نماینده ایران در سازمان ملل: تهران مصمم به بازگرداندن برجام است


سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد می گوید تهران مصمم است تمام تلاش خود را برای بازگرداندن توافق هسته ای 2015 که رسماً به عنوان برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) شناخته می شود، به همان شکلی که هست انجام دهد، اما نیازمند تضمین های قابل راستی آزمایی است که دیگر کشورها این کار را انجام ندهند. دوباره تعهدات خود را زیر پا بگذارند.

مجید تهت روانچی در بیانیه ای درباره «عدم اشاعه: اجرای قطعنامه 2231 شورای امنیت» در نشست روز سه شنبه شورای امنیت سازمان ملل متحد این اظهارات را بیان کرد.

ایران مصمم است تمام تلاش خود را برای بازگرداندن برجام به همان شکلی که هست انجام دهد. برای این منظور، پیشنهادات ارائه شده ما در وین مطابق با برجام و قطعنامه 2231 است. ما اراده سیاسی واقعی، جدیت و تعهد سازنده خود را به کشورمان نشان داده ایم. در اسرع وقت به یک توافق خوب برسیم. تات روانچی گفت: اکنون زمان آن فرا رسیده است که سایر کشورها ثابت کنند که واقعاً آماده پذیرش و اجرای موثر و با حسن نیت تمام تعهدات خود در برجام هستند.

بنابراین، ارائه تضمین‌های قابل راستی‌آزمایی و عینی مبنی بر اینکه تعادل ظریف تعهدات دیگر اژدر نخواهد شد، تعهدات مجددا نقض نمی‌شود، تحریم‌ها به بهانه‌ها یا نشانه‌های دیگر – همانطور که در دولت قبلی آمریکا اتفاق افتاد – دوباره اعمال نمی‌شوند. وی افزود: از مکانیسم های برجام سوء استفاده نمی شود، این کاملا ضروری است.

نماینده ایران در سازمان ملل تاکید کرد: تحریم‌های آمریکا برخلاف تعهدات قانونی، منشور سازمان ملل و قوانین بین‌المللی است زیرا مانع تجارت اقتصادی با تهران می‌شود.

ایالات متحده موارد متعددی را مبنی بر عدم پایبندی قابل توجه به برجام مرتکب شده است و همچنان در حال نقض مداوم تعهدات قانونی خود بر اساس قطعنامه 2231، منشور ملل متحد و قوانین بین المللی است. تاهت روانچی گفت: این نیز در تضاد با حکم وحدت رویه دیوان بین‌المللی دادگستری در 3 اکتبر 2018 است که ایالات متحده را ملزم می‌کند تا موانع تجارت بشردوستانه با ایران را برطرف کند.

وی افزود: در نتیجه چنین نقض فاحش قوانین بین‌الملل، میزان و گستردگی خسارات وارده به مردم و اقتصاد ایران جدی است که منجر به تلفات جانی بسیاری و همچنین اختلالات جدی در اقتصاد ما می‌شود. .

تهت روانچی با تاکید بر اینکه تحریم‌های واشنگتن علیه تهران به منزله «تروریسم اقتصادی» است، گفت که ایران به اقدامات اصلاحی خود در چارچوب برجام که «کاملاً در راستای تعهداتش بر اساس معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای است» ادامه می‌دهد و ایران هزینه بالایی را پرداخت کرده است. قیمت برای حفظ معامله قابل توجه برای سال 2015

مهمتر از آن، گام‌های ما کاملاً برگشت‌پذیر هستند. ما همزمان با مذاکرات وین به اقدامات اصلاحی خود ادامه می دهیم، زیرا عدم اجرای تعهدات دیگر کشورها همچنان ادامه دارد، تحریم ها همچنان به قوت خود ادامه دارد، سیاست فشار حداکثری همچنان در حال پیگیری است و رنج مردم ما ادامه دارد نماینده ایران در سازمان ملل ادامه داد: با این حال، به محض اینکه سایر کشورها به تمام تعهدات خود به طور کامل، مؤثر و قابل تأیید عمل کنند، ایران بلافاصله اقدامات خود را به طور کامل لغو خواهد کرد.

وی گفت: در مقابل، رنج مردم ما ناشی از عمل نکردن به تعهدات دیگر کشورها به ویژه تعهدات ناشی از اعمال مجدد تحریم‌های غیرقانونی آمریکا تقریباً غیرقابل برگشت است.

چگونه می توان جان های گرانبهای از دست رفته در اثر تحریم های غیرانسانی ایالات متحده را به عقب برگرداند؟ چگونه می توان جان های از دست رفته به دلیل تسلیح کالاهای بشردوستانه را زنده کرد؟ چگونه می توان زندگی کودکان بی گناهی را که به دلیل انتخاب ایالات متحده برای جلوگیری از دسترسی آنها به مهم ترین داروها جان خود را از دست داده اند، احیا کرد؟ او درخواست کرد.

