منابع: روسیه توافق موقت به ایران پیشنهاد داد

[ad_1]

دو مقام آمریکایی، یک مقام کنگره، یک مقام سابق آمریکا و چهار نفر دیگر که با این گفتگوها آشنا هستند، گفتند واشنگتن از پیشنهاد روسیه به ایران آگاه است، این موضوع در حالی مطرح می‌شود که نگرانی‌ها در دولت جو بایدن از پایان یافتن زمان برای مذاکرات بین ایران و ایران افزایش یافته است. قدرت های جهانی در مورد بازگشت کامل به توافق هسته ای 2015، به نام برنامه جامع اقدام (برجام) نامیده می شوند.

در سال 2018، واشنگتن از این معاهده خارج شد و تحریم‌ها را تحت موسوم به «کارزار فشار حداکثری» علیه تهران بازگرداند و عملاً ایران را از مزایای توافق با مجبور کردن طرف‌های ثالث به توقف تجارت با ایران محروم کرد. ایران یک سال تمام بیمار باقی ماند و پس از آن شروع به برداشتن گام‌های افزایشی از تعهدات هسته‌ای خود کرد، به‌ویژه پس از اینکه اروپایی‌ها نتوانستند توافق را تحت فشار آمریکا حفظ کنند.

در حالی که مقامات و افراد آشنا به این گفتگوها اعلام کردند که مذاکرات روسیه با ایران درباره توافق موقت با آگاهی آمریکا انجام شده است، مقامات ارشد دولت بایدن آمریکا را از تلاش روسیه دور کردند.

مقامات و دیگر افراد مطلع افزودند که ایران تاکنون پیشنهاد ارائه شده از سوی روسیه را رد کرده است.

هیئت دائمی ایران در سازمان ملل روز جمعه اعلام کرد که تهران خواهان توافق موقت نیست و از بحث در مورد جزئیات پیشنهاد روسیه خودداری کرد.

هرگونه توافق جدید جدا از برجام می تواند باعث بازنگری کنگره شود.

به گفته این منابع، اگر توافقی در مورد پیشنهاد موقت روسیه حاصل شود، ایالات متحده و سایر دولت‌ها احتمالاً آن را اولین گام برای بازگشت کامل به توافق 2015 معرفی می‌کنند و نه به‌عنوان یک توافق جدید یا جداگانه. . .

یک مقام ارشد دولت بایدن تاکید کرد که یک “ترتیب” موقت مورد بحث جدی نیست.

این مقام مسئول تاکید کرد: اگرچه نمی‌توانیم برای هیچ بحثی که ممکن است بین روسیه و ایران صورت گرفته باشد صحبت کنیم، اما در این مرحله مطمئن هستیم که چنین ترتیب موقتی به طور جدی مورد بحث قرار نمی‌گیرد.

در مورد توافق موقت، ما در مطبوعات مذاکره نخواهیم کرد یا در مورد ادعاهای خاص در مورد مذاکرات اظهار نظر نخواهیم کرد. این مقام ادامه داد: جدول زمانی ما بر اساس ارزیابی فنی پیشرفت هسته‌ای ایران است تا یک ساعت زمانی.

دولت روسیه بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه از روسیه خواست از نفوذ خود بر ایران استفاده کند.

بلینکن پس از دیدار با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، گفت: «اگر در چند هفته آینده توافقی حاصل نشود، پیشرفت‌های هسته‌ای ادامه‌دار ایران، بازگشت به برجام را غیرممکن می‌کند، اما در حال حاضر هنوز یک پنجره، یک پنجره کوتاه وجود دارد». ژنو.

روسیه احساس فوریت ما را دارد، نیاز به دیدن اینکه آیا می‌توانیم در هفته‌های آینده به توافق متقابل برگردیم یا نه، و ما امیدواریم که روسیه از نفوذی که دارد و رابطه‌ای که با ایران دارد برای تأثیرگذاری بر ایران استفاده کند. احساس فوریت، “او افزود.

