هوای استان سمنان تا ۱۰ درجه سانتیگراد خنک می‌شود

هوای استان سمنان تا ۱۰ درجه سانتیگراد خنک می‌شود

[ad_1]

ایرج مصطفوی روز شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: امواج ناپایدار امروز و فردا به هوای استان سمنان وارد می شود که در برخی نقاط به ویژه ارتفاعات ونواحی شمالی باعث بارش‌های رگباری، گاهی با رعدوبرق می‌شود.

وی اضافه کرد: این سامانه در بیشتر نقاط و با سرعت بیشتر در نواحی شرقی تا مرکزی در ساعات بعدازظهر و شب وزش باد شدید و گرد و خاک و کاهش دید افقی به همراه دارد.

مصطوفی با اشاره به اینکه وزش باد بسیار شدید و توفان گرد و خاک برای بیشتر نقاط استان سمنان و با سرعت بیشتر در نیمه شرقی تا مرکزی پیش‌بینی می‌شود، بیان کرد: برای روز دوشنبه نیز امکان خسارت ناشی از وزش باد بسیار شدید و افزایش آلاینده‌ها دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان یادآور شد: محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها در کنار خودداری از تردد و توقف در زیر درختان خشک و کهنسال و ساختمان‌های درحال ساخت توصیه می شود.

وی خاطرنشان کرد: کمینه دمای هوای شهر سمنان متاثر از این امواج ناپایدار امروز ۳۷ و فردا ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: وضعیت جوی شهر سمنان نیز امروز و فردا کمی تا قسمتی ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید و افزایش ابر خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: امواج ناپایدار جوی پس از تاثیر بر شرایط جوی استان طی امروز و فردا، روز دوشنبه از استان خارج می شود.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>