۷۳ سال آزادی: هند بسیار دور شده است. اما تلاش آن با سرنوشت هنوز هم ناتحقق است

ما امروز با همه گیر شدن ویروس های کوروناویروس، تجاوز چینی ها و اقتصاد به شدت کبود سروکار داریم. اما امروز، 73 سال پس از استقلال، می توانیم فراتر از آن نگاه کنیم، و تلاش کنیم تا در مورد آنچه به طور کلی به دست آمده است، و آنچه که انجام نشده است، تاحد قابل تام و تام بینانه ای داشته باشد؟ پاسخ کاملی ممکن نیست، اما اجازه دهید با چند مثال بحث را برانگیخت.

این موضوع افتخار است که ما همچنان بزرگترین دموکراسی جهان باقی می ماند. در آخرین انتخابات ملی، رای دهندگان ما ۹۱۱ میلیون نفر را به عنوان یک نفر در حال تگ زدن شماره گذاری کردند؛ از آنها، بیش از 600 میلیون رای دادند. انتخابات هند بزرگترین ورزش های سازمان دهی شده انسانی در این سیاره را تشکیل می دهد.

چاد کرو

اما، ما باید نگران محتوای اخلاقی ِ تکه ای دموکراسی خود مان باشيم. پول و قدرت عضلانی بسیار در اطراف. قانون گذار در فروش هستند و نیاز به در استراحتگاه قفل شده است. کاست بیشتر شایستگی در انتخابات را جریمه می کند. سلسله های سیاسی غیر دموکراتیک در حال رشد هستند. قانون اساسی نهادهای خودگردان تحت فشار هستند. تحمل در مورد اختلاف کم است. و پارلمان اگر عمل کند، به ندرت شاهد بحث های آگاهانه و جذاب است.

اقتصاد ما رشد نمایی کرده است. ما امروز پنجمین اقتصاد بزرگ جهان توسط تولید ناخالص داخلی اسمی، و سومین بزرگترین با خرید برابری قدرت. اما نابرابری ما را در بر می دارد. ثروتمندترین ۱٪ در هند ۵۸.۴٪ از ثروت این کشور را در خود دارد؛ ثروتمندترین 10% ، 80.7٪ مبهم. پایین 10 درصد از ملت ما صاحب 0.2٪.

به اضافه اينکه ثروتمندان با سرعتي خيلي سريعتر از فقرا ثروتمندتر ميشن در دوره بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۶ ما ۲۷۰ میلیون نفر را از خط فقر بالا بردیم. اما ما هنوز بیشترین تعداد فقیران جهان را داریم. بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول، از نظر درآمد سرانه در سال ۲۰۱۹، هند در ۱۳۹ام جهان از کار می افتد. چين 65 سالشه

هند در رتبه دوم در سراسر جهان از نظر خروجی مزرعه, رتبه اول در جهان در منطقه خالص کروپ; آن را بزرگترین تولید کننده شیر در جهان، و دومین بزرگترین گندم و برنج است. اما هند هنوز هم در 102 کشور از 117 کشور در شاخص گرسنگی جهانی، زیر نپال، پاکستان و بنگلادش، در حال رشد است.

نیمی از نیروی کار ما در بخش کشاورزی کار می کنند، اما کشاورزی تنها ۱۶٪ به تولید ناخالص ملی کمک می کند. تنها 35 درصد از زمین های ما به طور قابل اعتماد آبیاری شده است؛ اگر بادهای موسمی شکست بخورد، کشاورز، با بدهی، و با دسترسی ضعیف به اعتبارات یا بازارها، خودکشی می کند. در زمان های اخیر تعداد زیادی از این گونه مرگ ها اتفاق می یافته است.

