن که توضیح می دهد که چگونه ما قادر به پوشش 16,000 زنان در سراسر چهار منطقه,” او گفت:.

همانطور که به IDR.

این مقاله در اصل منتشر شده در هند توسعه را نقد کنید.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>