یک روز در زندگی: منطقه هماهنگ

با مستند تمدید, منابع غذایی و معیشت در حال ظهور به عنوان زمینه های کلیدی از نگرانی در مناطق روستايی. دولت های محلی و سازمان های غیر انتفاعی در حال همکاری با یکدیگر برای کمک به حل برخی از این مسائل.

نام من است Vijay ویروس و من عضو PRADAN زمینه تیم در خونتی, Jharkhand.

قبل از Covid-19 من مسئول آموزش زنان mahila mandalsارائه آنها را با پشتیبانی فنی در کشاورزی و همکاری با کشاورزان در طول ربیع برداشت بر عملکرد ارزیابی تکنیک های برداشت ،

زمانی که Covid-19 همه گیر ضربه Jharkhand و ما نقل مکان کرد به lockdown mode همکار من Abhishek و من قرار گرفتند به منطقه اتاق کنترل (DCR) در خونتی.

این DCR یک هماهنگی واحد است که نشسته است در داخل دولت آمریکا و زمینه های تماس از اعضای جامعه در سراسر روستاهای مختلف و بلوک که منطقه را تشکیل می دهند. ما پس از آن رله این پیام ها مربوط به مقامات دولتی; در اکثر موارد این مقامات منطقه و یا جلوگیری از توسعه افسران (BDOs). هدف این است که به اطمینان حاصل شود که دولت را درک مشکلات بر روی زمین و حل آنها را به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است.

از آنجا که مستند ما کار کرده اند 24×7. شده است وجود دارد بدون مهلت. گاهی کار ما شروع می شود در 6 هستم و می رود تا نیمه شب در زمان های دیگر آن می رود از 10 شب تا ساعات اولیه صبح است.

در ابتدا بسیاری از تماس ها بودند در اطراف مواد غذایی. “ما نمی ما جیره غذایی ما لازم نیست که هر گونه مواد غذایی باقی مانده است.” برخی از آنها در اطراف وضعیت نظم و قانون, برخی برای عبور به حرکت در اطراف بلوک و منطقه است. ما نیز تا به حال کارگران مهاجر تماس از خارج از دولت درخواست کمک.

“این کارمندان دولت در این زمینه که باید از آن بد است. این که آیا آن بلوک در سطح مقامات و یا پلیس آنها بر روی پای خود را در همه زمان ها.”

تماس با ما مربوطه BDO و یا دیگر مقامات دولتی و هماهنگی با آنها در مورد کمک های که نیاز به ارائه. در بسیاری از موارد کارکنان حضور فیزیکی در ادارات دولتی—آنها حفظ 33 درصد حضور حکومت و ماسک می پوشند در حالی که آنها کار می کنند. این کارمندان دولت در این زمینه که باید از آن بد است. این که آیا آن بلوک در سطح مقامات و یا پلیس آنها بر روی پای خود را در همه زمان ها. هیچ مقررات ساخته شده اند برای وعده های غذایی خود را و آنها لازم نیست که دسترسی به آب به عنوان تقریبا همه مغازه ها بسته است. علاوه بر این بسیاری شده اند ارائه شده با ماسک یا دیگر دنده محافظ. با این وجود آنها همچنان به انجام کار خود را هر روز. با توجه به بحرانی از مشاغل آنها فراموش ما شده ایم با استفاده از برخی از PRADAN بودجه به ارائه آنها را با دستکش و ماسک.

این DCR یک هماهنگی واحد است که نشسته است در داخل دولت آمریکا و زمینه های تماس از اعضای جامعه در سراسر روستاهای مختلف و بلوک که منطقه را تشکیل می دهند.

9.30 AM: من صحبت می کنند به یک منطقه در سطح رسمی در DCR. او از من می خواهد برای به روز رسانی جیره لیست در یک panchayat در سطح دولت می خواهد به مطمئن شوید که تمام مردم هستند که با حضور به. از آنجایی که ما شده ایم در این جوامع برای سال در حال حاضر, آن نسبتا آسان است برای ما برای دریافت لیست. ما دریافت لیست و یا از طریق خود ما را در شبکه یا از طریق Panchayati راج موسسات (عرب).

10 AM: من تماس بگیرید تا یکی از ما ایجاد کرد داوطلبان برای دریافت لیست به روز شده. روستای داوطلبان از ما گروه خودیاری (SHGs) و سازمان ایجاد کرد. او به من می گوید در مورد جدید مشکوک COVID-19 مورد در او ایجاد کرد که زنان باردار باید توجه خود را THR (take-home-جیره) خانواده است که باید اجرا از جیره بعد از 40 روز که در مستند با هیچ منبع درآمد و تعدادی از خانواده های آسیب پذیر است که باید بیشتر جیره. ما در به روز رسانی این لیست و سپس ارسال آن به مقامات دولتی. زمانی که آنها می توانید آنها تسکین; هنگامی که آنها نمی توانند ما گام و لازم ارائه جیره مواد غذایی, لوازم, ماسک, و غیره.

