سه هزار و ۴۸۵ همپوشانی بیمه‌ای در استان مرکزی برطرف شد

سه هزار و ۴۸۵ همپوشانی بیمه‌ای در استان مرکزی برطرف شد

[ad_1]

دکتر «ابوالفضل نجاتی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح رفع همپوشانی از نیمه دوم سال ۹۷ همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی آغاز شده واین نقیصه از طریق استحقاق سنجی در هنگام بستری و مراجعات سرپایی به مراکز درمانی مشخص و برطرف می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بدهی اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی به مراکز درمان طرف قرارداد را ۳۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت:  این بدهی به داروخانه‌های طرف قرارداد تا آذرماه سال گذشته تسویه و بخشی از طلب دی ماه و فروردین ماه امسال این موسسه‌ها نیز پرداخت شده‌است.

معاون سلامت اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی خاطرنشان کرد: طلب سال گذشته پزشکان کمیته امداد امام خمینی(ره) از اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی تسویه و بدهی این اداره کل به مطب‌های خصوصی نیز تا شهریورماه سال ۹۸ پرداخت و فروردین ماه امسال نیز تسویه شده‌است.

دکتر نجاتی گفت: طلب پاراکلینیک‌های و فیزیوتراپی‌های طرف قرارداد اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی تا آبان‌ ماه سال گذشته پرداخت شده و بدهی این اداره کل به آزمایشگاه‌ها و موسسه‌های تصویربرداری طرف قرارداد تا مهرماه سال ۹۸ تسویه شده‌است.

وی اظهارداشت: بدهی این اداره کل به دانشگاه علوم پزشکی اراک تا آذرماه سال گذشته پرداخت و طلب دانشکده ساوه نیز تا دی ماه پرداخت شده‌است.

معاون سلامت اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی افزود: طلب دانشکده علوم پزشکی خمین از اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی تا اسفندماه سال گذشته پرداخت و طلب بیمارستان‌های بخش خصوصی تا پایان سال گذشته تسویه شده‌است.

دکتر نجاتی ادامه داد: بدهی اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی به درمانگاه‌های تامین اجتماعی تا آذرماه سال گذشته، درمانگاه‌های دولتی تا مهرماه و درمانگاه‌های خصوصی تا آبان ماه تسویه شده‌است.

وی از ارایه خدمات این اداره کل از طریق ۲۴ دفتر پیشخوان دولت طرف قرارداد در استان خبرداد و گفت: ۹ دفتر از مجموع این دفاتر در شهرستان اراک، سه مورد ساوه، ۲ دفتر خمین و در محلات، دلیجان، شازند، خنداب، کمیجان، فراهان هر کدام یک دفتر و ۲ دفتر در تفرش و آشتیان قرار دارد.

معاون سلامت اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی خاطرنشان کرد:  دفترچه‌های درمانی به دلیل شیوع ویروس کرونا تا پایان خرداد نیاز به تمدید نداشتند که با توجه به پایان این مدت، لازم است بیمه‌شدگان به تمامی دفاتر که در نقاط مختلف شهر واقع شده اند، مراجعه کنندتا از تجمع بیش از حد جلوگیری شود.

بیش از ۹۷ درصد از مؤسسه‌های درمانی، بیمارستانی، آزمایشگاهی و داروخانه استان با اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی طرف قرارداد هستند.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>