10 لحظات الهام بخش المپیک (تصویری)

رافائلا سیلوا در شهر سیداد دئوس یکی از فاولاهای پرشکوه ریودوژانیرو به دنیا آمد. اگه بخاطر جودو نبود، خانم سيلوا ممکن بود هيچوقت نرفته باشه

او این ورزش را از طریق برنامه ای که برای دور نگه داشتن کودکان کم درآمد از خیابان ها طراحی شده بود، پیدا کرد. Judo خانم سیلوا را به مسابقات در سراسر جهان – از بانکوک به پاریس به لندن برد.

و سپس او را به خانه برد، جایی که خانم سیلوا اولین مدال طلای برزیل از هفت مدال طلای بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو را به دست آورد. به کشوری با بیش از 200 میلیون نفر، او تبدیل به یک الهام بخش شده بود.

دیوید والچینسکی، رئیس انجمن بین المللی تاریخ نگاران المپیک می گوید: داستان هایی مانند خانم سیلوا که هر چهار سال یک بار نزدیک به 200 میلیون نفر را برای تماشای المپیک می کشوند. ورزش در مورد داستان ها ، او می گوید ، و هیچ فصل بزرگتر از المپیک وجود دارد.

حتی برای کوچکترین کشور، “این شانس ی است که بخشی از جهان باشد،” آقای والچینسکی می گوید.

از زمانی که بازی های مدرن در سال ۱۸۹۶ آغاز شد، ورزشکاران از آن ها برای شکستن موانع استفاده کرده اند، گاهی اوقات آنچه را که کل کشورها نمی توانست انجام دهند.

با وجود بازی های توکیو که در سال ۲۰۲۰ به تعویق افتاد، روحیه المپیک همچنان ادامه دارد و زمان خود را تا زمانی که ورزشکاران می توانند با خیال راحت جمع شوند، پیشنهاد می کند. تا آن زمان، طرفداران المپیک می توانند به کسانی که قبل از آن آمده، بازتاب دهند.

تابستان امسال، مانیتور فقط همین کار را کرد. در اینجا برخی از لحظات المپیک مورد علاقه ما.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im