در سهولت انجام کار بانک جهانی، هند از جایگاه ۱۴۹ ام در سراسر جهان در سال ۲۰۱۴ به ۶۳ در سال ۲۰۱۹ رسید. اين خبر خوبيه در زمینه های مجوز ساخت و ساز، داد و ستد در آن طرف مرزها و حل حل انحلال پیشرفت هایی صورت گرفت. اما در سال 2019 ما هنوز در مکان 136 در سهولت شروع یک کسب و کار بود، درست پیش از موزامبیک و افغانستان.

در دهلی نو، برای باز کردن یک رستوران به ۲۶ مجوز و ۴۵ سند برای اخذ اجازه نامه از پلیس به تنهایی نیاز است؛ در چین شما فقط به چهار مجوز نیاز دارید. واحد های تولیدی نیاز به انطباق با 6976 مورد انطباق. ما چهار سال طول می کشه تا قرارداد یرای ما اجرا بشه در اندونزی، 1.2 سال طول می کشد، در چین، 1.4. کالای ما 7-10 روز طول می کشه تا به بندر برسه؛ در چین – و حتی بنگلادش – یک روز طول می کشد. ۵۸ روز طول می کشد تا یک ملک ثبت شود و به طور متوسط ۱۴۴۵ روز برای حل اختلاف تجاری در دادگاه بِبِل.

کارآفرینی یکی از سرمایه های بزرگ ماست. ما بايد بهش شانس بيشتري بديم دکترها، مهندسان و دانشمندان ما از بهترین ها در جهان هستند. سیاست جدید آموزش و پرورش دارای ویژگی های مثبت بسیاری است.

اما تعداد زیادی از جوانان ما هنوز در مدرسه نهستند و حتی اگر هم اینطور باشد، وضعیت مدارس دولتی بی حال است. ما برخی از بهترین بیمارستان ها در جهان، اما هند معمولی – با وجود طرح مانند آیوشمن بهارات – هنوز تضمین نشده است حتی کارآمد مراقبت های اولیه بهداشتی، و مردم بیشتر از دیستر و مالاریا در هند از هر جای دیگر می میرند.

ما آماده می کنیم تا ماموریتی به ماه بفرستیم این بزرگداشت بزرگ به دانشمندان ما است. با این حال، تعداد نوآوری های علمی با تاثیر جهانی میاگر هستند. معمولا ً بهترین مغز ما در چرخ های یک نفر دیگر در خارج از کشور به هم می رسه.

به عنوان یک تمدن باستانی، ما هنوز هم در حال مذاکره شکاف های برچشی بین سنت و مدرنیته. ما به تمثل طلبی فِلَستمی اعلام می کنیم، اما در تفکر خود عمیقاً سلسله مراتبی باقی می ماند. تفاوت جنسیتی همچنان به طور فراگیر ادامه دارد، اگر چه زنان به مراتب بیشتر توانمند و برتر امروز هستند.

ما اکنون بخشی از یک جهان جهانی شده است، اما بسیاری از جوانان ما از ریشه های فرهنگی خود به طور ناگدار به سر می برن. هيچکس واقعا ً به فتوکپي احترام نميذاره بیش از حد تقلید غرب به حد زیادی؛ ما فرهنگ خود را ستایش می کنیم، اما هنرمندان و زیرساخت های فرهنگی را نادیده می داریم.

جمهوری ما افتخار می کند که سرزمین بسیاری از ایمان ها است. در حالی که ما به حق بازجویی سوء استفاده سیاسی از سکولاریسم، ما باید تعهد قانون اساسی خود را به احترام به تمام ایمان ها، و به مبارزه با – مطابق با میراث مدنی ما – نیروهای بزرگ گرایی، نفرت و خشونت تجدید.

پس، لیوان نیمه پر یا نیمه خالی است؟ بستگی به منظره ای که می کنید دارد. من به سرنوشت ملتم ايمان دارم براي من نيمه پر شده روز استقلال مبارک! جاي هند!

سلب مسئولیت : نظرات بیان شده در بالا خود نویسنده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im