طرحهای بزرگ خراسان رضوی از محل صندوق توسعه ملی تامین مالی می‌شوند

طرحهای بزرگ خراسان رضوی از محل صندوق توسعه ملی تامین مالی می‌شوند

[ad_1]

علی رسولیان روز یکشنبه در نشستی که با مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با طرحهای سرمایه‌گذاری در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد افزود: در این زمینه ۴۸ طرح شامل ۱۰ طرح دامپروری، ۱۵ طرح صنعتی، پنج طرح عمرانی، ۹ طرح کشاورزی، ۹ طرح گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی ۷۸ هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۱۲ هزار و ۳۱۴ نفر نیازمند تامین مالی شد.

وی ادامه داد: حجم کل تسهیلات مورد نیاز برای ۴۸ طرح ۶۱ هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال (ارزی و ریالی) است که از بین این طرحها، تامین مالی طرحهای گلخانه ای تا هزار هکتار، طرحهای انرژی خورشیدی تا ۱۰ هزار مگاوات و برخی طرحهای صنعتی و معدنی در اولویت قرار خواهند داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در حال حاضر هزار و ۱۹۳ طرح به ارزش دو هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال در خراسان رضوی در حال اجراست که حدود ۳۰۰ طرح آن بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال حجم سرمایه‌گذاری و بیش از ۱۰۰ نفر اشتغالزایی دارد و  ۴۸ طرح مزبور بخشی از این طرحها هستند.

رسولیان افزود: مسیر کلی دریافت تسهیلات ریالی از صندوق توسعه ملی در ابتدا درخواست بانکها از صندوق توسعه ملی و سپس سپرده گذاری از محل منابعشان است که درخواست آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: تلاش می‌شود، در نشست آتی کارگروه ستاد تسهیل خراسان رضوی طرحهای کارشناسی شده با میزان سرمایه‌گذاری و آورده مشخص به مدیرعامل صندوق توسعه ملی ارایه شود.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: پیشنهادات مدیران در خصوص اتخاذ سهم استانی از صندوق توسعه ملی، تخصیص تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه به استان نیز در نشست مزبور قابل طرح خواهد بود تا بتوان منابع مالی لازم را از مسیر صندوق توسعه ملی تامین کرد.

به گزارش ایرنا، نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی روز سه‌شنبه ۱۳ خرداد ماه با حضور استاندار و مدیرعامل صندوق توسعه ملی در محل استانداری خراسان رضوی برگزار می‌شود.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>