کرملین می گوید به گفتگو با ایالات متحده خوش بین نیست


دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز سه‌شنبه گفت مثبت است که مذاکرات روز دوشنبه ژنو به صورت باز، اساسی و مستقیم برگزار شد، اما روسیه فقط به نتایج آن علاقه مند است.

وی ادامه داد: “در اینجا هیچ ضرب الاجل روشنی وجود ندارد، هیچکس آنها را تعیین نمی کند – فقط موضع روسیه وجود دارد که ما به تعویق بی پایان این روند راضی نخواهیم شد.”

مذاکره کنندگان روسی و آمریکایی از اولین جلسه در ژنو هیچ نشانه ای از کاهش اختلافات خود در جلسات توجیهی نشان نداده اند.

پسکوف خاطرنشان کرد که وضعیت پس از دو دور دیگر از مذاکرات که قرار است روسیه در هفته جاری برگزار کند – با ناتو در بروکسل در روز چهارشنبه و با سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) در روز پنجشنبه در وین، روشن تر خواهد شد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه در مصاحبه با سولوویف لایو در یوتیوب، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید را به دلیل اظهاراتش مبنی بر اینکه روسیه اطلاعات نادرست درباره مذاکرات ژنو منتشر می کند، استخدام کرد.

«آنچه شما در مورد آن صحبت می کنید دیگر موضوعی مبهوت نیست، بلکه یک تاسف عمیق است. بالاخره این یک ملت بزرگ است، یک کشور بزرگ. این دیپلمات تاکید کرد: «و وقتی تحت الحمایه افرادی قرار می‌گیرد که موضوع را به خوبی درک نمی‌کنند و در قبال سخنانی که می‌گویند احساس مسئولیت نمی‌کنند، باعث تأسف عمیق می‌شود».

«فرض کنید ما بیانیه دیروز را از مذاکره کنندگان آنها شنیدیم و دیروز اظهارات کارشناسی را شنیدیم. از برخی جهات آنها با ما یکی بودند، از جهاتی ما ارزیابی های متفاوتی داشتیم. با این حال، من این اظهارات را در نظر خواهم داشت. او گفت: «از آن افرادی که در مذاکرات حضور داشتند.

پس از گفتگوهای اخیر، ساکی گفت که ایالات متحده در حال آماده شدن برای روسیه برای انتشار اطلاعات نادرست در مورد تعهدات مربوط به مشورت های امنیتی دوجانبه ژنو است.

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه به همتایان آمریکایی خود هشدار داده است که ممکن است در آینده نوعی واکنش نظامی آمریکا با تسلیحات مدرن در اروپا امکان پذیر باشد. مسکو و واشنگتن در مذاکرات بیش از 7.5 ساعته در ژنو، سوئیس، هیچ نشانه ای از کاهش اختلافات خود بر سر اوکراین و امنیت گسترده تر اروپا نشان نداده اند.

وی تاکید کرد که اگر ناتو به استقرار قابلیت‌های تسلیحاتی جدید “به سرعت در حال رشد در ایالات متحده” ادامه دهد، ارتش روسیه می‌تواند به گونه‌ای پاسخ دهد که “به طور اجتناب‌ناپذیر و اجتناب‌ناپذیری به امنیت ایالات متحده و متحدان اروپایی‌اش آسیب برساند.”

ریابکوف پس از یک روز مذاکرات مهم تضمین‌های امنیتی آمریکا و روسیه در ژنو با رسانه‌ها گفت که تاکنون هیچ پیشرفتی در مورد پیشنهادهای روسیه برای محدود کردن گسترش ناتو حاصل نشده است. وی افزود که اکنون توپ در میدان ناتو است و به گفته او باید در نهایت “گامی واقعی” در جهت یافتن زمینه مشترک با روسیه بردارد.

ما از ایالات متحده می خواهیم در این زمان حداکثر مسئولیت خود را نشان دهد. ریابکوف گفت که خطرات تشدید احتمالی رویارویی را نباید دست کم گرفت و افزود که تلاش‌های «قابل توجهی» برای متقاعد کردن آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه «بازی آتش» به نفع آنها نیست، انجام شده است.

پس از گفتگوهای روز دوشنبه در سوئیس در مورد آینده امنیت اروپا، مذاکره کننده ارشد روسیه هشدار داد که همتایان آمریکایی او “وخامت اوضاع را دست کم می گیرند”.