3.30 PM: من دریافت یک تماس از یکی از کشاورزان که شکایت در مورد محدود ساعت از فروش می باشد. کشاورزان تنها مجاز به سفر به بازار و فروش محصولات خود بین 7 و 11 AM. آن سخت است برای فروش سهام خود را در یک زمان کوتاه و این فشار بیشتری بر قیمت ها. بسته به اینکه چگونه بسیاری از کشاورزان (و چگونه بسیاری از مشتریان) به نوبه خود در بازار همان سبزی فروش می تواند برای هر چیزی بین INR 10 و INR 40 به ازای هر کیلوگرم در هر روز داده می شود.

نیز وجود دارد که فشار اضافه شده که آن را به حمل و نقل تولید کند. با کمتر از وسایل نقلیه مجاز در جاده ها هزینه استخدام آنها بالاتر است.

این هندوانه های نجومی در, Jharkhand. بیش از چند سال گذشته شده است وجود دارد بسیار بالا تقاضا برای میوه با توجه به شرایط سخت تابستان و ماه رمضان. اما با بسیاری از mandis بسته و هیچ ایالتی سفر مجاز عرضه شده است به مراتب بیش از تقاضا است. Normal فروش 40-50 تن در حال حاضر کاهش یافته است به صرف 15-20 تن است. اضافه کردن به مشکل این واقعیت است که آن شده است باران اینجا در Kuntili; آب و هوا سرد کاهش بیشتر تقاضا برای هندوانه.

5 PM: من از پیوستن به یک ویدیو کنفرانس با NREGA کمیسر منطقه توسعه کمیسر و دیگر افسران. ما یک بحث در مورد سه طرح است که راه اندازی شده است توسط وزیر به تولید و دستمزد اشتغال برای کارگران در مناطق روستایی—این Birsa Harit گرم Yojana (BHGY), Neelambar Pitambar جال Sammridhi Yojana (NPJSY) و Veer Sahid Poto هو Khel, Vikas طرح (VSPHKVS). مکالمات در مورد چگونه به اطمینان حاصل شود که بیشتر و بیشتر مردم را شامل می شوند تحت NREGA نحوه کار کارت های ساخته شده برای کسانی که لازم نیست آنها را و چگونه به اطمینان حاصل شود که آنها به سرعت کار می کنند.

هر کس در این تماس که می رود به مدت سه ساعت—می داند که حتی اگر ما می تواند اطمینان حاصل شود که مردم NREGA کار تا kharif نجومی—که 40 روز دور—آنها قادر خواهد بود برای به دست آوردن INR 4,000-5,000 که آنها را از طریق چند هفته آینده و از همه مهمتر اجازه می دهد آنها را برای خرید دانه و کود و دیگر نهاده ها در زمان kharif.

نیاز به خرید دانه های آشکاری است که یادآور این واقعیت است که بسیاری از کشاورزان ما باید انتقال به بذور هیبرید برنج به این معنی که این لزوما باید از بازار خریداری شده. قبل از زمانی که آنها با استفاده از محلی دانه آنها را همیشه نگه داشتن یک بخش برای برداشت بعدی—آنها نمی نیاز به پول برای خرید آنها. امروز تعداد بسیار کمی از کشاورزان هنوز هم محلی دانه. برای بسیاری از کشاورزان بدون دانه و هیچ پس انداز با توجه به تمدید مستند, هزینه ورودی قابل توجهی از بار این سال است.

در علاوه بر این به دانه ما شده ایم گرفتن خواسته های دیگر نهاده های کشاورزی مانند کود و آفت کش ها و تجهیزات. این خریداری شده در رانچی اما نیاز به حمل و نقل به بلوک ها و مناطق.

8.30 PM: من مامور دولت در بخش کشاورزی برای دریافت خودرو مجوز برای حمل و نقل این نهاده های کشاورزی. زودتر به ما داده شده بود منطقه در سطح اجازه, اما ما همچنین نیاز به سفر از یک منطقه به دیگری و از این رو باید دولت در سطح اجازه بیش از حد. او موافقت می کند به عبور هر دو به صورت گسترده دولت حمل و نقل و همچنین برای وسایل نقلیه بزرگتر به طوری که ما می تواند حمل مواد بیشتر. اما او قادر به انجام خیلی در مورد این مشکل از بازاریابی است که کشاورزان ما رو از بین ایالتی سفر ممنوع است و بسیاری از تولید به فروش می رسد خارج Jharkhand.

همانطور که به IDR.

این مقاله در اصل منتشر شده در هند توسعه را نقد کنید.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>