بر اساس یک پیش نویس توافق موقت که به گفته منابع، روسیه به ایران ارائه کرده است، تهران ملزم به توقف غنی سازی اورانیوم با خلوص 60 درصد و دفع ذخایر فعلی خود، احتمالاً با صادرات آن به روسیه، همراه با سایر محدودیت ها است. این منابع افزودند که در ازای آن، دولت ایران به میلیاردها دلار درآمد نفتی مسدود شده در حساب های بانکی خارجی از جمله در کره جنوبی دسترسی خواهد داشت.

به گفته منابع، دو مقام آمریکایی و یکی از مقامات کنگره، گفت‌وگوهای روسیه و ایران در حاشیه مذاکرات رسمی بین ایران و قدرت‌های جهانی در وین انجام شده است که هدف آن همه طرف‌های بازگشت به توافق هسته‌ای 2015 است.

مذاکرات در وین به دلیل اصرار ایران بر عدم مذاکره مستقیم با مقامات آمریکایی پیچیده شده است. در عوض، آمریکایی ها مجبور شده اند از طریق دیپلمات های اروپایی با همتایان ایرانی خود در ارتباط باشند. دولت بایدن اعلام کرده است که موضع ایران مذاکرات را کند کرده و از تهران خواسته است در موضع خود تجدید نظر کند.

این مقام ارشد گفت: «ما طرفدار گفتگوی مستقیم با هیئت ایرانی هستیم و معتقدیم که این کار سازنده‌تر خواهد بود، اما ایران موافقت نکرده است».

هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل روز جمعه اعلام کرد که ایران همچنان مخالف مذاکرات مستقیم با آمریکا در وین است و اهداف تهران برای رفع تحریم‌ها و بازگشت تضمین شده واشنگتن به توافق 2015 «بر اساس یک توافق موقت محقق نخواهد شد، و بنابراین چنین پیشنهادی باید رد شود.»

هیئت دائمی در بیانیه ای اعلام کرد: ایران یک توافق قابل اعتماد اما در عین حال بادوام را می بیند که با وعده های داده شده در برجام مطابقت داشته باشد و هرگونه توافقی که این دو معیار را نداشته باشد در دستور کار ما نیست.

مقامات آمریکایی می گویند که اختلافات عمده در مذاکرات بر سر بازگشت به توافق هسته ای 2015 باقی مانده است و زمان کمی تا پیشرفت برنامه هسته ای ایران به نقطه ای که تهران مواد شکافت پذیر کافی برای ساخت بمب اتمی داشته باشد، باقی مانده است. یک توافق موقت می‌تواند برنامه هسته‌ای ایران را کند کند و در عین حال به مذاکره‌کنندگان زمان بیشتری برای میانجی‌گری برای بازگشت کامل به توافق 2015 بدهد.

تهران تلاش برای سلاح هسته ای را رد می کند و تاکید می کند که می خواهد بر فناوری هسته ای برای مقاصد صلح آمیز تسلط یابد.

تیم مذاکره کننده ایالات متحده در وین اخیراً تغییر کرد و یکی از اعضای کلیدی، ریچارد نفیو، برای بازگشت به نقشی متفاوت در وزارت امور خارجه ترک کرد. دو نفر از افراد آشنا به این موضوع گفتند که برادرزاده و رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، بر سر جهت گیری مذاکرات با یکدیگر اختلاف نظر داشتند.

یکی از مقامات وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ریچارد نیفیو کمک‌های مهمی به تیم کرد و نزدیک به یک سال در آنجا خدمت کرد. او در وزارت امور خارجه باقی می ماند.»

توافق هسته ای موقت با ایران می تواند فروش دشواری در واشنگتن و تهران باشد.

برخی از قانونگذاران آمریکایی که با توافق هسته‌ای 2015 مخالف بودند یا نسبت به آن ملاحظاتی داشتند، به طور فزاینده‌ای در مورد احتمال توافق موقت نگران هستند، زیرا در حالی که این توافق محدودیت‌های بیشتری را نسبت به آنچه در حال حاضر وجود دارد بر برنامه هسته‌ای ایران تحمیل می‌کند، اما فاقد محدودیت‌های شدیدتر در توافقنامه 2015 است. دستیاران کنگره خاطرنشان کردند.

