معاون دانشگاه علوم پزشکی: یزدی‌ها فاصله‌گذاری اجتماعی را بیشتر رعایت کنند

معاون دانشگاه علوم پزشکی: یزدی‌ها فاصله‌گذاری اجتماعی را بیشتر رعایت کنند

[ad_1]

دکتر محمود نوری شادکام روز سه‌شنبه در جمع اعضای شورای هیات مذهبی استان با اشاره به اینکه برخی افراد خیال می‌کنند، کرونا ریشه کن شده است افزود: این بیماری همچنان وجود دارد مردم نسبت به مدیریت زندگی خود در قبال آن بیشتر توجه کنند.

وی ادامه داد: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ، شستن مرتب دست‌ها و ضدعفونی کردن سطوح مختلف از جمله موارد مهمی و همیشگی است که برای پیشگیری از بیماری باید جدی گرفته شود.

این مسوول با اشاره به اینکه شهروندان در کمک به مدافعان سلامت و تهیه اقلام ضروری همتی جهادی داشتند از همکاری و کمک هیات‌های مذهبی قدردانی کرد و تداوم همیاری را خواستار شد.

نوری شادکام در باره عزاداری مردم در ماه محرم و آمادگی هیات مذهبی خاطرنشان کرد: هیات‌ها می‌توانند با رعایت دقیق تمام دستورالعمل‌های بهداشتی برای این ماه با عظمت آماده شوند. 

وی ابراز امیدواری کرد که با همراهی مردم و رعایت موارد بهداشتی تا چند ماه آینده شاهد وضعیت سفید در کل استان باشیم و شهروندان بتوانند در حسینیه ایران طبق روال گذشته عزاداری کنند.

همچنین مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد از اقدام‌ دانشگاه علوم پرشکی و کادر درمان و بهداشت در مبارزه و پیشگیری از کرونا قدردانی کرد و گفت: همراهی مردم و رعایت مقررات نقش مهمی در کنترل انواع بیماری ها از جمله کرونا دارد.

حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی افزود: باید مردم مقررات را رعایت کنند، امیدواریم با اعلام وضعیت سفید شاهد فعالیت هیات‌های مذهبی و برگزاری برنامه‌های مناسب در مساجد استان باشیم .

استان یزد یک هزار و ۵۰۰ هیات مذهبی دارد.

 همچنین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد امروز گفت: در برخی از شهرستان‌ها طی چند روز اخیر مواردی از افزایش تعداد افراد مشکوک به کرونا به صورت خفیف مشاهده شده است.

دکتر محمدرضا دهقان افزود: برخی از این افراد در بیمارستان‌ها بستری شدند و برخی هم به صورت سرپایی مراجعه و راهی منزل شدند و افزایش موارد خفیف نوعی هشدار است در صورتی که وضعیت کنترل نشود، می‌تواند موجب موج دوم کرونا شود.

این مسوول اظهار کرد: وضعیت سفید یا زرد به عنوان پایان کرونا نیست و باید تا قطع کامل زنجیره ویروس نکات بهداشتی را رعایت کرد.

همچنین رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۱۳۹ هزار و ۵۱۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۵۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته،  تعداد آنها به هفت هزار و ۵۰۸ نفر رسیده است.

کیانوش جهانپور روز سه شنبه بیان کرد: از دیروز تا ظهر ششم خرداد ماه ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هزار و ۷۸۷ بیمار جدید مبتلا به کووید – ۱۹ در کشور شناسایی شدند و از بین مبتلایان جدید، ۳۵۲ مورد بستری و هزار و ۴۳۵ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند.

وی افزود:  تاکنون ۱۰۹ هزار و ۴۳۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند، همچنین ۲ هزار و ۵۶۷ بیمار  تحت مراقبت قرار دارند.

وی اظهار کرد: تاکنون ۸۳۷ هزار و ۹۰ آزمایش تشخیص کووید – ۱۹ در کشور انجام شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>