شغل عطاری【 0 تا 100 راه اندازی عطاری 】+راهنمای کامل

از فروشگاه های اینترنتی معتبر همچون عطاری اینترنتی عطارمارت که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند اقدام نمایید. عطارمارت باعث شده است گیاهان دارویی و محصولاتی که به مردم عرضه می شود دارای بالاترین کیفیت بوده و از بین گیاهان دارویی تازه انتخاب شوند. ازآنجاکه گیاهان دارویی دارای عطر (بوی) ویژه خود هستند این داروخانهها به عطّاری شهرت یافتهاند. عطاریها، داروخانه و عطر فروشیهای سدههای میانه در جهان اسلام بودهاند که امروزه نیز ارزش داروشناسی خود را بیشتر بر پایه ادویه و داروهای طب سنتی و گیاهی نگهداشتهاند. اخوانها و موحدیها در محدوده سبزهمیدان، عبدالحسین حاجفرج در چهارراه مولوی، حاجعبدالله فرجالله در بازار امینالسلطان و تجار عمدهفروش اجناس عطاری در پله نوروزخان به عنوان قدیمیترین عطارها در بازار تهران بودهاند و هماکنون نیز تعدادی از این مغازههای قدیمی همچنان به حرفه عطاری به روش جدید مشغول هستند.

عطاری اینترنتی که به عنوان فروشگاه اینترنتی عطاری شناخته می شوند نسل جدیدی از مراکز فروش در کشور هستند. 2 ماه قبل از تاربخ اعتبار پروانه کسب یک پیامک به صاحبان پروانه کسب ارسال می گردد و طی آن اعلام می شود برای تمدید پروانه کسب تا قبل از تاریخ اعتبار به اتحادیه مراجعه و اقدامات لازم را جهت تمدید پروانه کسب انجام دهند.

همچنین باید اطلاعاتی از طب سنتی داشته باشید، البته میتوان از یک مشاور پزشکی یا حتی افرادی که در این حوزه تجربه دارند استفاده کرد اما بهترین کار این است که خود مدت حداقل سه ماه به کارآموزی یک عطاری قدیمی بروید یا در کلاسهایی که توسط جامعه گیاهدرمانی با همکاری دانشگاه جامع برگزار میشود شرکت کنید تا مدرک مربوط به طب سنتی را دریافت کرده و با خواص داروها و گیاهان آشنا شوید، به هرحال خیلی پیش میآید که مشتریهای شما از قبل نمیدانند چه میخواهند و به راهنمایی و تجویز شما نیاز دارند، پس اگر شرط اولیه را دارید مراحل زیر را یک به یک اجرا کنید تا یک کسبوکار عاشقانه به راه بیندازید.

تجربه بهترین روش برای تبدیل شدن به یک عطار موفق است. به طور معمول شغل عطاری نیاز به تحصیلات دانشگاهی ندارد و فعالان در این حوزه با مدارک دانشگاهی غیر مرتبط و حتی با مدارک تحصیلی زیردیپلم و با توجه به تجربه عملی در این بازار فعالیت می نمایند. برای بررسی میزان رضایت از شغل عطاری مسلما افرادی که سال ها خاک این شغل را خورده اند بهترین گزینه هستند. بههرحال خیلی پیش میآید که مشتریهای شما از قبل نمیدانند چه میخواهند و به راهنمایی و تجویز شما نیاز دارند، پس اگر شرط اولیه رادارید مراحل زیر را یک به یک اجرا کنید تا یک کسبوکار عاشقانه به راه بیندازید.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد عطاری سینا لطفا به بازدید از وب سایت ما.

ایندکسر

آموزش سئو