همه قلیان‌سراهای ایذه باید پلمب شوند

همه قلیان‌سراهای ایذه باید پلمب شوند

[ad_1]

حسین لامی‌زاده روز شنبه در نشست شورای سلامت ایذه با محوریت مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: شبکه بهداشت و درمان، پلیس اماکن و سایر نهادهای مرتبط باید با تمام قوا نسبت جلوگیری از فعالیت مراکز عرضه قلیان در ایذه اقدام کنند.

وی ادامه داد: مسوولان اتحادیه های صنفی نیز باید صاحبان این مشاغل کاذب را به راه‌اندازی شغل‌های مفید ترغیب کنند ؛ برخورد با این قلیان‌سراها تا رسیدن به نتیجه نهایی ادامه خواهد یافت.

فرماندار ایذه با بیان اینکه تمام فعالان اصناف ‌و بازاری‌ها باید تست کرونا بدهند گفت: خطر ویروس کرونا هنوز تمام نشده ‌است و باید با رعایت نکات بهداشتی و ایمنی وضعیت شهرستان را در حالت پایدار فعلی حفظ کنیم.

لامی‌زاده ادامه داد: در بازرسی‌هایی که از داروخانه‌ها، بانک‌ها و برخی دیگر از مشاغل ایذه انجام دادیم، رعایت نشدن نکات ایمنی در برخی از این مراکز مشاهده شد؛ شبکه بهداشت و درمان موظف است که ضمن سرکشی مداوم و بدون اغماض، مراکز متخلف را پلمب کند، وی با بیان اینکه برای ما نوع فعالیت تفاوتی ندارد و سلامتی مردم مهمترین هدف ماست افزود:شهرداری موظف است که در ساعت بین برگزاری امتحانات مدارس، نسبت به ضدعفونی و گندزدایی محل برگزاری امتحانات اقدام کند تا دانش‌آموزان بدون دغدغه در آزمون‌های خود شرکت کنند.

با بازگشایی تالارهای عقد و عروسی مخالفیم

مدیر شبکه بهداشت و درمان ایذه نیز در این نشست گفت: بازگشایی تالارهای عقد و عروسی را در شرایط فعلی به صلاح نمی‌دانیم اما در این مورد از دستور ستاد کرونای استان و کشور تبعیت خواهیم کرد.

حسین شاهولی افزود: در صورت بازگشایی مساجد و حسینیه‌ها نباید هیچ مراسمی اعم از ختم و … در آنها برگزار شود زیرا خطر انتقال کرونا در این آیین ها بسیار بالاست.

وی با بیان اینکه پیش از شروع عملیات برداشت محصول از تمام کمباین‌دارهایی که قصد فعالیت در ایذه را داشتند تست کرونا گرفته شد ادامه داد: تست کرونای ۲ نفر از این کمباین دارها مثبت اعلام شد که به شهر خود انتقال داده شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ایذه افزود:ضدعفونی و گند زدایی معابر و اماکن عمومی بسیار در کنترل تعداد مبتلایان موثر بوده است بنابراین از شهرداری و دهیاری‌ها درخواست می‌کنیم این کار را جدی بگیرند تا آمار شهرستان در زمینه ابتلا به کرونا افزایش پیدا نکند.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>