3 راه هند می تواند به حل آن مهاجر بحران میان همه گیر

این دردناک است برای هر انسانی به دیدن یک شخص در حال خوردن یک حیوان مرده برای می خواهید از غذا به او را ببینید که هزاران کیلومتر در گرمای سوزان برای می خواهید از پناهگاه به دیدن موجودات دیگر دریافت تاخت و تاز کردن توسط قطار و کامیون خود را به عنوان آنها راه رفتن صدها کیلومتر به خانه های خود را حتی در حالی که خود دولت زیرساخت های حمل و نقل کاهش پیدا در آن مربی متری.

عظیم سوء مدیریت در جنبش کارگران مهاجر در سراسر هند ناشی ناگهانی مستند ایجاد بزرگترین بحران انسانی dwarfing همه گیر در هند.

هند داخلی مهاجران حساب 37 درصد از جمعیت آن یا حدود 450 میلیون مهاجر طبق سرشماری سال 2011. اما بین دولت مهاجران حساب برای 12 درصد و یا فقط در حدود 54 میلیون نفر است.

آنهایی که به شدت تحت تاثیر ناگهانی مستند ما تاکسی رانندگان ریکشا pullers خانه خدمتکار در حال ساخت و ساز کارگران کارخانه کارگران مشغول به کار در سراسر هند مراکز شهری.

ناشی از یک شبه از دست دادن دستمزد مشاغل و پس از آن مواد غذایی و سرپناه کارگران شروع به راه رفتن به سمت خانه گاهی اوقات پوشش مسافت بیش از 1000 کیلومتر.

یک شبه مستند خود شغل ایجاد کرده است یکی از بزرگترین مهاجر حرکات جهان تا به حال دیده می شود پس بعد از پناهندگان سوری بحران 2015 که آواره حدود 5 میلیون نفر است.

بعید است که مردان گرسنه خواهد ترس زندان برای نقض یک مستند. اگر فقط آنها خواهد بود خدا را شکر که دولت بازداشت و نگهداری آنها سرپناه و مواد غذایی است.

حتی به عنوان زمان انسان ساخته شده بحران آشکار در میان یک بیماری همه گیر وجود دارد درس را آموخته که چگونه برای مقابله با این وضعیت رفتن به جلو.

در اینجا سه راه هند اجتناب می تواند یک مهاجرت جمعی از کارگران:

1. کافی توجه کنید برای هر اقتصادی مستند: اگر هند را داده اند و حتی یک 5-7 روز متوجه به یک مستند درست مثل دیگر کشورها مانند سنگاپور و انگلستان و نیوزلند کارگران مهاجر را ساخته اند برخی از ترتیبات برای رسیدن به خانه و مانند آنها در جشنواره های عمده در هر سال است. کارخانه ها را آماده برای بسته شدن موقت برای چند هفته نگه داشتن کارکنان حداقل برای حفظ خطرناک تجهیزات و یا مواد شیمیایی.

در حال حاضر زمانی که این کارگران در حال حاضر در جاده ها در کشورهای دیگر در تلاش برای رسیدن به خانه های خود آن را دشوار خواهد بود برای کارخانه شروع به تولید انبوه.

2. اعلام دستمزد برای حمایت از آسیب پذیر: مانند کشورهای دیگر اگر هند اعلام حداقل تضمین حتی 5000 تومان-تومان 6000 در هر ماه در Jan Dhan حساب بسیاری از کارگران هنوز هم جلوگیری از مهاجرت است. آنها باید برخی از پول برای حفظ سقف بر روی سر خود را تا منحنی مسطح.

در حالی که برخی از کشورها انجام داده اند آن را از طریق کارفرمایان دیگران متوسل به سود مستقیم, نقل و انتقالات حمایت اکثریت از حقوق و دستمزد کارکنان و ساخت هر گونه نو سنگر سازی غیر قانونی است. از جمله مدل های مشغول به کار در آلمان, آمریکا, انگلستان, کانادا, استرالیا, در تضمین این مستند.