ریابکوف گفت در حالی که هیئت آمریکایی برای گفتگوهای “جدی” در مورد پیشنهادهای مسکو برای امنیت اروپا به ژنو آمده بود، آنها نتوانستند درک درستی از چگونگی حل مسائل کلیدی نشان دهند.

ریابکوف اصرار داشت که روسیه همه کارت‌های خود را در طرح‌هایی که ماه گذشته علنی شده است، روی میز گذاشته است، و آنها «خواست‌هایی هستند که نمی‌توانیم از آن‌ها عقب‌نشینی کنیم».

این دیپلمات مذاکرات ژنو را مفید توصیف کرد، زیرا آنها در مورد موضوعاتی که قبلاً خارج از میز بحث شده بود گفت و گو کردند و گفت که او فکر نمی کند وضعیت ناامیدکننده باشد. بزرگترین اختلاف نظر بین ایالات متحده و روسیه در مورد گسترش بیشتر بلوک نظامی واشنگتن توسط ناتو بود.

«متاسفانه ما در رویکردهای اصولی خود نسبت به این موضوع اختلاف زیادی داریم. معاون وزیر امور خارجه به خبرنگاران گفت: ایالات متحده و روسیه در مورد اقداماتی که در برخی موارد باید انجام شود نظرات مخالف دارند.

ریابکوف گفت: «برای ما کاملاً ضروری است که اطمینان حاصل کنیم که اوکراین هرگز عضو ناتو نمی‌شود» و مسکو از این نهاد می‌خواهد تا سیاست‌های خود را تغییر دهد تا این واقعیت را منعکس کند.

وی با اشاره به ادعای وزارت امور خارجه در روزهای اخیر مبنی بر اینکه ناتو و ایالات متحده هرگز به مسکو قول نداده اند که ناتو این کار را نکند، افزود: ما از صحبت های آزاد، وعده های نیمه کاره، تفسیرهای نادرست از آنچه در مذاکرات مختلف پشت درهای بسته رخ داده است خسته شده ایم. گسترش دادن. به سمت شرق

ریابکوف گفت: «به اصطلاح به طرف مقابل اعتماد نداریم» و افزود: تمام شد، دیگر بس است.

پس از مذاکرات روز دوشنبه در ژنو، ریابکوف روز چهارشنبه با مقامات ناتو و در 13 ژانویه با سازمان امنیت و همکاری اروپا دیدار خواهد کرد و پس از آن مسکو درباره ادامه مذاکرات تصمیم گیری خواهد کرد.

وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت که محدودیت پیشنهادی روسیه برای گسترش بیشتر ناتو در شرق اروپا “آغاز نیست”. با این حال، او گفت که پیشرفت در مذاکرات با مسکو امکان پذیر است.

شرمن روز دوشنبه در ژنو با ریابکوف دیدار کرد. این نشست به سبک جنگ سرد که برای بحث در مورد یک سری پیشنهادات امنیتی که توسط مسکو به ایالات متحده و ناتو پیشنهاد شده بود، بیش از هفت ساعت به طول انجامید.

شرمن سپس به خبرنگاران گفت که این زوج جایی برای پیشرفت پیدا کرده اند. وی افزود که مقامات آمریکایی “بر اساس متقابل” در مورد اندازه و دامنه مانورهای نظامی ناتو در اروپا “مقابل بحث” هستند و پیشنهاد کرد که ایالات متحده می تواند استقرار موشکی خود در اروپا را برای پاسخ دقیق تر تغییر دهد. برای امنیت روسیه مفید است. نگرانی ها.

با این حال، هر دو طرف در مورد یکی از مهمترین خواسته های مسکو در بن بست باقی مانده اند: ناتو برای توقف پذیرش اعضای جدید از کشورهای سابق پیمان ورشو. شرمن این ایده را “غیر شروع کننده” خواند و گفت که ایالات متحده “به کسی اجازه نخواهد داد که درهای عضویت در ناتو را به روی کسی ببندد.”

اسنادی که قبلاً از طبقه بندی خارج شده بودند نشان دادند که در روزهای رو به مرگ اتحاد جماهیر شوروی، رهبران غربی به همتایان شوروی خود قول داده بودند که ناتو به اروپای شرقی و مرکزی گسترش نخواهد یافت. با این حال، موضع کنونی ایالات متحده این است که چنین وعده ای هرگز داده نشده است و دفترچه عضویت در ناتو باید باز بماند – حتی برای کشورهای هم مرز با روسیه.

