گران‌فروشی، صدرنشین تخلفات اقتصادی خراسان شمالی

گران‌فروشی، صدرنشین تخلفات اقتصادی خراسان شمالی

[ad_1]

محمد کرمیان فر روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در ۲ ماهه امسال، ۱۰ هزار و ۱۷۰ بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام شده که منجر به شناسایی ۴۲۵ تخلف شده است.

وی با اشاره به رسیدگی به ۳۸۲ فقره پرونده تخلف اقتصادی در خراسان شمالی در ۲ ماهه امسال خاطرنشان کرد: ارزش ریالی پرونده ها، حدود ۱۴ میلیارد ریال ثبت شده است.

وی افزود: صنوف نانوایی،  میوه و تره بارفروشان،  برنج فروشان، تعمیرکاران اتومبیل، پوشاک، قنادان و خشکباری ها بیشترین تخلف را به خود اختصاص داده اند.  

وی با اشاره به اینکه از زمان شیوع کرونا، گشت های بازرسی از بازار انجام می شود، گفت: پرونده تخلف در زمینه عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی هم تشکیل و بررسی شده است.

کرمیان فر خاطرنشان کرد: گشت‌های مشترک با نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی و تعزیرات حکومتی برگزار شده و به صورت روزانه از مراکز تولید، پخش و توزیع اقلام سلامت محور مورد نیاز برای مقابله با کرونا بازدید می‌شود.

وی گفت: در زمان شیوع کرونا،  چهار مورد احتکار اقلام بهداشتی در استان تشکیل شده است که اقلام مکشوفه به مرور در بازار توزیع شده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از شهروندان خواست هرگونه تخلف شامل احتکار، گرانفروشی و یا توزیع نکردن لوازم بهداشتی و ضدعفونی کننده را از طریق سامانه ۱۲۴ شکایات مردمی گزارش کنند.  

بیش از ۲۶ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در قالب هفت اتاق اصناف و حدود ۱۴۰ اتحادیه در خراسان شمالی در حال فعالیت و ارائه کالا و خدمات به مصرف کنندگان هستند.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>