تات روانچی نتیجه گیری کرد که شرکت در مذاکرات وین برای لغو تحریم های ضد ایرانی با “اراده سیاسی واقعی و حسن نیت” کلید موفقیت مذاکرات در پایتخت اتریش خواهد بود.

مذاکرات کنونی در وین نه با شرکت در بازی های اتهام زنی، نه با تعیین ضرب الاجل های مصنوعی، نه با تهدید و ارعاب، نه با طرح اتهامات بی اساس یا کمپین های اطلاعات نادرست و نه با اقدامات خرابکارانه، تخریبی یا تروریستی در ایران می تواند به نتیجه برسد. ، “او گفت.

اما تنها با مشارکت در مذاکرات با اراده سیاسی واقعی و حسن نیت، و پایبندی به یک اصل: اجرای کامل، مؤثر و قابل راستی‌آزمایی همه طرف‌ها همه تعهدات برجام. نه بیشتر و نه کمتر. این عملی ترین و آسان ترین راه حل در اولین لحظه است. او افزود: هیچ راه حل جادویی وجود ندارد.

برجام توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده در ماه مه 2018 کنار گذاشته شد. ترامپ سپس اقتصاد ایران را با کمپین “فشار حداکثری” هدف قرار داد که نتوانست ایران را مجبور به مذاکره برای “توافق جدید” کند.

ایران و پنج کشور دیگر برجام (آلمان، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین) در ماه آوریل در پایتخت اتریش برای لغو تحریم‌ها پس از ابراز آمادگی آمریکا برای بازگشت به توافق، در زمان ریاست جمهوری جو بایدن، مذاکرات را آغاز کردند.

در دور هفتم مذاکرات در وین، اولین دور در دوره ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی، ایران دو متن پیش نویس ارائه کرد که به طور جداگانه به رفع تحریم های آمریکا و بازگرداندن ایران به تعهدات هسته ای برجام می پردازد. تهران همچنین گفت که در حال آماده سازی متن پیش نویس سوم برای بررسی لغو تحریم ها است.

علی باقری کنی، مذاکره‌کننده ارشد ایران در جریان مذاکرات وین درباره لغو تحریم‌ها علیه ایران، روز سه‌شنبه طرف‌های غربی را به خاطر اصرار بر انجام بازی گناه علیه ایران سرزنش کرد و به آنها توصیه کرد دیپلماسی واقعی را دنبال کنند.

پیش از و در بحبوحه دور جدید مذاکرات، دیپلمات های آمریکایی و اروپایی نسبت به چشم انداز مذاکرات بدبینانه شدیدی ابراز کرده و گفتند که ایران جدی نیست.

در همین حال، آمریکایی‌ها گفته‌اند که همه تحریم‌های اعمال شده علیه ایران پس از خروج این کشور را لغو نخواهند کرد. آنها همچنین از ارائه تضمینی مبنی بر عدم خروج ایالات متحده از برجام پس از پذیرفته شدن مجدد به توافق خودداری کردند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز روز سه شنبه از هفتمین دور مذاکرات در وین استقبال کرد و خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه تهران بر اساس توافق هسته ای 2015 و قطعنامه 2231 شورای امنیت شد.

گوترش در دوازدهمین گزارش خود به شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت که مذاکرات برای بازگشت همه طرف‌ها به توافق و تعهدات آنها باید افزایش یابد و افزود که ایالات متحده باید به تحریم‌های یکجانبه خود علیه ایران پایان دهد تا از منافع اقتصادی اطمینان حاصل شود. کشور.

من مجدداً از ایالات متحده درخواست می‌کنم که تحریم‌های خود را همانطور که در این طرح آمده است، برای تمدید معافیت تجارت نفت با جمهوری اسلامی ایران و تمدید کامل انکار پروژه‌های منع اشاعه هسته‌ای تحت این طرح، لغو یا لغو کند. . این اقدامات برای تسهیل اجرای کامل و صحیح طرح و قطعنامه 2231 مورد نیاز است.

دبیرکل سازمان ملل همچنین گفت که لغو تحریم ها علیه بخش نفت ایران به احیای این توافق کمک می کند و از خروج تهران از تعهدات هسته ای مربوطه ابراز تاسف کرد.

کاهش بدهی ایران پس از آن صورت گرفت که این کشور به مدت یک سال پس از خروج واشنگتن از برجام صبور بود. تهران شروع به برداشتن گام‌های تدریجی از تعهدات هسته‌ای خود کرده است، به‌ویژه پس از اینکه اروپایی‌ها نتوانستند توافق را تحت فشار آمریکا حفظ کنند.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

آموزش سئو