هسته اصلی این مناقشه اوکراین است. جناح های طرفدار غرب در اوکراین به دنبال پیوستن به ائتلاف نظامی هستند، اقدامی که سربازان و تسلیحات غربی را در مرز روسیه قرار می دهد. مسکو چنین وضعیتی را غیرقابل قبول می‌داند، اما رهبران ناتو تأکید کرده‌اند که اوکراین نیاز به محافظت در برابر تهاجم احتمالی روسیه دارد، چیزی که مسکو بارها آن را «هیستری» رد کرده است.

شرمن خاطرنشان کرد که هیچ تصمیمی در مورد مسائلی که اوکراین را تحت تأثیر قرار می دهد بدون دخالت اوکراین اتخاذ نخواهد شد و گفت که مذاکرات با هدف حل و فصل بحران ادامه خواهد یافت.

با این حال، او لحن کلی جلسه روز دوشنبه را “صادقانه و سازنده” توصیف کرد و گفت که او و ریابکوف به یافتن زمینه های مشترک در مورد مسائل کنترل تسلیحات ادامه خواهند داد. این بیانیه منعکس کننده اظهارات آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در روز یکشنبه به شبکه های خبری کابلی ایالات متحده است که نشان می دهد مذاکرات کنونی احتمالاً می تواند معاهده موقت نیروهای هسته ای را احیا کند، توافقی در دوران جنگ سرد که استقرار موشک های هسته ای میان برد در اروپا را ممنوع می کند. ایالات متحده یا از روسیه. در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، ایالات متحده در سال 2019 از این معاهده خارج شد. با این حال، مسکو اصرار داشت که چنین امکانی کاملاً به این بستگی دارد که آیا درخواست اصلی روسیه برای گسترش ناتو شنیده شده است یا خیر.

جلوگیری از جنگ هسته ای چیزی است که هر دو طرف به راحتی می توانند در مورد آن توافق کنند.

شرمن گفت که او و ریابکوف وعده‌ای را که هفته گذشته توسط ایالات متحده، روسیه و دیگر قدرت‌های هسته‌ای در سراسر جهان امضا شد، تکرار کردند که «جنگ هسته‌ای هرگز نمی‌تواند پیروز شود و هرگز نباید در آن جنگید».

حل بحران اوکراین موضوع دیگری است.

پس از این نشست، شرمن اصرار داشت که روسیه تمام نیروهای مستقر در نزدیکی مرز با اوکراین را خارج کند، حتی اگر آنها در خاک روسیه باشند.
او به خبرنگاران گفت: «روسیه موظف است تنش‌ها را کاهش دهد.

با این حال، مذاکرات در مورد راه‌حل‌های نظامی برای مخالفان از هر دو طرف انجام می‌شود و ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، آشکارا پیشنهاد کرد که در صورت شکست مذاکرات، غرب می‌تواند دست به اقدام نظامی بزند.

وی روز جمعه گفت: «ما توانایی های قابل توجهی داریم» و افزود: «ما نیرو داریم، نیرو داریم. ما آماده ایم. ما برنامه هایی داریم که بتوانیم دفاع کنیم، از همه متحدانمان دفاع کنیم… تا اطمینان حاصل کنیم که صلح را در اروپا حفظ می کنیم.»

وزارت امور خارجه ایالات متحده گفت که ایالات متحده و روسیه پس از دیدار بین دو کشور در شهر ژنو سوئیس، نگرانی های طرف مقابل را بهتر درک کردند، اما مجددا مسکو را با “تحریم های مالی” و سایر “هزینه ها” در صورت آغاز چنین خصومت ها در کشور همسایه اوکراین تهدید کردند. .

شرمن، دیپلمات شماره دو وزارت امور خارجه، گفت: اگر روسیه بر سر میز مذاکره بماند و گام های مشخصی برای کاهش تنش بردارد، ما معتقدیم که می توانیم پیشرفت کنیم.

وی بر اقدام بالقوه واشنگتن و متحدانش که در صورت تهاجم روسیه از سوی روسیه آماده است، به رغم رد ادعاهای واشنگتن مبنی بر تدارک حمله به کشور همسایه توسط مسکو، تکرار کرد.

این هزینه‌ها شامل تحریم‌های مالی می‌شود و گزارش شده است که این تحریم‌ها شامل نهادهای مالی کلیدی، کنترل‌های صادراتی که صنایع را هدف قرار می‌دهد، می‌شود. بهبود موقعیت نیروهای ناتو در قلمرو متفقین؛ شرمن افزود و کمک های امنیتی به اوکراین را افزایش داد.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

آموزش سئو