مراکز درمانی سپاه همچنان در اختیار بیماران کرونایی قرار دارد

مراکز درمانی سپاه همچنان در اختیار بیماران کرونایی قرار دارد

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، سرتیپ دوم پاسدار «احمد عبداللهی» روز یکشنبه با بیان اینکه علت افزایش آمار ابتلا به کرونا به واسطه اجرای مرحله دوم غربالگری در کشور است، اظهار داشت: در غربالگری دوم دقیقا نفرات مشکوک ابتلا به کرونا مورد بررسی قرار می‌گیرند و رصد می‌شوند.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه با بیان اینکه در مرحله اول غربالگری همه افراد جامعه مورد بررسی قرار می‌گرفتند و در آن شرایط، آمار شناسایی صحیح مبتلایان به کرونا کمتر بود، افزود: در مرحله دوم غربالگری تمامی افراد مشکوک و کسانی که در خانواده آن‌ها یک نفر کرونایی وجود داشته است، مورد بررسی قرار می‌گیرند.

عبدالهی ادامه داد: با وجود آنکه به دلیل اجرای مرحله دوم طرح غربالگری، آمار مبتلایان به کرونا نسبت به یک ماه گذشته بالاتر رفته است، اما تعداد بیماران بستری و آی‌سی‌یو همچنان نسبت به فروردین و اردیبهشت در حال کاهش است.

وی خاطرنشان کرد: افزایش امکانات تشخیصی و همچنین افزایش تعداد آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی مجهز پی‌سی‌آر، یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا در کشور است.

عبدالهی همچنین با بیان اینکه مراکز درمانی سپاه همچنان در اختیار بیماران کرونایی قرار دارد، گفت: به دلیل اینکه درصد بیماران بستری کرونا در کشور کمتر شده است، مراجعات در زمینه این بیماری هم به بیمارستان‌های سپاه کاهش پیدا کرده است.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه عنوان کرد: در صورت نیاز، آن بخش‌هایی از بیمارستان‌های سپاه که به کارویژه قبلی خود در زمان پیش از کرونا برگشته اند، مجددا برای تبدیل شدن به بخش کرونایی حاضر و آماده هستند، اما در حال حاضر چنین نیازی وجود ندارد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>