پرداخت زکات گندم در ایرانشهر از مرز ۲۵ تن گذشت

پرداخت زکات گندم در ایرانشهر از مرز ۲۵ تن گذشت

[ad_1]

محمدعلی تراقویی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: کشاورزان شهرستان ایرانشهر که این روزها مشغول برداشت دانه‌های طلایی گندم هستند زکات این محصول را نیز به شکرانه از درگاه خداوند پرداخت می‌کنند.

وی با اشاره به اهمیت پرداخت زکات از دیدگاه اسلام بیان کرد: زکات جمع‌آوری شده در بخش‌های عام المنفعه هزینه می‌شود.

دبیر ستاد زکات ایرانشهر گفت: کشاورزان ایرانشهری در پرداخت زکات محصولات خود از جمله گندم در سیستان و بلوچستان پیشگام هستند.

وی بیان کرد: پارسال در مجموع ١٢ تن گندم به عنوان زکات تحویل کمیته امداد امام خمینی (ره) ایرانشهر داده شده که پیش‌بینی می‌شود امسال به ٣٠ تن افزایش یابد. 

تراقویی با اشاره به محصولات کشاورزی که در ایرانشهر به ثمر می‌رسد افزود: زکات به محصولاتی چون خرما،جو و گندم تعلق می‌گیرد و تا مدتی دیگر شاهد برداشت خرما از نخلستان‌های این شهرستان هستیم و به طور قطع کشاورزان تلاشگر منطقه همچون سال‌های گذشته در این امر خداپسندانه شرکت خواهند کرد.

وی گفت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب جهت شرکت در رزمایش و کمک مومنانه از سوی مسوولان و مردم،بی شک پرداخت زکات به موقع توسط کشاورزان و دامداران می‌تواند در اقتصاد خانواده‌های کم بضاعت و افرادیکه به خصوص در ایام ویروس کرونا متضرر شده‌اند نقش مهمی ایفا کند.

به گزارش ایرنا ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار – میلک واقع شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>