در صورتی که کاخ سفید اصرار داشته باشد که «توافق» موقت صرفاً اولین گام به سوی تمدید قرارداد 2015 باشد، جمهوری‌خواهان و برخی از دموکرات‌های میانه‌رو احتمالاً استدلال می‌کنند که دولت از نظر قانونی موظف است آن را برای بررسی به کنگره ارائه کند. بر اساس قانونی که پس از توافق هسته ای 2015 ایران تصویب شد، هر توافق هسته ای جدید قبل از اجرای آن باید توسط کنگره بررسی و تصویب شود. قانون، قانون بازنگری توافق هسته ای ایران، به کنگره 60 روز فرصت می دهد تا این کار را انجام دهد.

هرزه. مایکل مک کال از تگزاس، رتبه جمهوری خواهان در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان و دیگر قانونگذاران جمهوری خواه سال گذشته نامه ای به دولت نوشتند و استدلال کردند که حتی بازگشت به توافق هسته ای 2015 نیز مستلزم تایید کنگره است.

یکی از افراد آشنا با پیشنهاد روسیه، آن را «گامی موقت به سوی بازگشت کامل به پایبندی» به قرارداد 2015 توصیف کرد.

این فرد ادامه داد: «این یک جایگزین نیست» و افزود: «از این نظر، این یک توافق جدید نیست. این یک تفاهم است که بخشی از راه را به آنجا برویم.”

کارشناسان و مقامات سابق ادعا می‌کنند که برای ایران، یک توافق موقت با محدودیت‌هایی بر فعالیت هسته‌ای‌اش می‌تواند اهرم تهران را در مذاکرات گسترده‌تر کاهش دهد. یک ترتیبات موقت تنها با کمک‌های محدود می‌تواند از نظر سیاسی برای دولت جدید ایران که حسن روحانی، رئیس‌جمهور قبلی ایران، بسیار مایل به سازش با غرب و ناتوانی در رساندن منافع اقتصادی به ایران است، مضر باشد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) قرار است گزارش بعدی خود را در مورد برنامه ایران در ماه فوریه منتشر کند و مقامات غربی بیم دارند که پیشرفت های بیشتری در برنامه هسته ای تهران نشان دهد.

این مقام آمریکایی، یک مقام کنگره و چهار نفر از آشنایان به این پیشنهاد گفت: علاوه بر الزام ایران به توقف غنی‌سازی اورانیوم تا 60 درصد، پیشنهاد موقتی که روسیه با ایران مورد بحث قرار داده است، محدودیت‌هایی برای غنی‌سازی 20 درصد و سانتریفیوژهای پیشرفته ایران نیز ایجاد می‌کند. این منابع افزودند که این پیشنهاد یک مدت شش ماهه داشت و پس از انقضای آن امکان تمدید وجود داشت.

یکی از افراد آشنا با این پیشنهاد اظهار داشت که در آن تصریح می‌کند که ایران برای هر تمدید تحریم‌ها و حدود 10 میلیارد دلار تخفیف تحریمی از دارایی‌های مسدود نشده در کره جنوبی، ژاپن و عراق دریافت می‌کند.

ایده یک توافق موقت پس از روی کار آمدن بایدن مورد بحث قرار گرفت، اما مقامات دولت تصمیم گرفتند در عوض بر تلاش برای مذاکره برای بازگشت کامل به توافق 2015 تمرکز کنند.

ایران اصرار دارد که مذاکرات باید منجر به حذف همه تحریم‌های آمریکا شود که پس از خروج یکجانبه واشنگتن از توافق مهم در ماه مه 2018 علیه تهران اعمال شد. تهران همچنین ضمانت‌های معتبری را خواستار شده است که واشنگتن دوباره از این توافق دست نکشد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

آموزش سئو
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin buy instagram followersanalbetroadsmm panelElektronik sigara