حتی اگر دولت تصمیم به سپرده 5,000 تومان در هر ماه تا سه ماه در تمام 318 میلیون Jan Dhan حساب کل پول مورد نیاز خواهد بود Rs 4.77 لاخ کرور بسیار کمتر از تومان 20 lakh کرور اعلام شده توسط اتحادیه دولت است.

سپرده 15,000 تومان فقط در حساب یک نفر در یک خانواده و این رقم می تواند سقوط به کمتر از تومان 1.2 لاخ کرور.

در واقع Aadhaar شد conceptualised به این دلیل بسیار از کاهش سود مستقیم نقل و انتقالات.

مدل دیگر این است که پرداخت از طریق MNREGA. پس 2014-15 شده است وجود دارد افزایش 25 ٪ در جوانان ثبت شده تحت MNREGA با توجه به افزایش بیکاری در هند.

تصمیم به استفاده از MNREGA از JanDhan حساب به عنوان تنها وسیله سود مستقیم انتقال می تواند به افزایش مهاجرت. بیشتر کار تحت MNREGA طرح در دسترس است در مناطق روستایی که در آن جوانان می تواند حداقل 100 روز از تضمین کار غیر ماهر.

در حالی که این declutter شهرستانها در دراز مدت, در کوتاه مدت می تواند به این معنی بیشتر مهاجرت در میان یک بیماری همه گیر.

در حالی که این ویروس نمی تواند حذف شود از چهره زمین مستندات انجام خرید زمان به سرعت در حال مقیاس بهداشت و درمان زیرساخت ها است.

3. ترتیب حمل و نقل برای رشته مهاجران: راه آهن هند است و در جهان چهارم بزرگترین شبکه راه آهن. گسترش بیش از 95,000 کیلومتر.

هند در مورد 13,523 قطار طبق 2018-19 داده است. کل شبکه حمل و نقل بیش از 23 میلیون نفر روزانه.

این کشور دارای بیش از 1.6 میلیون ثبت نام اتوبوس در هند وجود دارد و بیش از 10 میلیون کامیون در هند. در حالی که وجود دارد هیچ برآورد فعلی پناهجویان حتی اگر تمام 54 میلیون مهاجر تصمیم به رفتن به خانه فردا, راه آهن هند از ظرفیت حمل و نقل همه آنها را در روز.

رفتن با ارقام سال گذشته آن را در حال حاضر حمل و نقل در کل بین دولت مهاجر کارگر جمعیت هند بیش از 54 میلیون از نقطه A به B در هر دو روز.

حداقل پشتیبانی شده توسط دولت قبل می توانست به معنای آن است که کارگران می باید خود را برای پرداخت کرایه.

متحده می تواند درخواست برای منطقه عاقلانه قطار از جایی که دولت اتوبوس ها و کامیون ها خواهد رفت این مهاجران به بازگشت به روستاهای خود را.

سازمان های غیر دولتی می تواند کمک کرده اند IRCTC در ارائه مهاجر رضایت بخش وعده غذایی یک روز در قطار.

به عنوان جهان می داند که آن را در حال حاضر عفونت ناشی از کروناویروس است نه یک بیماری خطرناک اگر موفق هست.

وجود دارد ترس است که این مهاجران می تواند حامل ویروس با آنها به کرانههای. اما این کنترل از طریق غربالگری اجتماعی فاصله در حال اجرا تا حدودی خالی قطار و اتوبوس.

حتی اگر کسری از کارگران مهاجر در حال حاضر در جاده ها آلوده به بیماری و خطرات این سفر دشوار می تواند به معنای افزایش مرگ و میر.

مطالعه نمونه ای از 835 مهاجران را نشان می دهد که از هر چهار کارگر شد تست مثبت پس از بازگشت خود به Bihar از دهلی نو در این ماه.

دستگاه دولتی می توانند از طریق SMSes آن دسته از مهاجران که در حال حاضر در میان سفر خود را از قطار در حال مرتب برای آنها در آینده منطقه ایستگاه.

غربالگری و قرنطینه امکانات فقط در خارج از ایستگاه های راه آهن می تواند مورد نیاز در سطح منطقه.

تمام این مراحل می تواند به کاهش بحران که می تواند پدیدار شود حتی بزرگتر از این بیماری همه گیر جهانی مواجه است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>