ترجمه ارز خارجی
15 اکتبر 2019
ترجمه ارز خارجی برای تبدیل نتایج شرکتهای تابعه خارجی یک شرکت مادر به ارز گزارشگری آن استفاده می شود . این بخش مهمی از فرآیند ادغام صورتهای مالی است. مراحل این فرآیند ترجمه به شرح زیر است:

تعیین ارز عملکردی موجودیت خارجی.

صورتهای مالی شرکت خارجی را به ارزش گزارش دهی شرکت مادر تغییر دهید .

ضبط دستاوردهای و زیان در ترجمه ارز.

تعیین ارز تابعی

نتایج مالی و موقعیت مالی یک شرکت باید با استفاده از ارز عملکردی آن اندازه گیری شود ، یعنی پولی است که شرکت در بیشتر معاملات تجاری خود استفاده می کند .

اگر نهاد تجاری خارجی عمدتاً در یک کشور فعالیت داشته باشد و به شرکت مادر وابسته نباشد ، ارز عملکردی آن ارز کشوری است که عملیات آن در آن واقع شده است. با این وجود ، عملیات خارجی دیگری نیز وجود دارد که بیشتر به عملکرد شرکت مادر مرتبط است و تأمین اعتبار آنها بیشتر توسط والدین یا منابع دیگری که از دلار استفاده می کنند تأمین می شود. در این حالت اخیر ، ارز عملکردی عملیات خارجی احتمالاً دلار است. این دو مثال انتهای یک زنجیره را که در آن عملیات خارجی پیدا خواهید کرد لنگر می زنند. مگر اینکه یک عملیات به وضوح با یکی از دو مثال ارائه شده همراه باشد ، احتمالاً باید براساس شرایط منحصر به فرد مربوط به هر نهاد ، تعیین ارز ارزی را تعیین کنید. مثلا،

واحد پول عملیاتی که در آن یک تجارت نتایج مالی خود را گزارش می کند به ندرت تغییر می یابد. تغییر به یک ارز عملکردی متفاوت فقط باید در شرایطی انجام شود که تغییر چشمگیر در واقعیت ها و شرایط اقتصادی ایجاد شود.

نمونه ای از تعیین ارز عملکردی

صنایع آرمادیلو یک شرکت تابعه در استرالیا دارد که محصولات زرهی بدن خود را برای فروش به نیروهای پلیس محلی می فرستد. شرکت تابعه استرالیا این محصولات را به فروش می رساند و سپس پرداخت های خود را به دفتر مرکزی شرکت بازپرداخت می کند. آرمادیلو باید دلار آمریکا را به عنوان ارز عملکردی این شرکت فرعی در نظر بگیرد.

http://tinyurl.com/yckupupf
https://rebrand.ly/o7phglb
https://bit.ly/2KxEsZ9
https://is.gd/LtmZCL
https://v.ht/qzY7
https://plink.ir/EejmD
https://u.nu/toqi6
https://clck.ru/NA8DL
http://ulvis.net/puk4
https://cutt.ly/Oyp4CrK
https://shrtco.de/sjvGL

منبع: https://b2n.ir/957039